سرطان سینه چیست؟ تقسیم سلولی در طول زندگی بارها تکرار می شود و سیستم ایمنی بدن توانایی خاصی در کشف و نابودی تعداد بی شماری از سلولها در طول دگرگونی آنان دارد و به همین دلیل شگفت انگیز است که اکثر سرطانها ایجاد نمی شود، اما شاید علت ایجاد سرطان نتیجه اشکالی در نظارت سیستم ایمنی بدن باشد. به این معنا که سلولهای سرطانی با تغییر حالت ظاهری در بدن جای می گیرند و همچون دشمنی در لباس دوست در می آیند.

در اینجا نقش گروه خون مطرح می شود و همچون نیرویی فوق العاده در دفع سلولهای مخرب کمک می کند. تا امروز تنها نوع سرطانی که اطلاعات ما درباره رابطه گروه خون و آن تکمیل شده، سرطان سینه است. درباره سایر انواع سرطان و رابطه آنها با گروه خون، هرچند دانسته های ما محدود است، اما آن را نیز در اختیارتان می گذاریم. علاوه بر این ما درباره ارتباط بسیاری از مواد غذایی با بسیاری از انواع سرطان و علم تغذیه و گروه خونی نیز تحقیقاتی انجام داده و به نتایجی رسیده ایم. علم درمان طبیعی نیز راه حلهایی پیشنهاد می کند و تحقیقات بیشتری نیز انجام می شود. به اعتقاد من گروه خون نقش بسیار مهم و حیاتی در از بین بردن سرطان دارد و هرچه در اینباره بیشتر بیاموزیم، امید بیشتری به ادامه زندگی خواهیم داشت. این بخش اختصاص به انواع سرطان و راههای درمان طبیعی آن دارد.

 سرطان سینه

سرطان سینه

 در طول سالها هنگامی که درباره زنان مبتلا به سرطان سینه تحقیق می کردم، متوجه شدم بسیاری از آنان که دارای گروه خون O و یا B بودند پس از انجام عمل جراحی کاملا بهبود یافتند. اغلب ایشان ادعا می کردند که مراحل درمان چندان سخت نبوده و گاه بندرت پس از عمل، نیاز به شیمی درمانی و یا برق درمانی داشته اند. با وجود این براساس آمارهای موجود حتی با درمانهای طولانی مدت تنها ۱۹ تا ۲۵ درصد زنان پس از پنج تا ده سال بعد از عمل سرطان سینه زنده ماندند، اما این زنان که حداقل مداوا را داشته اند به مراتب بیشتر عمر کرده اند. این سؤال همواره ذهن مرا مشغول کرده بود که چگونه امکان دارد بسیاری از زنان با گروه خون B و O توانسته اند با این بیماری مبارزه کنند و بر آن فائق آیند. بعدها به نکته دیگری نیز دست یافتم و آن آسیب پذیری فوق العاده زنان گروه خونی A و AB به سرطان سینه، حتی زمانی بود که بافت برداری انجام می شد و هیچ نشانه ای از سرطان مشاهده نمی شد.

میزان مرگ و میر ناشی از سرطان سینه

سرطان سینه

در این گروه از زنان با وجود درمانهای طولانی مدت به مراتب بالاتر بود. در سال ۱۹۹۱ براساس گزارشی از مجله پزشکی انگلیس، پژوهشگران گزارش دادند که به نظر می رسد سلولهای سرطان سینه تغییر می یابند و این دگرگونی سبب گسترش آن در گره های لنف می شود. این تحقیق پاسخ قسمتی از سؤال بود، زیرا براساس مشاهدات و یافته های من نیز رابطه کلی بین گروه خون و سرطان سینه وجود داشت. تحقيق فوق نشان می داد که لکتین صدف خوراکی برای گروه خون A از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پژوهشگران همچنین دریافتند که در سرطان سینه، سلولهای سرطانی تغییر شکل می دهند و خود را به صورت سلولهای گروه خونی A نشان می دهند و درست به همین دلیل در تمام بدن جای می گیرند و سیستم دفاعی را از کار می اندازند.

 به نظر می رسید علت نجات زنان گروههای خونی Oو B از سرطان سینه اکنون روشن بود و ما برای ادراک علمی خود دلیل موجهی داشتیم. بسیاری از سلولهای تومورهای سرطانی در سطح خود دارای پادگنهای ویژه ای هستند. به عنوان مثال بیمارانی که مبتلا به سرطان سینه می شوند اغلب دارای مقادیر بالای پادگنهای سرطانی هستند. پادگنهای مزبور ضمن اینکه روند بیماری را افزایش می دهند باعث ایجاد اختلال در معالجات نیز می شوند. بسیاری از تومورها، فعالیت پادگنهای گروه خون را مختل می کنند. جالب توجه است که اکثر سلولهای تومورهای سرطانی، خصوصیات سلولهای گروه خون A را دارند و به همین دلیل در سیستم بدنی گروههای خونی A و AB آسانتر از گروههای خونی O و B پذیرفته می شوند. طریقه مقابله هم به همین ترتیب است: زنان مبتلا به سرطان سینه با گروه خون O و B دارای پادگنهای ضد A هستند و چون به طور طبیعی با این نوع پادگنها سازگاری ندارند به مقابله می پردازند. حال آنکه زنان دارای گروه خون A و AB چون سلولهای خونی مشابه سلولهای سرطانی دارند، قادر به تشخیص بموقع این نوع سلولها نیستند و در مقابل آن بی دفاع هستند.

 مورد بیماری: پیشگیری از سرطان سینه              بیمار: آنا، ۴۷ ساله گروه خون A

چهار سال پیش یکی از بیماران من (آنا) برای معاینات معمول سالانه مراجعه کرد. هنگامی که پرونده پزشکی او را مطالعه می کردم، متوجه شدم که سابقه سرطان سینه در هر دو خانواده پدری و مادری او وجود دارد. بنابراین با توجه به گروه خون آنا احتمال بالای خطر ابتلا به سرطان سینه را به وی گوشزد کردم. او درباره سابقه وجود بیماری در خانواده اش آگاه بود، اما اعتقاد داشت نمی تواند برای جلوگیری از ابتلا احتمالی به آن کاری انجام دهد، اما من گونه دیگری فکر می کردم. ابتدا به او سفارش کردم آزمایشات معمول سرطان از جمله پرتونگاری سینه را انجام دهد. از آخرین باری که پرتونگاری کرده بود، هفت سال میگذشت.

علاوه بر آن مصرف داروهای گیاهی و ویتامینها را نیز تجویز نمودم. آنا به رژیم غذایی گروه خون A عادت داشت و من مصرف غذاهای ضد سرطان از جمله سویا و داروهای گیاهی را نیز افزایش دادم. پرتونگاری اولیه منفی بود. آنا ضمن پیروی از دستورغذایی گروه خون A، تمرینات یوگا را نیز انجام می داد. یکسال بعد و در پرتونگاری دوم علایم سلولهای مشکوک در سینه چپ مشاهده شد. وجود این گونه سلولها به معنای سرطان نیست، اما نشان می دهد که می توانند به صورت تومورهای سرطانی در آیند. برنامه غذایی خاص گروه خون A ادامه یافت و سه سال بعد در پرتونگاری و در بافت برداری هیچ علامتی از سلولهای مشکوک وجود نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *