اگر می خواهی با رژیم غذایی گروه خون آشنا بشی سوالات متدوال در خصوص این علم جدید وجود داره را تا انتها بخوانید در این مقاله و مقاله بعدی که منتشر میشه.با ما تا انتها همراه باشید

آیا برای کارایی رژیم غذایی گروه خون باید کلیه تغییرات یکباره ایجاد شود؟

خیر، کاملا برعکس. پیشنهاد میکنم به مرور غذاهایی را که مناسب گروه خون شما نیست از برنامه غذایی خود خارج کرده و غذاهای سودمند را جایگزین نمایید. بسیاری از رژیم های غذایی شما را وادار می کنند تا از عادات غذایی خود دست بردارید، أما به عقیده من بسیار منطقی تر و مؤثرتر است اگر به مرور به تأثیر مواد غذایی بر بدن خود پی ببرید و قبل از شروع رژیم غذایی گروه خون با توجه به ذائقه، نحوه طبخ سنتی و شرایط جسمی خود آزادانه روشی را برگزینید که بر منبای مواد غذایی مناسب با گروه خون تان باشد. اکنون شما خاصیت هر ماده غذایی را بر خود می دانید و برنامه غذایی گروه خون در واقع برای سلامتی و راحتی تان تنظیم شده نه برای ایجاد دغدغه و ناراحتی.

رژیم غذایی گروه خون

من دارای گروه خون A هستم و همسرم دارای گروه خون O است. چگونه می توانیم در برنامه غذایی جداگانه داشته باشیم و چند نوع غذا درست کنم؟

شرایط شما درست مانند من و همسرم است. من دارای گروه خون A و همسرم مارتا گروه خون O است. ما اغلب دو سوم غذاها را با هم تقسیم می کنیم. بسیاری از مواد غذایی قابل استفاده برای هر دو گروه خونی است. شما می توانید انواع مختلفی را برگزینید که برای هر دو مناسب باشند. به عنوان مثال ماهی، برنج و بروکلی گاه می توانید غذایی را تهیه کنید که شامل پروتئین حیوانی و سبزیجات باشد. شما از سبزیجات استفاده کنید و همسرتان پروتئین حیوانی را مصرف نماید.

خانواده من ایتالیایی هستند و همگی دارای گروه خون A هستیم. چگونه می توان از غذاهای ایتالیایی بخصوص سس گوجه فرنگی چشم پوشید؟ با وجود غذاهای سنتی مانند اسپاگتی با گوشت چرخ کرده و سس گوجه فرنگی غذاهای دیگری نیز وجود دارند که از تنوع مواد خوراکی بهره مندند. بسیاری از غذاهای مناطق جنوبی ایتالیا با روغن زیتون تهیه می شوند که بهترین روغن برای گروههای خونی A و AB محسوب می شود. بجای سس گوجه فرنگی و ماکارونی می توان از سس تهیه شده از روغن زیتون و سیر استفاده کرد.

چرا شما انواع لیست پروتئین نیاکان را خاطر نشان کرده اید؟

ارائه لیستهای پروتئین نیاکان به منظور بهسازی و هماهنگی شما برای تعیین رژیم غذاییتان است. به همین ترتیب اندازه پروتئین مصرفی مردان، زنان و کودکان به نسبت سایز و وزن بدن نیز متفاوت است و عامل جغرافیایی و فرهنگی نیز دخالت دارند. پیشنهادات فوق به شما امکان می دهند که براحتی رژیم غذایی طبیعی خویش و پروتئین لازم را برگزینید. میزان مصرف پروتئین پیشنهادی همچنین مشکلات افراد را با نیاکان مختلف حل می کند. به عنوان مثال، آمریکاییهای آفریقایی تبار با عدم تحمل لاکتوز روبه رو هستند و اکثر مردمان که از اعقاب آسیایی هستند عادت به هضم لبنیات ندارند. با معرفی انواع مواد خوراکی به این افراد، آنان می توانند به مرور واکنش منفی را در خود از بین ببرند.

من دارای گروه خون A هستم، اما به بادام زمینی حساسیت دارم. شما در لیست غذاهای مطلوب بادام زمینی را عنوان کرده اید. آیا با توجه به حساسیت من باز هم باید بادام زمینی بخورم؟

خیر. در ژریم غذایی گروه خون A انواع پروتئین گنجانده شده و تنها محدود به بادام زمینی نیست. واکنشهای فوق معمولا در سیستم ایمنی است که پادتن ها در مقابل انواع مواد غذایی به وجود می آورند، اما شخص دارای گروه خون A در برابر بادام زمینی حساسیتی ندارد. گرچه ممکن است علت حساسیت شما ناشی از ناتوانی سیستم گوارشی در هضم آن باشد که بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله آنکه هر بار که بادام زمینی میل می کنید، همراه آن از سایر مواد غذایی هم مصرف کنید که در شما ناسازگاری ایجاد می کند. به خاطر داشته باشید اگرچه مجبور به خوردن بادام زمینی نیستید، ولی اصولا بادام زمینی در افراد گروه خونی A تولید حساسیت نمی کند و درصورتی که شما با رژیم غذایی گروه خون خود سازگاری و از آن پیروی کنید، قادر به هضم بادام زمینی نیز خواهید شد.

آیا با پیروی از رژیم غذایی گروه خون می توان لاغر شد؟

در برنامه غذایی گروه خون پیشنهاداتی برای کاهش وزن نیز ارائه شده که در هر گروه خونی متفاوت و علت آن آثار مختلف لكتينها است. مثلا گوشت در گروه خونی O برای سوخت و ساز مناسب است، حال آنکه در گروه خونی A چه برای سیستم گوارشی و چه در سوخت و ساز مشکل ایجاد می نماید. اگر شما از رژیم غذایی گروه خون خود پیروی کنید، متابولیزم بدنتان به هماهنگی لازم می رسد و کالریها مناسب تر می سوزند. علاوه بر این، سیستم گوارشی بهتر عمل می کند و باعث می شود تا آب اضافی در بدن باقی نماند. به این ترتیب وزن بدن نیز کاهش می یابد. اکثر بیماران من که چاق هم بودند سابقه رژیمهای طولانی داشتند. ممکن است تصور کنید که رژیم مداوم منجربه لاغری خواهد شد، حال آنکه چنین نیست زیرا نوع رژیم و مواد غذایی آن ممکن است برای همه مؤثر نباشد. در فرهنگ ما باور عمومی بر آن است که یک نوع رژیم برای همه مناسب است، اما به اعتقاد من چنین عقیده ای کاملا نادرست است. کما اینکه در بسیاری افراد حتی رژیمهای طولانی مدت اثری ندارد. افراد با گروههای خونی مختلف در برابر انواع غذاها واکنشهای متفاوتی دارند. اگر شما همراه با رژیم غذایی تمرینات ورزشی گروه خون خود را انجام دهید، خیلی زود نتایج آن را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *