کریستین بیل کیست ? | چرا رژیم غذایی او بسیار پر طرفدار شد ؟Reviewed by Mehdi kh on Feb 4Rating: 5.0

همه ی کسانی که سینما دوست هستند حتما کریستین بیل را می شناسند . چون این بازیگر مشهور هالیوودی فیلم های بسیاری بازی کرده است. سبک زندگی ایشان نشان می دهد هر کاری برای اجرای نقشش می کند اما چرا نام او را در کنار رژیم غذایی می شنویم؟

دلیل اصلی علاقه بسیار کریستین بیل به نقش هایش است. کریستین بیل را به عنوان سلطان تغییر شکل بدن می شناسند چون بر اساس نقش هایی که بازی می کند وزن خود را تغییر می دهد. ممکن است او را زیر وزن طبیعی و یا در فیلمی دیگر فردی با بدنی فوق العاده آماده و عضلانی و یا حتی در فرمی بسیار معمولی ببینید. جالب است بدانید که کریستین بیل برای کاهش و افزایش وزن خود از رژیم های شدید استفاده کرده است آیا همه  می توانند از این رژیم برای لاغری سریع استفاده کنند ؟

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید . 

رژیم غذایی کریستین بیل چه بود ؟

باید بدانید که بیل برای  فیلم د ماشینیزم در عرض چند هفته 18 کلیلو گرم وزن کم کرد خود را به حالتی رساند که نزدیک به قحطی زدگی بود. در واقع رژیم کریستین بیل او را بسیار لاغر و شکننده کرده بود، کارگردان فیلم به او دستور داد 4.5 کیلو از وزن کم شده را بازگرداند.

کاری که کریستین بیل کرد خیلی شدید بود اما خاص نبود چون قبل از او نیز دو بازیگر دیگر این کار را برای نقش هایشان انجام داده بودند. تکنیک استفاده شده یکی بود اما در تمام مقالاتی که درباره این موضوع نوشته شده چند شاخص به صورت ویژه خودنمایی می کرد:

همه آنها قند و کربوهیدرات ها را کامل حذف کرده بودند و از کنسرو ماهی تن و مقدار کمی میوه استفاده می کردند. بسیاری از مقالات روی روش کریستین بیل برای کاهش وزن تمرکز کردند طوری که به رژیم غذایی کریستین بیل شهرت پیدا کرد. صادقانه بگویم این رژیم یکی از دشوارترین رژیم های غذایی است که تا به حال دیدم چون بدن به تمام گروه های غذایی نیاز دارد.

او در این فیلم نقش فردی را داشت که به شدت مواد مخدر و الکل استفاده می کرد .   به همین دلیل برای مدتی فقط سوپ استفاده می کرد و مسافت های طولانی را می دوید تا اینکه روزی مادرش به دیدنش می آید و توصیه می کند.

اگر قرار است نقش فردی الکلی و معتاد را بازی کنی باید مانند آنها زندگی کنی نه اینکه بدوی و جالب اینکه کریستین بیل نیز حرف مادر را گوش می کند و مدتی مصرف الکل خود را افزایش می دهد! بیل در این فیلم نقش یک قاتل را به عهده داشت و برای رسیدن به فرم ایده آل این نقش باید تبدیل به یک بدنساز می شد.

او خود می گوید یکی از محدود ترین رژیم های زندگیش را در این زمان تجربه کرده و علاوه بر تمرین بدنسازی شدید غذایش تنها پروتئین بدون چربی، چربی های سالم، کربوهیدرات کم و حذف کامل چربی بوده است. همچنین بیل می گوید در این مدت بدن فوق العاده ای ساخته و نسبت به بدن دیگران زیاد قضاوت می کرده است . یکی از فیلم های دیگرش کریستین بیل یکی از شدیدترین تغییراتش را تجربه کرد.

برای این فیلم که شخصیت اصلی آن فردی بی خواب با مشکلات روانی بود بیل حدود 28 کیلو از وزن خود را کم کرد. کریستین بیل توصیه های متخصصی که زیر نظرش بوده را نادیده می گیرد و وزن خود را تا 9 کیلو پایین وزن طبیعی می آورد. او می گوید در این مدت فقط روزانه قهوه، کنسرو تن ماهی، یک سیب و مکمل های ویتامین و مواد معدنی مصرف می کرد.

بیل بلافاصله بعد از لاغر در مدت  6 هفته باید خود را برای بازی در یکی دیگر از فیلم هایش آماده می کرد و در کنارش برای ساخت عضله سخت ورزش می کرد. بیل در این مدت هم به حرف کسی گوش نداد و خود می گوید از پیتزا تا بستنی همه چیز می خوردم و فقط می خواستم وزنم بالا بیاید اما در این مدت حسابی هم مریض شدم.

اما در سال 2007 کریستین بیل باید در نقش اسیر جنگی فیلم جدیدی بازی می کرد و این یعنی کاهش وزن مجدد. بیل موفق شد برای این نقش در مدت زمان کوتاهی 29 کیلو کم کند. در فیلم نیز شخصیت اصلی برای زنده ماندن کرم می خورد کاری که کریستین بیل واقعا آن را انجام داد.

سال 2009 برای اولین کاهش و افزایش های پی در پی وزن تاثیر خود را روی اخلاق بیل نشان داد. بیل در طول صدابرداری فیلم کارگردان را مورد حملات لفظی خود قرار داد و بعدا از این کار ابراز پشیمانی کرد.

آیا هر کسی می تواند رژیم های غذایی که بیل گرفت را رعایت کند و وزن کم کند ؟

وقتی رژیم بیل بررسی می کنیم شاید برای کاهش وزن سریع واقعا جواب می دهد اما باید عوارض ان را هم بپذیرید و اینکه این رژیم روی سلامتی و اعصاب و روان شما هم تاثیر خود را خواهد گذاشت و البته این نکته ی مهم فراموش نشود که حتما باید هر مرحله از رژیم غذایی را با مشورت پزشک پیش بروید وگرنه آسیب های جبران ناپذیری به سلامتی خود و بدن تان وارد می کنید .

با مروری که روی نقش های کریستین بیل داشتیم متوجه شدیم که سبک زندگی او به خاطر شغلش تبدیل به رژیم یویو شده است و این فشار بسیاری را روی بدن می آورد. مطمئنا همه ما مانند بیل این شانس را نداریم که دوباره عضله سازی داشته باشیم هرچند بیل نیز این اواخر برای کاهش وزن به مشکل خورده است.

در مورد رژیم تن ماهی و سیب که با نام رژیم کریستین بیل معروف شده باید بگویم این نوع رژیم فوق العاده محدود کننده است و حتی اگر افراد بتوانند با کمک آن وزن کم کنند در پایان دوباره آن وزن را برمی گردانند چون عادت غذایی و سبک زندگی دچار تغییر نمی شود 

برای رهایی از چاقی فقط با ما تماس بگیرید . 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =