همه ی غذاها مقداری کالری دارند، بله، حتى کرفس! مقدار کالری هر غذا، مطابق با ترکیب مواد مغذی آن متفاوت است. همان طور که در هر گرم از غذاهایی که چربی بالا دارند، مثل کره یا مارگارین از انرژی بیشتر یا کالری بیشتری نسبت به غذاهای پر پروتئین برخوردارند، مثل استیک ران یا نان. بیشتر میوه و سبزی ها مقدار زیادی آب و کمی کربوهیدرات در خود دارند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

بنابراین مقدار کالری آنها کم است.هر نیم کیلوگرم از چربی بدن برابر است با ۳۵۰۰ کالری انرژی ذخیره شده. اگر مقدار انرژی دریافتی تان را فقط ۵۰۰ کالری (یعنی به اندازه ی تقریبا1 / ۲ لیتر نوشابه یا نصف یک پیتزای بزرگ در روز کمتر کنید، می توانید هفته ای نیم کیلویا ماهی ۲ کیلوگرم از چربی بدنتان را آب کنید. با این روش، اگر وزن اضافه داشته باشید کم کردن ۵ تا ۱۰ درصد از وزن بدن تان به آسانی ممکن خواهد بود.

تغذيه به روش متخصصان کلینیک رسپینا برای کنترل انرژی دریافتی تغذیه ی  کنترلی که روی قند خون و مقدار انسولین دارد، کمک تان می کند کمتر احساس گرسنگی کنید. این یعنی می توانید در حذف آن ۵۰۰ کالری در روز موفق باشید. وزن ایده آل همراه با افزایش فعالیت های بدنی، رژیمی لذت بخش و آسان خواهد بود و به همین دلیل می توانید آن را در بلندمدت ادامه بدهید.

این بهترین روش برای کنترل وزن بدن تان برای همیشه است؟ نتایج تحقیقات علمی و پزشکی نشان می دهد که گزینه ی سالم و مناسب برای کسانی که نیازمند کاهش وزن بدنشان هستند، رژیم غذایی مبتنی بر پایه ی گلوکز  است. تحقیقات وسیع در بین مردم ایالات متحده نشان می دهد افرادی که
طبق یک رژیم کم کالری کربوهیدرات های دارای شکر و نشاسته ی تصفیه شده ی کمتری می خورند و بیشتر از نان سبوس دار، میوه و سبزی های استفاده می کنند، وزن شان کمتر از کسانی است که غذاهای کم کالری نمی خورند.

آزمایش های اخیر رژیمی، نشان از آن دارند که موفق ترین رژیم برای کم کردن چربی بدن، نه گرفتن رژیم براساس مصرف چربی کم، بلکه یک رژیم متوازن با انرژی محدود است که در آن هم مقدار و هم نوع کربوهیدرات ها مدنظر قرار می گیرد؛ یعنی رژیم غذاهایی که گلوکز کمی دارند، به نسبت غذاهایی که گلوکزشان بالاست، مقدار انرژی موجود در خود را آهسته تر و در مدت زمان بیشتری در خون رها می کنند و همین امر، به غلبه بر گرسنگی کمک می کند و کاهش وزن را در پی دارد.

اما این همه چیز نیست. به نظر می رسد رژیم کم جی. ال. سطح انسولین در حال گردش در بدن را هم کاهش میدهد که این هم به نوبه ی خود، باعث کاهش اشتها می شود. براساس نتایج یک تحقیق در انگلستان، کسانی که صبحانهی کم جی. ال. می خورند، میل به خوردن در آنها کاهش پیدا می کند؛ اما کسانی که صبحانه شان کالری بالایی دارد، هنگام ظهر گرسنه ترند؛ علاوه بر این، کسانی که کالری کمتری مصرف می کنند، هنگام ظهر هم غذایی کمتر از معمول می خورند. خوردن به شیوه ی کم جی. ال. باعث می شود کمتر احساس خستگی، سرما و گرسنگی بکنید. عواملی که انسان را به خوردن بیشتر تحریک می کنند – و احتمال پیگیری بلندمدت این رژیم را در شما افزایش می دهند.

برای آشنایی بیشتر با صبحانه های کم کالری  پیشنهادی ما، به مقاله های قبل بروید. برای جلوگیری از افت و خیز مقدار قند و انسولین خون که باعث بروز احساس گرسنگی می شود، از غذاها و میان وعده های کم کالری استفاده کنید. اگر به مرور میل خود را به دریافت کالری های بالا کم کنید، مقدار کلی دریافت کالری هم کاهش می یابد. به منظور آشنایی با میان وعده های کم کالری ما و کمک به خودتان برای مقابله با خوردن تنقلات، فعالیت کنید.

به این ترتیب، با کنترل کردن مقدار غذایی که می خورید، می توانید تعادل انرژی را به نفع خودتان برقرار کنید. مقدار انرژی مصرفی با بازدهی شما در کفه ی دیگر ترازو قرار دارد.حتی وقتی فکر می کنید در حال استراحت هستید، بدن شما مشغول سوزاندن انرژی است. قلب شما می زند. ریه تان منقبض و منبسط می شود. روده هایتان غذا هضم می کنند. ماهیچه ها به آرامی کار می کنند.

سلولها ضربان های الکتریکی خفیفی دارند و مغزتان پیوسته علائمی را به همه ی اعضای بدنتان می فرستد. آن مقدار از انرژی که بدن هنگام استراحت مصرف می کند، انرژی مصرفی در حال استراحت نام دارد که برابر است با حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد از کل کالری های مورد نیاز روزانه ی شما. ۳۰ تا ۴۰ درصد بقیه هم مربوط به فعالیت های بدنیتان است.

ماهیچه هایی که حرکت می کنند درست مثل یک ماشین نیازمند سوخت هستند و این نیاز را از ذخیره ی انرژی شما تأمین می کنند. با استفاده از فعالیت های جسمانی، می توانید سطح انرژی را در بدن تان به تعادل برسانید.وقتی خودتان را در فعالیت های جسمانی درگیر می کنید، فقط در حین انجام این فعالیت ها کالری نمی سوزانید؛ بلکه تا مدتی بعد از آن هم به سوزاندن کالری ادامه می دهید.

برخلاف باور عموم، کار کردن باعث نمی شود احساس گرسنگی کنید؛ در حقیقت، فعالیت های جسمانی همراه با رژیم جی. ال. باعث می شود سطح انرژی در بدن به تعادل برسد. فعال بودن، به افزایش میزان چربی سوزی در عضله کمک می کند تا بتوانید وزنتان را کم کنید.

گرفتن جایزه

فعالیت جسمانی علاوه بر کنترل وزن، منافع بسیاری هم برای سلامت دارد. برای تکمیل فرایند زندگی سالم، ورزش را به بخش مهمی از ان تبدیل کنید. فعالیت ورزشی، صرف نظر از تأثیری که روی کنترل وزن می گذارد، با کاهش کلسترول بد (نوعی چربی در حال گردش در خون که می تواند رگهای قلب را مسدود کند) کمک می کند خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش دهید و مقدار کلسترول خوب خون را که از انسداد رگهای قلب جلوگیری می کند، بالا ببرید.

نتایج تحقیقات متعدد در ایالات متحده و فنلاند نشان داده است که فعالیتهای ورزشی همراه با یک رژیم غذایی سالم، می تواند تا ۵۸ درصد مانع از بروز دیابت نوع ۲ در گروه پرخطر باشد . فعالیت جسمانی به کاهش فشار خون و افزایش طبیعی این فشار در سنین بالا هم کمک می کند. فعالیت منظم برای کاهش وزن، استخوانها را قوی نگه می دارد و از آنها در برابر پوکی استخوان محافظت می کند.

برای داشتن وزن ایده آل با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =