شیاتسو یک ماساژ است که می توانید با آن وزن کم کنید و لاغر شوید . این ماساژ بر کانال های انرژی بدن که در چهارده نقطه از  ریه، روره بزرگ، طحال، روده کوچک، قلب، مثانه، کلیه، صفرا و کبد واقع شدند،  تاثیر مثبت دارد. این ماساژ  سالهای زیادی مورد استفاده بوده است اصول ماساژ شیاتسو اولین مساله در هنگام انجام ماساژ شیاتسو، پیدا کردن نقطه هایی است فشار بر آن وارد می شود. برای این ماساژ ، یک الگوی کلی ارائه شده که البته از فردی به فرد دیگر متفاوت است . در این مقاله از خواص بی نظیراین ماساژ برای لاغر کردن قسمت های مختلف بدن که دچار چاقی و بدشکلی شده است بیشتر سخن خواهیم گفت با ما همراه شوید .

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز در یک جلسه بدون جراحی و عوارض کلیلک کنید.

عملکرد شیاتسو و کاهش وزن و لاغری :

توجه کنید که با توجه به انواع دفرمگی ها و انواع چاقی ها، در مورد نوع ماساژهای فرد و مدت زمانی که به ماساژ احتیاج دارد، تصمیم می گیرند. مثلا اگر شکم دو مراجعه کننده به یک اندازه بزرگ باشد اما شکم یکی فوق العاده شل و ژله ای بوده و دیگری شکمش سفت باشد، ماساژهای شان متفاوت خواهد بود یک شکم شل، علاوه بر لاغری، باید ماهیچه هایش هم شکل بگیرند اما یک شکم سفت برای لاغر شدن، باید چربی هایش کمی نرم شود تا بتوان به لاغری اش کمک کرد.البته این نرم شدن چربی ها، نباید منجر به شل شدن بدن فرد شود؛ اتفاقی که رژیم لاغری به تنهایی، باعث آن می شود. در واقع بسیاری افراد بعد از کاهش وزن های زیاد، دچار شل شدن و افتادگی عضلات می شوند که همین امر آن ها را بیش از پیش افسرده می کند.درحالی که چنین اتفاقی در ماساژ رخ نمی دهد چون با این که ما برای نرم شدن چربی ها تلاش می کنیم اما همزمان تکنیک های ورزشی هم به کار می گیریم که حین لاغر شدن، عضله سازی بدن نیز انجام شود. به این ترتیب، ماساژ لاغری برای لاغری های موضعی هم کارساز است.

شیاتسوو تقویت عضلات و کاهش چربی ها :

این ماساژ مشکلات زمینه ای پوست از جمله سلولیت هم درمان می کند؛ این ماساژ  برای درمان این بیماری و دفع سموم از بدن و نیز حرکت دادن سموم به سمت غدد لنفاوی و در نهایت تخلیه شان از بدن، از تکنیک هایی مانند  تخلیه لنف وسراندن یا مالشی  بیش از سایر تکنیک های متداول استفاده می کنند.برای لاغر شدن افراد از ماساژهای مختلف، حتی ماساژهای ورزشی نیز در نواحی مختلف بدن فرد می توان استفاده کرد تکنیک خاصی در ناحیه شکم استفاده نمی شود و صرفا برخی تکنیک های ضربه ای استفاده می شود و این ضربه ها به شیوه ای است که هیچ آسیبی برای بافت ها و اندام های داخلی بدن ایجاد نمی کند و صرفا باعث سفت شدن عضلات همان ناحیه از بدن می شود.البته نباید تصور کنیم که ماساژ لاغری باعث حرکت بافت های چربی می شود بلکه این ماساژها باعث افزایش متابولیسم بدن، افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی در همان عضو می شود و در نهایت بدن برای تبدیل انرژی، بیشتر از بافت های چربی استفاده می کندبعضی از افراد هستند که تنها در برخی از نقاط بدن چاق هستند؛ مثلا بعضی از خانم ها که اندام متناسبی داشته و سال هاست ورزش می کنند، در ناحیه پهلو یا بازو وچربی هایی دارند که سال هاست از شر ان ها خلاص نشده اند  و با هیچ ورزش و رژیمی از بین نمی روند در این جا باید شما را با انواع چربی ها هم آشنا کنیم خوب است بدانید که چربی های سفید همان چربی هایی هستند که به محض تغییر در سبک زندگی، کاهش میزان مصرف کالری و افزایش تحرک بدنی، از بین می روند. آن دسته از چربی ها که بسیارسرسخت هستند و به سادگی از بین نمی روند ، چربی های قهوه ای هستند؛ چربی های کهنه ای که برای از بین رفتن شان نیاز به انجام فعالیت های مختلفی از جمله نوشیدن آب و انجام حرکات خاص ورزشی یا ماساژهای خاص دارند تا نرم تر از پیش شده و با افزایش تحرک بدنی، سوخت و ساز در آن عضو بالا برود تا بسوزند و به مرور زمان از حجم شان کاسته چربی های موضعی هم از همان چربی های قهوه ای و کهنه ای هستند که در وهله اول به آب رسانی و نرم شدن نیاز دارند تا در مرحله بعد بتوان آن ها را از بین برد.

لاغری با شیاتسو چقدر طول می کشد :

 به طور قطعی نمی توان زمان مشخصی در نظر گرفت زیرا بدن ها با هم متفاوت هستند؛ چربی ها، میزان هورمون ها، بیماری های زمینه ای، آمادگی جسمانی وبسیاری المان دیگر باعث تفاوت در شرایط مراجعه کنندگان می شود بنابراین حتی اگر دو خانم یا دو آقا، وزن و قد یکسانی داشته و نواحی تجمع چربی در بدن شان یکسان هم باشد، باز نباید توقع داشته باشند که در یک مدت زمان یکسان به نتیجه مشابه هم دست پیدا کنند. اما باید گفت که هر فرد معمولا باید حداقل دو بار و نهایتا سه بار در هفته برای ماساژ مراجعه کند مراجعه بیش از دو یا سه بار در هفته به صورت فشرده، قطعا بعد از مدتی برای فرد خسته کننده خواهد شد که حتی ممکن است فرد را از ورزش، زده کند و خب هزینه ای که می کنید هم زیادتر خواهد شد . بنابراین بهتر است تعادل در این میان رعایت شود تا نه تنها فرد از ماساژ و ورزش و رژیم غذایی خسته نشود بلکه بدنش به مقدار مشخصی غذا و فعالیت عادت کند. خوب است در این جا با نمونه ای از ماساژ شیاتسو آشنا شوید : توجه کنید که برای آرامش،  پای راست را با کف دست گرفته و با استفاده از انگشت شست , به مدت ده دقیقه با حرکات دایره ای و  مالشی ماساژ بدهید. سپس، پا را عوض کنید. این تکنیک باید دو  مرتبه در روز تکرار شود. بعد برای آرامش دو زانو روی زمین بنشینید به طوری که پاها زیر باسن قرار بگیرند. سپس ، با استفاده از دست ، پاها را گرفته و انگشت شست را در وسط کف پا بگذارید و به مدت ده دقیقه، با انگشت شست به کف پا فشار وارد کنید. . این تکنیک باید دو مرتبه در روز تکرار شود.

شیاتسو و موارد منع استفاده از آن :

همواره توجه داشته باشید که قبل و بعد ازغذا، حمام کردن ، ورزش کردن و نوشیدن مشروبات الکلی نباید از ماساژ استفاده کرد  از آنجایی که دو کانال مهم انرژی بدن در روده  بزرگ وکبد قرار دارند، ماساژ این دو کانال در زنان باردار، منجر به سقط جنین میشود برای زخم های باز، رگهای واریسی، تومورها و عفونت های پوستی نباید از این ماساژ استفاد کرد ماساژ شیاتسو یکی از شیو ه هایی است که علاوه بر درمان بسیاری از بیماریهای گوارشی، مفصلی و استخوانی، خستگی و پیری، اختلالات ارگان های داخلی و انواع سر دردها ، از طرق ماساژ گوش به کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن کمک میکند. در ماساژ هم باید جانب تعادل را حفظ کنید و هرگز زیاده روی نکنید.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز در یک جلسه بدون جراحی و عوارض کلیلک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =