باید بدانید که تم بنيادي نوع كافا فارغ  البالي است. دوشاي كافا ،اصل ساختاري بدن بوده و ثبات وپايداري را عرضه مي دارد.هم چنين ،آن قدرت جسماني ونيروي حياتي ذخيره اي را تامين مي كند كه درقالب بدن ستبر وتنومند نمونه هاي شاخص كافا ، است.آيورود، كافاها را افرادي سعادتمند مي داند.زيرا ازسلامتي خوب بهره مند ند و بيانگر شخصيت هايي هستند كه متين و خشنود بوده و بافارغ البالي به دنيا مي نگرند. کافا مسئول ساختار بدن است. وظیفه نگهداشتن سلول ها کنارهم، فرم دادن ماهیچه ها، چربی، استخوان و رگ و پی بر عهده این دوشاست. عملکرد اصلی کافا، محافظت است.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز در یک جلسه بدون جراحی و عوارض کلیلک کنید.

خصوصیات تیپ های بدنی کافا :

باید بدانید که تیپ های کافا دارای بنیه و ساختار قوی هستنند. چشم های بزرگ و ملایم، پوست صاف و درخشان، و موهای ضخیم از خصوصیات مهم کافا هستند. آنهایی که دوشای کافایشان غالب است، خواب کاملی دارند و دارای گوارش منظم هستند. اما وقتی کافا زیاد می شود، اضافه وزن، احتباس مایعات و آلرژی نمایان می شود. وقتی کافایی ها از تعادل خارج می شوند، چاق می شوند، زیادی می خوابند و از آسم، دیابت و افسردگی رنج می برند همانطور که توضیح دادیم وقتی کافایی ها از تعدل خارج شوند دچار چاقی واضافه وزن م می شوند . کافایی ها به طور طبیعی آرام، با ملاحظه و دوست داشتنی هستند. آنها توانایی ذاتی دارند تا از زندگی لذت ببرند و با روتین زندگی راحت هستند. وقتی در تعادل باشند، قوی، قابل اعتماد، صبور، استوار و حمایت کننده هستند. ولی وقتی کافا از تعادل خارج شده و افزایش می یابد، آنها تمایل پیدا می کنند تا به چیزها، کارها و روابط، حتی وقتی دیگر لازم نیستند، بچسبند. کافای زیاد ذهن به صورت عدم گرایش به تغییر نشان داده می شود.

لاغر و کاهش وزن با متعادل کردن کافا :

نکته ی اول انیکه باید به دنبال انگیزش باشید. از آنجا که کافا ذاتا سرد، سنگین و متراکم است، کلید متعادل کردن آن، انگیزش است. کافاها تمایل دارند تا به شرایط موجود و روتین بچسیند، بنابراین نیاز دارند تا به خود، با تجربه ها و نگرش های جدید انگیزه بدهند.دومین نکته که باید به ان توجه کنی یک برنامه ی روتین منظم روزانه را دنبال کنید. ایده آل است که قبل از شش صبح از خواب بیدار شوید و در طی روز نخوابید.حتما خودتان را گرم نگه دارید و از رطوبت دوری کنید. کافاها به شرایط سرد و مرطوب حساس هستند و گرما برایشان سودمند است. اگر دچار احتقان هستید از گرمای خشک استفاده کنید.

استفاده از کیسه گرم برای پشت یا سان لمپ بر روی قفسه سینه مفید است. اگر کسالت دارید، بینی، گلو و ریه های خود را در معرض هوای سرد قرار ندهید روزانه ماساژ خشک انجام دهید. برای تحریک جریان خون در بدن، روزانه بدن خود را بدون روغن ماساژ دهید باید فضای زندگی خود را پاکسازی کنید. برای جلوگیری از درهم ریختگی ناشی از انباشتن وسایل در خانه، محل کار، ماشین و سایر فضاها، به طور مرتب فضای خود را پاکیزه کنید و چیزهایی که می دانید هرگز استفاده نخواهید کرد، را دور بریزید. به طور منظم باید  ورزش کنید. این بهترین راه برای جلوگیری از انباشتگی سموم در بدن است. روی افزایش استقامت بدن کار کنید. دوندگی، دوچرخه سواری، شنا، ایروبیک و ورزش های رقابتی را انتخاب کنید. همچنین می توانید با موزیک ریتم دار برقصید .

نکته ها و توصیه ها برای تغذیه و چگونگی آن :

باید بدانید که بر اساس طب  آیورودا، باید غذاهایی بخوریم که تأثیر متعادل کننده روی دوشای غالب ما دارند یا دوشایی که افزایش یافته را پایین می آورند. از آنجا که کافا سنگین، چرب و سرد است، بایستی غذاهایی را مصرف کنیم که سبک، خشک و گرمند. غذاهای تند، تلخ و گس برای تسکین کافا مفیدند. از غذاهای شیرین، ترش و شور پرهیز کنید. توجه کنید که باید یک روز در هفته، روزه مایعات بگیرید. فقط آب سبزیجات و میوه های تازه و سوپ پوره سبزیجات میل کنید مصرف لبنیات را کاهش دهید. لبنیات کافا را افزایش می دهند. می توانید مقدار اندکی گی، شیر و ماست کم چرب مصرف کنید.

باید از شیرین کننده ها پرهیز کنید. عسل تنها شیرین کننده ای است که برای کافا مفید است. سایر شیرین کننده ها اگرچه برای بالا برده نشدن کافا نباید مصرف شوند، باعث مشکلاتی چون گرفتگی سینوس، آلرژی، سرما خوردگی و بی حالی نیز می شوند. یک یا دو قاشق سوپخوری .عسل در روز می تواند کافا را پایین بیاورد، فقط در آشپزی از عسل اسنفاده نکنید در وعده های غذایی خود، چای زنجبیلی داغ بنوشید. برای کمک به تحریک هضم کند، روزانه دو یا سه فنجان چای زنجبیلی بنوشید. خوب است که حبوبات مصرف کنید. همه حبوبات به جز سویا، برای تیپ کافا مناسب هستند. موادی که در تهیه آنها از دانه سویا استفاده شده مثل توفو بایستی به میزان اندکی مصرف شوند باید به میزان فراوان  سبزیجات مصرف کنید. در حالت کلی تمام سبزیجات برای کافا مناسبند اما باید مصرف سبزیجات آبدار و شیرین مثل گوجه فرنگی، و کدو سبز را کم کنید. مصرف دانه ها و آجیل را  باید کاهش دهید.

از دانه های آفتابگردان و کدو حلوایی می توانید استفاده کنید. و اما راجع به گوشت قرمز باید مصرف گوشت قرمز را محدود کنید. اگر گیاهخوار نیستید، گوشت مرغ تازه و ارگانیک، بوقلمون، تخم مرغ و غذاهای دریایی را مصرف کنید. و سخن اخر این که یک تغذیه مناسب برای کافا، باید زنده و پر انرژی باشد تا کمک کند سیستم متابولیسم و هضم، خوب کار کند. وعده اصلی خود را در نهار میل کنید و برای شام  میزان کمی غذا میل کنید. حداقل سه ساعت قبل از خواب چیزی نخورید تا بدن برای هضم زمان داشته باشد. همیشه سعی کنید سحر خیز باشید و به موقع بخوابید و هنگام خواب همه ی وسایل الکترونیکی را کنار بگذارید خوردن صبحانه ی ارگانیک را فراموش نکنید و اگر مشکل زمینه ای دارید هیچ کاری را بدون مشورت با پزشک تان انجام ندهید زیرا نه تنها مفید نخواهد وبود و نتیجه ی دلخواه تان را نخواهید گرفت بلکه ممکن است برای سلامتی تان خطراتی را به دنبال داشته باشد .

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز در یک جلسه بدون جراحی و عوارض کلیلک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *