کدام بوها به کاش وزن ولاغری شما کمک می کنند – بوهای لاغر کنندReviewed by Mehdi kh on Jul 13Rating: 5.0

همیشه برای لاغری درست غذا خوردن و ورزش می تواند شروع خوبی باشد . اما باید بدانید که ما مکانیسم های دیگری برای لاغری شدن داریم که کمتر شناخته شده اند مثلا برخی بوها باعث لارغی می شوند چراکه بو باعث پاسخ در بدن می شود .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید.

خوب است توجه کنید که استنشاق عطر باعث ایجاد واکنش در سیستم های مختلف بدن می شود به عنوان مثال، محققان دریافتند که استنشاق بوی بدن یک زنی که تخمک گذاری کرده، در مردان باعث ایجاد ترشح بیشتر تستوسترون می شود، در حالی که عطر زنانی که در دوره غیر بارور از چرخه خود هستند، نتوانسته اند این پاسخ را ایجاد کنند. روشن است که بو اثرات ظریف و پیچیده و قدرتمندی بر عملکرد بدن انسان دارد . به یک لیمو آبدار فکر کنید، یک لیمو زرد را گرفته اید، سپس لیمو را برش می دهید و آبش را می گیرید ، تصور کنید قطره های آب لیمو را می بینید .فکر کردن باعث ترشح بذاق تان می شود اما سایر پروسه های بدن نیز وجود دارد که در هنگام شروع تولید بزاق نیز می افتند. پانکراس و کبد شروع به تولید صفرا و آنزیم ها می کنند و کل سیستم آماده هضم غذا و سوختن کالری می شوند . فهمیدن این موضوع درهایی را باز می کند تا بفهمید که چگونه بوی برخی مواد غذایی می تواند پاسخ های بدن را صدا کند که به نوبه خود سبب افزایش وزن یا کاهش وزن می شوند .

با بو کشیدن چگونه لاغر شویم :

مطالعات و تحقیقات بسیاری حاکی از این است که حس بویایی می تواند به افزایش وزن، به طور مستقیم یا غیر مستقیم کمک کند. یک مطالعه که در سال 2016 انجام شد، نشان داد بوی شیرین مانند وانیل باعث افزایش میل شرکت کنندگان برای مصرف هله هوله و خوراکی هایی مانند شکلات و آب نبات می شود. استنشاق بو بدن را در مورد نوع کالری مصرفی مطلع می کند و باعث لذت بردن از غذا خوردن می شود، این می تواند یک برکت و نفرین باشد .

براساس یک تحقیق بر روی موش ها ، نشان داد که گروهی از حیوانات با بوی خود افزایش وزن خود را متوقف می کنند و پیشرفت هایی در میزان چربی و مقاومت به انسولین را در خودشان ایجاد کرده اند ؛ برعکس، یک بوی سالم می تواند به گونه ای تأثیر گذار باشد که میل به مصرف کالری را کاهش دهد .این کار شامل دادن بویی است که به غذا می دهند، ولی خیلی زودتر احساس سیری خواهید کرد. این مفهوم بر روی تحقیقات انجام شده حلقه ای را بین بوی غذا و مزه متفاوت غذا نشان می دهد از بین بردن یا عمدا دستکاری کردن حس بویایی ما ممکن است کمی دشوار باشد، اما شاید بتوانیم این سیستم های قدرتمند بدن را در جهت مثبتی برای پاسخ طبیعی به واکنش سوزاندن چربی بکار ببندیم

خوب است بدانیم که آروماتراپی برای هزاران سال در سلامتی و پزشکی سنتی برای ایجاد فضای آرامش بخش و حمایت از عملکرد بدن سالم استفاده شده است که یکی از آنها متعادل کردن بدن است ، ما می توانیم به این رایحه های چربی سوز از طریق غذاهای کامل یا روغن ها دسترسی پیدا کنیم.

انواع بوهای لاغر کنند ه عبارتنداز :

بوی لیمو و خاصیت لاغر کننده ی آن :دانشمندان دریافته اند که بوی شفاف و انرژی دهنده لیمو، لیپولیز را ایجاد می کند که باعث کاهش چربی بدن می شود . همیشه با بو کردن لیمو احساس خوبی به شما دست خواهد داد .

بوی نعناع و خاصیت لاغر کنند هی ان :مطالعات نشان می دهد که بو کردن نعناع به کنترل اشتها و گرایش غذا خوردن کمک می کند، که باعث کاهش وزن می شود .

بوی خیار و لاغری :خیار در سبزیجات به آرامش کمک می کند و به جلوگیری از خوردن ناشی از استرس نیز کمک خواهد کرد .

سیب سبز و بوی لاغر کننده ی آن : مطالعات نشان داده است افرادی که سیب سبز و موز را بو می کشند، می توانند افزایش وزن خود را بشکنند .

بوی روغن زیتون و کاهش وزن : یک تحقیق نشان داد که عطر روغن زیتون می تواند واکنش های خفیفی را در مغزایجاد کند، بنابراین نه تنها خوردن این روغن سالم سودمند است بلکه بوی آن نیز مفید می باشد .

نارنگی وبوی لاغر کننده ی ان : می دانید که عطرهای مرکباتی مانند نارنگی، پرتقال یا ترنج که دارای تقویت کننده های قدرتمند برای جلوگیری از خوردن عاطفی هستند، مفید می باشد و همچنان نشان داده شده است که قند خون و میزان کلسترول را متعادل می کنند .

بوی رزماری و لاغری : این گیاه بوی تندی دارد و بوی این گیاه معطر می تواند تمایل به خوردن را سرکوب کند. زمانی که احساس گرسنگی می کنید، اسانس روغن رزماری را بو کنید .

بوی دارچین و کاهش وزن : همه بوی دارچین را دوست داریم زیرا ملایم و دلنشین است .این ادویه گرم، شناخته شده است که برای تعادل سطح قند خون و جلوگیری از گرایش به غذا خوردن تاثیر گذار است، و به جلوگیری از افزایش وزن نیز کمک می کند .

بوی گریپ فروت برای کاهش وزن : گریپ فروت یک میوه ی تلخ و یک سرکوب کننده شناخته شده است که متابولیسم را متوقف می کند و کلسترول را کنترل می کند .

بوی قهوه و کاهش وزن :جالب است بدانید که فقط استنشاق عطر قهوه می تواند باعث افزایش انرژی و تمرکز شود و ممکن است فرایندهای چربی سوزی را افزایش دهد .

بوی اسطوخودوس و لاغر شدن : باید بدانید که عطر کلاسیک اسطوخودوس یا شکوفه های دیگر مانند یاسمن، باعث آرامش می شود و تولید کورتیزول هورمون استرس را کاهش می دهد و این فرایندها باعث کاهش حجم چربی بدن می شود .

بوی سرو و کاهش وزن : می دانید که بسیاری از عطر چوب های معطر مانند سرو، صنوبر، کندر، اکالیپتوس و چوب صندل شناخته شده اند و در درمان سنتی مانند حمام کردن جنگل ژاپنی سودمند هستند.مطالعات نشان می دهد که این روش در کاهش استرس و التهاب مفید است و می تواند عوامل زمینه ای برای افزایش وزن را کاهش دهد و می توانیم به سادگی با استنشاق این چوب ها، این کار را انجام دهیم .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =