خواص خوردن سیب با پوست برای اینکه لاغر بشیم.حتما این جمله را همه شنیده ایم که خوردن یک سیب در روز شما را از مبتلا شدن به انواع بیماری ها مصون می دارد .خوب است بدانید که بررسی ها نشان داده که خوردن یک عدد سیب در روز می تواند چربی را از بین ببرد و به سلامتی شما کمک کند. محققان یک ترکیب طبیعی در پوست سیب پیدا کرده اند که باعث سوختن کالری می شود و می تواند به طور چشمگیری میزان چاقی را کاهش دهد، والدین بیشتر دقت کنند که کودکانی که چربی قهوه ای بیشتری دارند، کالری بیشتری می سوزانند و به گرم ماندن بدن آنها کمک میکند در بزرگسالان همه چیز به جز مقدار کمی از چربی قهوه ای سلول ها، به چربی سفید تبدیل میشود که انرژی بیشتری را برای آنها ذخیره می کند .

برای لاغری به روش طب سوزنی کلیک کنید.

مشخص نشده که اسید اورسولیک چگونه باعث افزایش چربی قهوه ای میشود، مهم تر از همه اینکه ما نمیدانیم چگونه برای مردم مفید است و چه مزایایی دارد. گام بعدی ما این است که مشخص کنیم، آیا میتواند به درمان بیماری ها نیز کمک کند. بررسی ها نشان داده است که مصرف سیب به کاهش خطر سکته مغزی، سرطان روده، سینه و حتی حملات قلبی کمک میکند. خواص خوردن سیب با پوست، منبع خوبی از فیبر است. افزودن یک رژیم غذایی متعادل مانند سیب، ممکن است حتی در زمینه مزایایی که برای سلامتی روی بدن دارد، با ماهی نیز رقابت کند پس همواره روزی یک سیب را برای خوردن فراموش نکنید .

اسید اورسولیک، ماده مومی شکلی که در سیب یافت میشود، به عضله سازی کمک میکند و کلسترول و قند خون را کنترل می کند. این ترکیب باعث افزایش توده عضلانی و چربی قهوه ای در بین موش ها ی مورد ازمایش شده است . توده عضلانی و چربی قهوه ای برای سوختن کالری مفید هستند ؛ در این تحقیق، محققان چندین هفته به موش ها غذا های با چربی بالا میدادند و به نیمی از آنها پوست سیب نیز میدادند.آنها دریافتند که موش های که اسید اورسولیک موجود در پوست سیب را خورده بودند، وزن کمتری بدست آوردند و همچنین سطح قند خون و کلسترول آنها که مرتبط با بیماری کبد چرب یا چاقی است، ثابت ماند و افزایش نیافت.اسید اورسولیک همچنین باعث افزایش عضله اسکلتی میشود، چاقی، پیش دیابت و بیماری کبد چرب را نیز کاهش می دهد و به احتمال زیاد افزایش عضله برای توضیح اینکه این اسید چگونه چاقی را کاهش میدهد کافی است .

خواص خوردن سیب با پوست با چربی های مقاوم خداحافظی کنید 

خواص خوردن سیب با پوست

خوب است بدانید که فیبر در پوست سیب به میزان فراوانی وجود دارد . هر دو نوع فیبر محلول و نامحلول از خوردن پوست سیب دریافت میشود، اما حدود هفتاد درصد از کل مقدار غیر قابل حل است. فیبر نامحلول به دلیل محتوای آب زیاد از بروز مشکلات گوارشی به خصوص ابتلا به یبوست جلوگیری م ی کند.هنگامی که در دستگاه گوارش شما مخلوط می شود، فیبر محلول به ژلاتین تبدیل می شود و باعث می شود شما احساس سیر و پر بودن داشته باشید و جذب مواد مغذی را کاهش می دهد، و از بروز قند خون جلوگیری می کند و همچنین به کاهش سطح کلسترول کمک می کند.پوست یک عدد سیب متوسط، حاوی 1.3 گرم فیبر است . مواد مغذی و فلاونوئیدهای آنتی اکسیدان موجود در پوست سیب بسیار زیاد است . پوست سیب حاوی ویتامین ای است و ههمچنین ویتامین کا که آنتی اکسیدان است و برای لاغری و تناسب اندام واجب است . فلاونوئیدها در پوست سیب می توانند از بیماری قلبی عروقی جلوگیری کنند و رشد سلول های سرطانی را مهار کنند.

برخی از ما اصلا دوست نداریم که میوه ها را با پوست بخوریم و مسلما پوست سیب را دوست نخواهیم داشت  و بعضی دیگر، به دلیل احتباس آفت کش ها و یا موم ها آنها را می کنند اما اگر پوست سیب را نخورید، برخی از مواد مغذی مهم را نیز از دست خواهید داد. اگر آنرا درون سطل زباله بریزید، یک سوم کل فیبر از بین رفته است، شما همچنین تمام ویتامین های آو ای و فولات را با دور ریختن پوست سیب دور می ریزید .

معایب مصرف پوست سیب :

خواص خوردن سیب با پوست

شاید خیلی از ما با خوردن پوست میوه ها موافق نباشیم به این دلیل که ممکن است افت کش ها و سموم روی پوست میوه خوب با شستن از بین نرود و اسیب  زا باشد . باید گفت که تولید کنندگان سیب از انواع آفت کش ها استفاده می کنند، که موجب نگرانی در مصرف آفت کش ها می شود که در پوست باقی می مانند.اکثر ادارات تغذیه، محصولات را قبل از حمل و نقل بررسی می کنند تا اطمینان حاصل شود که باقی مانده های آفت کش در سطوح ایمن و یا پایین تر از آن هستند.شستن میوه اغلب، اما نه لزوما همه، از هر گونه آفت کش ها باقی مانده را حذف می کند .خوب است بدانیدکه سیب ها یک پوشش موم طبیعی تولید می کنند که ظاهر پودری روی پوست را نشان می دهد.

یکی از نکاتی که باید در مورد واکس ها بدانید این است که آنها در دستگاه گوارش انسان غیر قابل هضم هستند. بدن انسان توانایی تجزیه و جذب اجزای مختلف این ترکیبات را ندارد. واکس ها بدون اینکه در ساختارشان تغییری ایجاد شود به سادگی از دستگاه گوارش ما عبور می کنند. واکس ها و موم های زیادی وجود دارد که به وسیله انواع گیاهان و جانوران تولید می شود این موم حاوی یک ماده سودمند اسکارسوریک است که رشد ماهیچه و کاهش وزن را در موش آزمایشگاهی تحریک می کند.پس از حذف، مقدار کمی از موم اضافی گاهی اوقات برای طولانی مدت زمان ذخیره سازی استفاده می شود .

همواره توجه داشته باشید که پوست سیب را با صابون و مایع ظرفشویی نشویید، زیرا ممکن است که جذب پوست شوند. شما همچنین نباید سیب ها را در یک سینک یا کاسه آب بشوید، زیرا آلاینده ها می توانند از طریق آب پخش شوند.بیشتر موم و باقی مانده را با شستن سیب در آب سرد و خشک کردن آن با یک حوله کاغذی تمیز می کنید و از بین می برید.در صورت نیاز، آن را به آرامی با یک پارچه نرم یا برس سبزیجات پاکسازی کنید تا موم را کاملا پاک کنید. همانطور که دیدید پوست سیب برای سلامتی و چربی سوزی عالی است و بهتر است همواره این میوه رابا پوست مصرف کنید به نکات بهداشتی هم توجه کامل داشته باشید . خیلی از میوه ها خواص بسیار زیادی در پوست خود دارند سعی کنید بیشتر میوه را با پوست استفاده کنید و ازخواص ان بهره مند شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *