تاثیرات کاهش وزن و لاغری بر بدن چگونه خودش را نشان می دهد.مسلما هنگامی که بدن تان شروع به کاهش وزن می کند می توانید اثرات مثبتی را به وضوح در سازو کار بدن تان مشاهده کنید و حتما احساس بهتری هم خواهید داشت ، حتما توجه کنید که با کاهش پنج یا ده درصد از وزن سلامت بدن را بهبود می بخشید . کاهش وزن خطر بیمای قلبی و دیابت را کاهش می دهد . وقتی وزن خود را کم می کنید باعث می شود به سلامت اندام های خود نزدیک شوید .

وقتی وزن کم می کنید باید بدانیدکه همه ی اعضای بدن شما یک قدم به سلامت نزدیک تر می شوند و همه ی اعضای بدن شما که دچار مشکل و ناراحتی هستند تا نود درصد به دلیل این اضافه وزن شما ست باید بدانیدکه کاهش وزن چه تاثیراتی روی اعضای بدن تان و کیفیت زندگیتان خواهد داشت .

تاثیرات کاهش وزن و لاغری

تاثیرات کاهش وزن و لاغری

یکی از تاثیرات کاهش وزن و لاغری این است که اگر دچار دیابت و بیماری قلبی هستید کاهش وزن به بهبود دیابت و بهتر شدن بیماری قلبی اتان قطعا کمک می کند وقتی وزن خود را کاهش می دهید و به تناسب اندام می رسید از ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی در امان خواهید بود . علائم و مقدار داروها را تا مقدار قابل توجهی اهش می دهید . اگر داروهای چربی و فشار خون مصرف می کنیدبا کاهش وزن میزان این داروها کمتر می شوند .

با کاهش وزن مطمئنا هزینه ی کمتری خواهید داشت نسبت به کسانی که چاق هستند زیرا طبق امارها افرادی که وزن طبیعی دارند هزینه های کمتری را نسبت به افراد داری اضافه وزن صرف مراقبت ها ی سلامت می کنند . اغلب این هزینه ها برای نسخه ها و راه های درمان بیماری های مزمن می شود .

با کاهش وزن انگیزه ی بیشتری برای بهتر شدن وپیشرفت در کار پیدا می کنید با کاهش وزن رفتار کارفرما ی شما هم بهتر خواهد شد . تحقیقات نشان داده که افراد لاغر به خصوص خانم ها در کارهایشان موفق تر هستند و بیشتر پیشرفت می کنند . کاهش وزن حتب ممکن است فرصت های شغلی جدید و بهتری را برای فرد به وجود بیاورد . بیشتر دوست داشتن ورزش و تحرک : وقتی چاق هستیم دچار درد مفاصل و سوزش ریه ها می شود . ولی وقتی وزن طبیعی دارید چنین مشکلاتی را ندارید . همین که تصمیم بگیرید که کاهش وزن داشته باشید ورزش کم کم به یکی از کارهای روزانه لذت بخش و انرژی زا تبدیل می شود درست همانطور که باید باشد .

لاغری و تناسب اندام

یکی از این تغییرات بهتر شدن بینایی است . افرادی که رژیم های سخت و محدود می گیرند ممکن است به دلیل محدودیت کالری یا کمبود تغذیه چشم هایشان اسیب ببیند اما برای بسیاری کاهش وزن اصولی کمک می کند چشمانشان از اسیب های ناشی از چاقی که شامل اسیب حاصل از دیابت است در امان بمانند . درصد بالایی از چربی بدن با سطح چایین انتی اکسیدان لوتئین و زئگزانتین در بافت شبکیه در ارتباط است چاقی ممکن است شبکیه چشم را نیز تحت تاثیر قرار دهد .

یکی دیگر از این تغییرات بهتر شدن کیفیت خواب تان خواهد بود ،کاهش وزن نشانه های خواب خوب را بهبود می بخشد کاهش وز سبب می شود در خواب راحت تر نفس بکشید و بافت های نرم کمتری راه تنفس را سد می کنند خواب بهتر به چربی سوزی موثر کمک می کند .

اگر بارداری در پیش دارید کاهش وزن سبب می شود دوران بارداری بی دغدغه ای را بگذرانید.اگر می خواهید باردار شوید کاهش چند کیلو مهم است . پژوهشگران دریافتند که در چاقی خانم ها با ناباروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک در ارتباط است همچنین مشخص شد یک خانم چاق هر چه جوانتر باشدباردار شدن نیز برایش سخت تر می شود کاهش وزن کمک می کند که باردای لذت بخش و کودکی سالم داشته باشید چون وزن مادر در طول  بارداری و حتی قبل از ان با انواع شاخص های سلامت کودک مرتبط است . همیشه مخصوصا در دروران بارداری باید حواستان به وزنتان باشد . اگر حواستان به وزنتان باشد بعد از زایما ن هم وزنتان انقدرها افزایش نمی یابد .

اگر ارتروز دارید با کاهش وزن دردهای مضمن ارتروز شما کاهش پیدا کرد .کاهش وزن با از دست دادن حجم استخوان ها همراه است اما تنها در شرایطی که رژیمی ناسالم بگیرید یا بیش از حد بخواهید وزن کم کنید . کاهش وزن اصولی استخوان ها را قوی تر می کند . تحقیقات نشان می دهد که چربی اطراف شکم در مردان  و زنان برای استخوان ها مضر است . کاهش وزن به کاهش علائم ارتروز کمک می کند.

با کاهش وزن اعتماد به نفس پیدا می کنید و حافظه اتان قوی ترمی شود همانطور که می دانید یا شاید تجربه کرده باشید چاقی سبب افسردگی می شود بیشتر افراد بعد از کاهش وزن احساس خوشحالی دارند بعضی نیز تغییر ی حس نمی کنند . طبق تحقیقات صورت گرفته خان ها بعد از شش ماه کاهش وزن نتایج بهتری در تست حافظه کسب کردند . اسکن مغزی هم نشان داد فعالیت مغز پس از کاهش وزن بیشتر می شود . بین چاقی و حافظه ی ضعیف ارتباط وجود دارد به خصوص خانم هایی که فرم بدنشان گلابی شکل است و بیشتر وزنشان اطراف ران و باسن است . وقتی وزن کم می کنید احساس جذابیت می کنید و لاغری به شما اعتماد به نفس می دهد و سبب تقویت رابطه با همسرتان می شود کاهش 30 کیلو یا بیشتر در طی دوسال یا کمتر معمولا باعث بهبود روابط همسران می شود.

کم کردن زن میتواند از مبتلا شدن به سرطان جلوگیری کند چاقی با ابتلا به چند نوع سرطان در ارتباط است . دهشتن اضافه وزن سبب التهاب دربدن و در نتیجه عوض شدن سلول های داخلی بدن می شود . با کاهش تنها پنج درصد از وزن بدن التهاب خطرناک را کاهش دهید.

وقتی وزن کم می کنید انرژی بیشتری خواهید داشت همیشه با کاهش وزن احساس می کنیم که انرژی بدنمان افزایش یافته است . هر  چه فعالیت بدن کمتر باشد انرژی نیز کمتر مصرف می شود پس دیگر مثل گذشته با بالا رفتن از پله ها یا مقداری دویدن به سادگی از نفس نمی افتید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *