شخصی که مایلید فردا هواپیمایی را که در آن هستید به پرواز درآورد، روی بدنتان عمل جراحی انجام دهد، به فرزندانتان آموزش بدهد، یا سازمان تان را مدیریت کند، کسی که که شب خوب خوابیده باشد. با این حال، در بعضی موارد کسانی که چنین شغل های حیاتی ای دارند همان کسانی اند که فکر می کنند به کمترین میزان خواب نیاز دارند؛ و بیشتر از ۳۰ درصد کارگران کمتر از ۶ ساعت در شب می خوابند. این کاهش بهره وری مرتبط با خواب ۲ هزار دلار در سال برای هر کس آب می خورد و به عملکرد ضعیف تر و کاهش کیفیت کار منجر می شود. خواب کمتر از ۶ ساعت در شب مهم ترین عامل خطر در ایجاد فرسودگی شغلی است.

رژیم مونو

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

اگر می خواهید در شغل تان موفق شوید، اطمینان پیدا کنید که کارتان به شما اجازه می دهد به اندازه کافی در رختخواب بمانید. مطالعات پروفسور اریکسون در مورد اجرا کنندگان نخبه – شامل موسیقیدانها (نوازنده ها، خواننده ها و…)، ورزشکاران، هنرپیشه ها و بازیگران شطرنج – همچنین نمودار این است که چه طور استراحت بیشتر می تواند میزان موفقیت را به حداکثر برساند. او دریافت که بهترین اجراکنندگان در هر یک از این زمینه ها به طور معمول در جلسات متمرکزی تمرین می کنند که ۹۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشد. بهترین اجراکنندگان به صورت مقطع و تکه تکه کار می کنند. آنها به دفعات استراحت می کنند تا بیش از حد خسته نشوند و بتوانند نیروی شان را به طور کامل بازیابی کنند. این وضعیت به آنان اجازه میدهد که روز بعد همچنان به کارشان ادامه بدهند. اجازه ندهید که بی خوابی سرعت شما را کاهش بدهد. کار کردن طولانی روی یک موضوع حقیقتا کارایی را ضعیف می کند. برای پرهیز از این مسئله، به طور مداوم کار کنید، به طور منظم استراحت های کوچک داشته باشید، و مطمئن شوید که به اندازه کافی می خوابید تا بتوانید سودمند و مولد باشید. زمانی که به یک ساعت انرژی اضافی احتیاج دارید، یک ساعت بیشتر بخوابید.

تعدیل ها

رژیم نوم

هرلقمه با سود خالص است یا ضرر خالص هر گازی که به غذا میزنید، با این که کوچک است، انتخاب مهمی است. هر جرعه ای هم که می نوشید، انتخاب کوچک دیگری می کنید. اگر شما تصمیمی بگیرید که منفعتش از ضررش بیشتر باشد، مانند این که آب را به جای نوشابه گازدار انتخاب کنید، این سود خالص است. وقتی جای سبزی ها طرف غذاهای سرخ کرده را می گیرید، این ضرر خالص است. با این حال، ظاهرا اگر شما در مورد چیزهای مختلفی که در غذا یا نوشیدنی تان هست مراقب نباشید، حتی انتخاب های مثبت هم ممکن است کاملا به ضرر شما تمام بشود. محبوب ترین غذای اصلی یکی از رستوران هایی که من مرتب به آنجا می روم سالاد خرمن» نام دارد. از اسم آن به نظر می آید که غذایی مغذی باشد، اما به محض این که چنگال را در سالاد میزنید می بینید که سالاد پر از تکه های کوچک مرغ سرخ شده و پیكن است و با سسی انباشته از چربی حیوانی پوشیده شده، نیت خوب، اسم فریبنده و نتیجه غلط.»

همین مطلب در مورد نوشیدنی ها نیز اتفاق می افتد

قهوه، به خودی خود، برای شما مفید است. هر جرعه قهوه ای که می نوشید برای سلامت تان سود خالص است؛ هرچند که اگر شما به آن خامه یا چند قاشق شکر اضافه کنید، آن وقت هر جرعه یک ضرر خالص خواهد بود. به هر کدام از قوطی های نوشیدنی «چای سبز» در سوپرمارکت دقت کنید. در بیشتر موارد، مواد شیرین کننده و نگه دارنده ای که به آنها اضافه می شود میزان سلامت آنها در مقایسه با چای سبز واقعی را به مراتب کمتر می کند. با اصلاح کردن بعضی از انتخاب های تان، می توانید مطمئن شوید که آنها برای شما کاملا مفیدند. یکی از غذاهای مورد علاقه من ماهی سالمون هیکوری کباب شده است که در رستورانها عرضه می شود. در حالی که این غذا کاملا سالم به نظر می رسد، عاقبت فهمیدم سس باربکیوی خوشمزه ای که فيلة سالمون مرا می پوشاند تقریبا شکر خالص است.

بعد از بررسی محتویات سس های باربکیوی معمولی فهمیدم که سس باربکیو در اصل همان شربت پنکیک است که برای گوشت مصرف می شود. من می توانستم به خودم بگویم که منفعت خوردن سالمون از ضرر مصرف سس شیرین آن بیشتر است؛ اما تنها راهی که کاملا به نفع من بود این بود که سالمون را بدون سس باربکیو سفارش بدهم. چند ماه پس از این تغییر، یاد گرفتم که از طعم واقعی سالمون تازه، بدون افزودن سس سنگین، لذت ببرم. اغلب غذاها هم محتویات خوب و هم بد دارند. هر چه قدر هم تلاش کنید، بازهم غذاهایی خواهید خورد که ایدئال نیستند. اما با خودتان یک مقدار حساب وکتاب بکنید. از خودتان بپرسید که آیا غذایی که می خواهید بخورید، براساس اطلاعاتی که درباره محتویاتش دارید، کاملا مفید است. اگر عادت کنید که همیشه این سؤال را از خودتان بپرسید، در هر لحظه تصمیم های بهتری اتخاذ می کنید.

از صندلی تان فاصله بگیرید  نشستن عامل تهدید کننده سلامتی است که در دنیای مدرن بیش از همه دست کم گرفته شده است. این مشکل مسری به صورتی نامحسوس سلامتی ما را از بین می برد. در مقیاس جهانی کم تحرکی عاملی است که بیش از سیگار کشیدن منجر به مرگ می شود بیش از ۶ ساعت نشستن در روز به شدت خطر مرگ زودرس را افزایش میدهد.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز دائمی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =