یکی از راه هایی که به لاغری و کاهش وزن شما کمک می کند تنفس صحیح و دریافت اکسیژن به اندازه است .درست است که برای کاهش وزن رژیم می گیرید و به باشگاه می روید اما تنفس عمیق و ساده هم می تواند به از بین بردن چربی های اضافی کمک کند و نتایج خوبی را حاصل کند . در حالی که آن ها را انجام می دهیم بدن ما با مقدار بیشتری اکسیژن پر می شود که به ما کمک می کند مواد مغذی را جذب کرده و متابولیسم بدن را تسریع کنیم .با مقاله ی ما همراه باشید تا روش های تنفس عمیق و صحیح را آموزش دهیم .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما مشورت کنید .

روش های مختلف تنفس عمیق و صحیح :

تنفس با استفاده از یک بطری :

برای این تمرین نیاز به یک بطری خالی دارید سعی کنید مراحل را با دقت مطالعه کنید و صحیح انجام دهید .

در ابتدا باید چهار دست و پا را قرار بگیرید و بطری را بین دندان های خود فشار دهید .به آرامی دم و بازدم را انجام دهید از تنفس دیافراگمتیک استفاده کنید . از طریق بینی خود نفس بکشید، سپس هوا را در بطری بدمید، در حالیکه دیافراگم و ماهیچه های شکمی را خم می کند مهم ترین بخش این است که نفس کوتاه و در عین حال کمی قوی به بیرون بدمید . این بازدم ها را به طور ساده انجام دهید و به سادگی این ورزش را به مدت 10 تا 15 دقیقه بدون شمردن دوباره تکرار کنید . تکرار بسیار مهم است و باید توجه کنید که تکرار ها را مرتب انجام دهید .  نکته ی مهم این است که ورزش را با دقت انجام دهید، تا دچار سرگیجه نشوید اگر احساس می کنید که خسته شدید استراحت کنید و بعد به تمرین برگردید . به خود فشار نیاورید.

تنفس و حرکت قایقی :

با این  تمرین تمام ماهیچه های شکم خود را درگیر می کنید . در ابتدا روی زیرانداز مناسب بنشینید و زانوهای خود را خم کنید . دست هایتان را به سمت پاهای خود دراز کنید و به عقب تکیه دهید . عضلات خود را درگیر کنید و دست هایتان را صاف کنید  . پاهایتان را مستقیم بکشید و بلند کنید بدن خود را به شکل وی قرار دهید  حین حرکت فراموش نکنید که به آرامی نفس بکشید . می توانید پانزده تا بیست ثانیه ان را نگه دارید  .

چرا و چگونه نفس کشیدن عمیق به لاغری و کاهش وزن کمک می کند ؟

خوب است این نکته را بدانید که ورزش های تنفسی نه تنها شما را سالم نگه می دارند بلکه به شما کمک می کنند تا چربی موجود در بالای ماهیچه های شکمی را از بین ببرید. ورزش های تنفسی نیز گوارش و متابولیسم را بهبود میبخشد

تنفس عمیق، اکسیژن بدن را افزایش می دهد و این اکسیژن اضافی که به بدن داده می شود به سوزاندن چربی اضافی در بدن کمک می کند. تنفس عمیق گردش خون را بهبود می بخشد و ماهیچه های شکمی را به صدا در می آورد .

وقتی با تنفس عمیق و صحیح وزن کم می کنید باید بدانید که بدن را سم زدایی می کند. اگر می دانید بدن انسان 70 درصد از سموم را از طریق تنفس آزاد می کند. تنفس کم عمق مواد سمی را در بدن جمع می کند که می تواند منجر به رشد بیماری در طول زمان شود.

با کدام روش ها سریع تر وزن کم کنیم :

نفس بکشید اما آرام :

باید به آرامی از طریق بینی خود شش بار دم انجام دهید و با سرعتی آهسته، هوا را از ریه ها بیرون دهید وقتی نفس می کشید صاف بنشینید و مطمئن شوید که در یک فضای تمیز و ساکت با چشم های بسته هستید. این کار روزانه به شما کمک می کند از شر هر گونه استرس خلاص شوید و برای کاهش وزن خود را آماده کنید . سعی کنید به طور  مرتب این کار را انجام دهید .

تنفس به طور متناوب :

در ابتدا باید صاف بنشینید و انگشت سبابه خود را بین ابروها و انگشت شست راست را در سوراخ بینی قرار دهید به صورت عمیق از سوراخ بینی دیگر نفس بکشید و سپس این کار را با سوراخ بینی دیگر تکرار کنید این تکنیک به تمیز کردن سیستم شما کمک می کند و در نهایت کمی وزن کم می کند .

تنفس عمیق :

ابتدا باید هوا را آهسته در ریه ها فرو کنید و سپس به آرامی از طریق بینی خود بازدم انجام دهید وقتی که احساس می کنید ریه ها به طور کامل پر از هوا هستند این را تا پانزده بار تکرار کنید این تکنیک تنفسی به افزایش سطح انرژی و استقامت به خصوص در طول تمرین کمک می کند .

به صورت مکنده نفس بکشید :

خود را با دست ها و زانوهای خود بر روی زمین در نظر بگیرید و هوا را از ریه ها بیرون دهید حالا ریه ها را بدون تنفس منبسط نگه دارید این موقعیت را ده ثانیه نگه دارید و نفس را به آهستگی آزاد کنید .

روش صحیح تنفس برای کاهش وزن :

 در ابتدا یک دم کوچک و آرامی را از طریق بینی انجام دهید و بازدم را هم به همان صورت انجام دهید .بینی خود را با انگشت بگیرید تا از ورود هوا به ریه ها جلوگیری کنید. ثانیه ها را بشمارید تا زمانی که اولین میل برای نفس کشیدن را احساس می کنید. با این تمایل به نفس کشیدن، ممکن است احساس کنید که اولین حرکات غیر ارادی عضلات تنفسی شما ممکن است تکان بخورد و ناحیه اطراف گردن ممکن است منقبض شود .بینی خود را رها کنید و از طریق آن تنفس کنید .توصیه می کنند بیمارانی که اضافه وزن دارند این تمرین را به مدت ده دقیقه بین سه تا شش بار در روز انجام دهند .

یکی دیگر  از روش های صحصح تنفس این است که یک دست را روی سینه خود و دیگری درست بالای ناف قرار دهید تا به شما کمک کند نفس بکشید دم انجام دهید و به آرامی شکم خود را به سمت بیرون هدایت کنید . بازدم انجام دهید و به آرامی شکم خود را به سمت داخل هدایت کنید الگوی تنفس را مشاهده کنید و به اندازه و عمق هر نفس دقت کنید فشار ملایم را با دست هایتان اعمال کنید تا حرکات تنفسی را کمی کاهش دهد . یک نفس کوچک تر یا کوتاه تر از آنچه دوست دارید در نظر بگیرید . به آرامی نفس راحتی بکشید. بدن خود را سفت نکنید، نفس خود را نگه دارید و به آرامی نفس بکشید .

برای رهایی از چاقی و مشکلات آن با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =