رژیم های غلط لاغری با بدن و وزن مان چه می کنند ؟Reviewed by Mehdi kh on Feb 20Rating: 5.0

افراد چاق و کسانی که دچار اضافه وزن هستند همواره به دنبال کارها یا مواد غذایی هستند که لاغرشان کند اما ممکن است با گرفتن یک رژیم غذایی غلط نه تنها به لاغری و تناسب اندام نرسد بلکه سلامنی خود را هم از دست بدهد و دچار عوارضی مانند گود رفتن زیر چشم ها لاغر شدن صورت بالا رفتن چربی خون کم شدن آب زیر پوستی عصبی شدن و … رخ می دهد . ممکن است تکرار یک رژیم اشتباه شما را در گردش بی تاثیر شدن رژیم غذایی انداخته و تحمل این همه سختی در واقع هیچ نتیجه ای را برای شما به دنبال نداشته باشد .

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با ما مشورت کنید .

رژیم های غلط و مصرف قرص های لاغری اشتباه :

گاهی ما بدون مشورت با پزشک سرخود از قرص های لاغری استفاده می کنیم احتمالا  با مصرف این قرص ها لاغر شوید اما سلامتی خود را هم به خطر خواهید انداخت برخی پزشکان قرص متفورمین را برای لاغری توصیه می کنند اما فراموش نکنید مکانیسم این قرص که چربی سوزی را در بدن بالا می برد برای افراد سالم غیر دیابتی مناسب نیست و می تواند عارضه دار باشد این قرص ها تعادل متا بولیکی بدن را به هم می زنند و باعث بروز عوارض متابولیکی طولانی مدت می شوند استفاده بی مورد از قرص های تیروئید  نیز عوارض بسیاری دارد و به هیچ وجه توصیه نمی شود .

گرفتن رژیم غذایی با سرکه و تکرار آن :

گاهی با استفاده از رژیم های نادرست مانند استفاده از سرکه سلامت خود را به خطر می اندازید. توجه داشته باشید که ترشی میزان دریافت انرژی و اشها را بالا می برد انگور آب انگور و سرکه خود انرژی دارند و چاق کننده هستند آلوچه و ترشک و لواشک نیز جزء ترشی ها محسوب می شوند اما به هر حال انرژی دارند و لاغر کننده نیستند البته توجه داشته باشید که اگر فردی تا کنون ذائقه شیرین داشته و سعی کرده این عادتش را کنترل کند و به سمت ترشی ها برود به دلیل ترک عادت بد زیاد شیرینی خوردن راحت تر رژیم می گیرد و در طولانی مدت وزن کم می کند . در مور روغن ها هم اگر جایگزین سایر روغن های مصرفی شود بسیار مفید است و در وضعیت چربی خون را بهبود می دهد اما میزان انرژی این روغن تفاوتی با سایر روغن ها ندارد و افراطشان چاق کننده است .

رژیم با مصرف فقط آب و تکرار این رژیم :

گاهی برخی مصرف فقط آب را انتخاب کرده و فکر می کنند سریع لاغر می شوند در مواردی افراد آب فراوانی می نوشند و احساس پری در معده می کنند و تاحدی میزان دریافت مواد غذایی در هر وعده شان کمتر می شود باید بدانید که اگر مصرف زیاد آب با دریافت کمتر انرژی نیز همراه شود می تواند وزن فرد را کاهش دهد.

 اما در بیشتر موارد این اتفاق نم یافتد بسیاری از افراد فکر می کنند مصرف زیاد آب قبل از وعده های غذایی باعث کاهش وزن است اما این تفکر درست نیست اگرچه آب معده را پر می کند و احساس پری باعث می شود فرد غذیی زیادی نخورد اما علم تغذیه این موضوع را تایید نمی کند زیرا مصرف زیاد آب باعث رقیق شدن آنزیم های هضم کننده درشت مولکل ها در بدن می شود ود رطولانی مدت مشکل افرین خواهد شد بنابراین باید آ ب به مقدار توصیه شده و فقط 8 لیوان در روز مصرف شود در مواد مصرفی روزانه هم مقداری آب وجود دارد و آب بدن ما تامین خواهد شد.

رژیم غذایی فقط با مصرف یک نوع از سبزیجات مثلا کرفس یا جعفری :

امروزه از سبزیجات و آب سبزیجات برای لاغری بسیار استفاده می شود و معمولا بین عموم رایج شده است که آب سبزی ها به  خصوص آب کرفس جعفری یا شوید برای کاهش وزن مرسوم است اما آب سبزی ها باعث لاغری نمی شود و فقط به دلیل فیبر و آب فراوانی که دارند جذب چربی ها را کاهش می دهند.

 و باعث دفع آب هم می شوند که این موضوع حس خوشایندی به فرد می دهد و فکر می کند وزنش پایین آمده است توصیه به مصرف آب کرفس به صورت روزانه اشتباه است زیرا کرفس از سبزی هایی است که اگزالات فراوانی دارد و تجمع اگزالات در بدن به خصوص در افرادب که مثانه و کلیه سنگ ساز دارند می تواند باعث به وجود آمدن یا بزرگ شدن سنگ های اگزالاته شود از سوی دیگر دریافت زیاد اگزالات عامل از دست رفتن عناصر 2 ظرفیتی مانند کلسیم و آهن منگنز منیزیم و … است که برای بدن ضروری هستند و کمبودشان می تواند خطرناک باشد .

کاهش وزن فقط با ورزش :

اگر در روز فردی به مقدار نیاز یعنی 2000 کیلوکالری انرژی دریافت می کند و معتقد است اضافه وزن دارد به جای کم کردن میزان انرژی دریافتی فقط پیاده روی کند قاعدتا بعد از مدتی وزنش پایین می آید اما اگر کسی میزان کالری دریافتی اش بالاست و در کنار آن ورزش را به برنامه ی روزانه اش بیفزاید لاغر نمی شود بدن ما مثل ظرفی است که از یک سو انرژی دریافت می کند واز سوی دیگر به مصرف می رساند.

 بنابراین اگر انرژی دریافتی و مصرفی برابر باشند وزن ثابت می ماند در غیر این صورت احتمال چاقی یا لاغری وجود دارد نمی توانیم هر چه می خواهیم بخوریم و در کنار آن ورزش کنیم ومنتظر کاهش وزن باشیم بلکه باید انرژی دریافتی و مصرفیمان تنظیم شود .

 از نظر متخصصان تغذیه این بدترین کار ممکن است که کسی یکی از وعده ها و یا دو وعده ی غذایی خود را در رژیم انتخابی خود حذف کند باید وعده های غذایی را بیشتر و حجمشان را کمتر کرد وعده های اصلی غذایی را به هیچ وجه نباید حذف کرد و میان وعده ها را فقط در موارد استثنایی می توان کاهش داد نباید فراموش کرد که وقتی غذا می خوریم مقداری انرژی مصرف می شود که خود عامل لاغری است .

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با ما مشورت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 9 =