از میان برداشتن چربی های اضافی بدشکل یا همان چربی های سلولیتی چاره دستیابی به اندامی متناسب و زیبا در کمترین زمان ممکن است. اگر آن دسته از افراد هستید که می خواهید بدون جراحی و بیهوشی به این هدف دست یابید ،تا آخر مقاله همراه ما باشید روش تخلیه چربی از نواحی مختلف بدن که واتر جت یا واتر لیپوساکشن نام دارد را به شما معرفی می کنیم.

سوال اول:بادی جت چیست و چگونه کار می کند؟

بادی جت روشی است که با استفاده از فشار ملایم آب برای شکستن غشا سلول های چربی (ذرات چربی) بکار می رود به طوری که آن ها می توانند به راحتی از طریق برش کوچک استخراج گردند در طی این روش یک وسیله به نام کانول را زیر پوست قرار می دهند که این وسیله یک اسپری مایع متشکل است از محلول بی حس کنده و محلول نمکی است که فشار آن باعث تجزیه سلول های چربی موقعی که در تماس قرار می گیرد.هنگامی که روی چربی ها کار می شود آن ها همراه با مایع اضافی از طریق یک کانول کوچک ساکشن می شود هدف در این روش حذف سلول های چربی بدن صورا می گیرد بدون اینکه به سلول های اطراف آسیبی رسد.

سوال دوم:در روش بادی جت کدام قسمت ها تحت درمان قرار می گیرد؟

بادی جت کمک می کند تا حجم قابل توجهی از چربی ها حذف گردد و بنابراین این روش راه حل مناسبی برای مناطقی است که دارای چربی های موضعی فراوان است مانند ران ها،بازوها،پاها،باسن و حتی مناطق حساس تر مثل مچ پا.بادی جت یک روش نوآوری است که منطقه ای که دارای چربی اضافی می باشد را دقیقا مورد هدف قرار می دهد و از طریق آب به تجزیه بافت های چربی می پردازد.این روش بدون عارضه است در این روش بافت های همبند از پوست محافظت می کنند بنابراین بیماران اغلب در این روش احساس می کنند پوست شان سفت تر و محکم تر نیز شده است.

سوال سوم:در روش بادی جت چقدر زمان طول می کشد تا نتایج را مشاهده کنیم؟

شما می توانید بهبودی قابل توجهی را پس از درمان مشاهده کنید البته هرچند این نتایج بعد از 2الی3 ماه ظاهر می شود و کمی زمان می برد تا تورم های حاصله نیز بهبود یابد.

سوال چهارم:عمل بادی جت چقدر زمان می برد؟

بادی جت حدود 1الی3 ساعت معولا به طول می انجامد این امر تا حد زیادی به منطقه تحت درمان بستگی دارد به طور معمول یک جلسه درمانی کافی است تا یک منطقه که دارای چربی است را درمان کنید اما در مواردی که حجم چربی ها بیشتر می شود ممکن است نیاز به زمان بیشتر و یا حتی جلسات درمانی بیشتر باشد.

سوال پنجم:عمل بادی جت منجر به کاهش وزن می گردد؟

در این پاسخ به این سوال باید گفت که در روش بادی جت فقط آن دسته از چربی هایی مورد هدف قرار می گیرند که در زیر پوست می باشند و آن چربی هایی که در لایه های احشایی و در اطراف اندام های داخلی قرار دارد نمی توان از طریق بادی جت و یا هر نوع لیپوساکشن حذف گردد بنابراین این روش منجر به کاهش وزن نمی شود و بیماران می توانند با یک رژیم غذایی سالم به کاهش وزن خود برسید.

سوال ششم:آیا بادی جت عوارض دارد؟

بادی جت یک روش حذف چربی و کاهش چربی می باشد که عوارض که تاکنون دیده شده است درد پس از درمان،تورم و کبودی (البته بستگی به نوع پوست دارد) لازم به ذکر است که این روش نیاز به بیهوشی های پیچیده نمی باشد شما تقریبا پس از دو روز این عمل می توانید به آرامی به فعالیت های عادی خود برگردید.

سوال هفتم:در روش بادی جت مدت زمان بهبودی و ریکاوری چقدر است؟

طبق تحقیقات انجام شده بیماران پس از گذشت 2 یا چند روز به فعالیت های عادی خود بر گردند.این روش یک روش حداقل تهاجمی می باشد و فقط نیاز به بی حسی موضعی دارد اما به طور کلی 1الی2 روز نیاز به استراحت می باشد تا بهبودی حاصل گردد البته در افراد مختلف و بسته به پوست و نوع بدن متفاوت است منتهی 2الی7روز زمان منطقی می باشد که شما پس از آن به کار و فعالیت بپردازید.توصیه می شود از تمرین شدید و همچنین ماساژ و سونا برای چند هفته اجتناب کنید.

سوال هشتم:آیا بادی جت با واتر لیپوساکشن فرق می کند؟

پاسخ به این سوال منفی است بادی جت همان واتر لیپوساکشن است و به عبارت دیگر لیپوساکش به وسیله آب است که یک روش ابتکاری برای حذف چربی بدن با خطرات و عارضه کمتر نسبت به سایر تکنیک های لیپوساکشن می باشد.

سوال نهم:آیا لاغری به وسیله بادی جت دائمی است؟

سلول های چربی که توسط بادی جت یا واتر لیپوساکشن حذف می شوند دیگر رشد نمی کنند و اگر بعد از درمان افزایش وزن پیدا کردید دلیلش فقط تغذیه نامناسب است که چربی ها در قسمت های دیگر بدن توضیع می گردد.

سوال دهم:از کجا بدانم که فرد مناسبی برای بادی جت هستیم؟

به طور کلی کاندیدای ایده آل برای روش بادی جت یا واتر لیپوساکشن کسی است که از وضع سلامتی مطلوبی برخوردار است و بیش از حد اضافه وزن ندارد.بادی جت یا واتر لیپوساکشن برای افرادی مناسب است که چربی های موضعی آن ها در مقابل تمرینات ورزشی مقاومت ندارد و بهترین نتایج ظاهر می شود.

برای آگاهی و مشاوره رایگان با متخصصان کلنیک رسپینا کلیک کنید.

سوال یازدهم:آیا می توانیم در طول بادی جت یا واتر لیپوساکشن بیدار باشیم؟

در روش های جدید و پیشرفته بادی جت یا واتر لیپوساکشن این امکان وجود دارد که شما بیدار باشید در روش جراحی فرد تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد که به فرد اجازه می دهد که در طی انجام بادی جت یا واتر لیپوساکشن آگاه باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =