وقتی ورزش میکنید چربی آب میشود و به عضله بدل میگردد.وزن عضله بیش از چربی است.پس اگر عضله زیبا و نرم پا هایتان سنگین تر از همه آن چربی است که در ماه گذشته از دست داده اید،سبب شد که وزنتان کاهش نیابد نگران نشوید.باقت عضله،فشرده و محکم است و جای کمتری میگیرد.شاید وزنتان تغییر نکند،اما اندازه لباستان کوچکتر میشود چون باریک تر و کشیده تر میشوید.

ریاضت ناشی از سوگند های بسیار

بسیاری از مردم ورزش را به صورتی درمانی ترسناک در نظر میگیرند که برای سوزاندن کالری باید آن را تاب آورد.حال آن که با بزرگترین پاداش ورزش،سلامت ذهنی ناشی از آن است. بررسی ها نشان داده اند که ورزش ساده ترین راه برای رهایی از افسردگی است.ورزش سبب می شود که درباره خودتان احساس دلپذیری داشته باشید.دانشمندان شواهدی میابند که در طول فعالبت جسمانی،فعل و انفعال های شیمیایی بسیاری در مغز پیش می آید.و شاید به همین دلیل بسیاری از افراد پس از ورزش چنین احساس دلپذیری دارند.دانشمندان نمیتوانند توضیح بدهند چرا یا چگونه این پیش می آید اما پیش می آید اگر چه مشکلات بیرونی آن افراد کوچکترین تغییری نکرده است.

با برنامه ورزش مناسب میتوان تنش و فشار را دور نگاه داشت.وقتی احساس افسردگی و تنش و فشار نکنید،به اختمال زیاد بی رویه غذا نمیخورید.امتیاز دیکر ورزش این واقعیت است که سموم بدن را دفع میکند،سمومی که به تندرستی لطمه میزنند،پوست را خراب می کنند،و از نیروی انسان میکاهند.

تشویق برای ورزش

در اینجا چند عبارت تامیدی را میخوانید که به شما کمک میکند تا در چهار چوب ذهنی مناسب قرار گیرید.

 • همواره وقت و نیرو و میل به ورزش دارم.
 • اکنون از ورزش لذت میبرم.
 • دنبال کردن منظم و مدان برنانه ورزشی ام برایم آسان است.
 • اکنون ورزش درست را به سوی زندگیم میکشانم.
 • جسمم ورزش را دوست دارد.
 • ذهنم ورزش را دوست دارد.
 • اکنون گرایشم نسبت به ورزش مثبت تر است.
 • ورزش تفریحی سرگرم کننده و لذت بخش است.
 • ورزش برایم تجربه یی دلپذیر است.
 • اکنون هر اندیشه یی را که در گذشته نگذاشته است ورزش کنم رها کنم.
 • اکنون به طور منظم ورزش میکنم و جسمم با اهدای تندرستی تابناک،به من پاسخ میگوید.

نکاتی که باید قبل از ورزش کردن رعایت کنید

 1. ورزشی پیدا کنید که دلپذیر باشد!
 2. با در نظر گرفتن وقت مناسب و مهارت ها و نیاز هایتان،آن را برنامه ریزی کنید.
 3. بهانه هایتان را تجزیه و تحلیل کنید تا مقاومت خود را دریابید.
 4. پشتکار داشته باشید.
 5. ورزش برای جسم و ذهنتان بسی کار های مثبت میکند.سبب می شود اشتهایتان کاهش یابد، متابولیسم بدنتان را تنظیم میکند،از تنش و فشار میکاهد،چربی را آب میکند،عضلات را نیرومند میسازد،و بسیاری چیز های دیگر.

درمانگر خود باشید

اگر میتوانید درمانگر یا گروه حمایت گر مناسبی بیابید که بتواند به شما کمک کند،این کار را بکنید. البته شاید مجبور بشویدخودتان درمانگر خود باشید. این فصل شامل راهنمایی هایی برای تشخیص و ارزیابی شیوه کنونی زندگی تان و ایجاد دگر گونی های سودمند در آن است.
صداقت بهترین خط منشی است

به هنگام پاسخ به سوال های زیر ، با خودتان صادق باشید،حتی اگر حقیقت به مذاقتان خوش نیاید.اگر یک شبه موفق نشدید،دلسرد نشوید.شاید این اکتشاف دردناک باشد،اگرچه تلاش هایتان با آزادی شیرین و دلنشین پاداش میابد.ما انسان ها به هنگام درد یا ناکامی،از دریچه ایمنی ذاتی برخورداریم:از ((هوش))میرویم،و در برابر محرک دردناک یا ناکام کننده بی حس میشویم.

شاید نخستین بار که این مقاله ها را میخوانید از هوش بروید یا 80 درصد حواستان پرت شود.به همین دلیل دوباره و دوباره خواندن این مقاله ها را توصیه میکنم.آنقدر تا بتوانید به دگرگونی های مثبتی که میخواهید برسید،بارها به سوال ها،و جواب های خودتان در این فصل بازگردید.هر بار که این فرایند را تکرار میکنید،درباره خودتان چیزی تازه می آموزید که شاید دفعه قبل آمادگی پذیرش آن را نداشتید.

موارد زیر را رعایت کنید

 • سابقه وزنتان:یک جدول طراحی کنید و سن و وزنتان را در آن علامت بزنید.

 • با استفاده از یک جدول دیگر،دگرگونی ها و رویداد ها و احساس هایی را که هر گاه وزن قابل توجهی پیدا میکردید پیش می آمد،فهرست وار بنویسید.

  فهرست مشابهی از جزئیات زمانی را که وزن کم کردید تهیه کنید.

 • این تمرین به شما کمک میکند تا دریابید که آیا به هنگام اضافه وزن و کاهش وزن،الگوی رفتاری مشترکی دارید.مثلا شاید هر گاه به کسی علاقه مند می شوید اضافه وزن پیدا می کنید.در این صورت باید از خود بپرسید در عاشق شدن یا جرد چه هست که میخواهید غذا بخورید و اضافه وزن پیدا کنید.انگاه باید با تصیح اندیشه های مخرب خود ، عبارت های تاکیدی مناسب بسازید.

 • به جز کاهش وزن، فهرستی از چند هدف مهم دیگر زندگی تان تهیه کنید.

  وقتی پاسخ های هدف های زندگی تان را تجزیه و تحلیل میکنید،از تمامی شخصیت خود تصویر روشنتری به دست می آورید.اهمیت این امر در این است که کاهش وزن ، پدیده یی یک بعدی نیست.باید کل وجودتان را در نظر بگیرید و به همه وجوه زندکی تان توجه کنید. شاید این تجزیه و تحلیل به بخش مهمی از روانتان اشاره کند که به علت اشتغال ذهنی شما به کاهش وزن،مورد غفلت قرار گرفته است.

 • در برابر هیجانات و عواطف و موقعیت هایی که به نظر میرسد سبب میشوند به سوی غذا کشیده شوید،علامت بگذارید.

  این تمرین شما را از عادت های نا خود اگاه غذا خوردنتان اکاه مسازد،و مطلب مورد نیاز برای افریدن عبارت های تاکیدی موثر را در اختیارتان میگذارد.مثلا اگر تصمیم گیری را دشوار میابید،میتوانید این عبارت تاکیدی را بیافرینید که :((اکنون بدون غذا به آسانی تصمیم میگیرم.))

 • پر کردن چهار فهرست بعدی،به شما کمک میکند تا گرایش های کشف نشده بیشتری را تشخیص بدهید.وقتی این گرایش ها به سطح هشیار می آورید،بر عادت های غذایی خود اقتدار میابید.وقتی این توجیه ها و دلیل تراشی ها روشن تر میشوند،میتوانید با استفاده از عبارت های تاکیدی و تجسم و شایر روش های خود یاری،تدابیر پیروز بخش را بپرورانید.

برای پاسخ سوالات خود از متخصصان رسپینا اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *