برخی از ما همیشه احساس خستگی و بی حالی دایم  در اینجا برخی از راه هایی که می توانید از این خستگی و بی حالی همیشگی رها شوید . اما دلیل این خستگی همیشگی چیست ؟ باید گفت دلایل پزشکی زیادی وجود دارد که شما همیشه احساس خستگی کنید اما خستگی ناشی از یک موضوع خاص پزشکی نمی تواند از دلایل مختلفی از جمله خواب ناکافی یا قطع شده، رژیم غذایی ضعیف، استرس، افسردگی، ورزش نکردن و پرواز زدگی ناشی شود. خوشبختانه کمک به رفع خستگی با یک درمان طبیعی امکان پذیر است. داروهای گیاهی می توانند به خوبی روی درمان این خستگی و بی حالی تاثیر مثبت داشته باشند .

برای مشاوره رایگان در زمینه لاغری سریع بدون عوارض تماس بگیرید.

گیاه جینسنگ و رفع خستگی :

در طب سنتی چینی، جینسنگ که به ان جینسینگ آسیایی هم می گویند به عنوان یک تونیک مصرف می شود که اعتقاد بر این است که انرژی دوباره به فرد می بخشد. امروزه از این دارو به عنوان یک مکمل رژیم غذایی برای بهبود بهزیستی عمومی و همچنین مشکلات سلامتی مانند اختلالات قلبی عروقی، افسردگی، اختلال نعوظ، گرگرفتگی یائسگی و خستگی استفاده می شود . تحقیقات منتشر شده جایگزین و مکمل، ادعاهای مبارزه با خستگی جینسنگ آمریکایی و آسیایی را تأیید می کند. به دنبال جینسنگ به صورت چای، مایع یا فرم مکمل باشید. اگر داروهای ضد افسردگی، دیابت یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید، ابتدا با پزشک خود در میان بگذارید .

کوردیسپس و رفع خستگی :

خوب است بدانیدکه تحقیقات نشان داده است که این قارچ دارویی که در طب سنتی  به عنوان یک داروی طبیعی پیشرو برای مقابله با خستگی، بهبود ضعف عضلات و افزایش عملکرد ورزشی شناخته می شود، واقعا به مبارزه با خستگی کمک می کند. تحقیقات گفته اند این ماده هم ضد پیری و هم ضد تومور است و همچنین به مبارزه با التهاب کمک می کند که می تواند دلیل خستگی باشد . به طور معمول به شکل پودر، کپسول، مایع و چای یافت می شود. توجه کنید که اطمینان از منبع كیفیت محصول مهم است. کوردیسپس علائم بیماری های خود ایمنی را افزایش می دهد خطرخونریزی را افزایش می دهد اگر داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی یا استروئید مصرف می کنید، قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید .

ماكا و رفع خستگی :

تحقیقات پزشکی نشان می دهد که عصاره گیاه ماکا اثر ضد خستگی بر روی حیوانات دارد. این گیاه همچنین به دلیل داشتن انرژی مشابه کافئین بدون ضررهای معمول شناخته شده است. افرادی که از ریشه ماکا استفاده می کنند، مرتباً احساس هوشیاری، سرحالی و پرانرژی بودن می کنند. در بعضی از فرهنگ ها، ماكا به عنوان یك غذای بو داده یا پخته شده یا در برای استفاده در یك سوپ استفاده می شود. افرادی که به دنبال ریشه ماکا به عنوان درمانی برای خستگی هستند، معمولاً آن را به شکل پودر، عصاره مایع و کپسول می یابند. هرکسی که مشکل تیروئید دارد قبل از مصرف ماکا باید با پزشک خود در ارتباط باشند  .

های ژل و رفع خستگی :

البته می دانیم که ژل رویال جز گیاهان نیست  های ژل یا یا ژل رویال که نام های ژل سلطنتی ژل ملکه زنبور عسل درمیان مردم شناخته شده است یک ماده شیری رنگ است که فقط غذاهی ملکه زنبور ها است و یک ماده ی بسیار قوی و محدود و با قیمت بالا می باشد ژل سلطنتی یک ماده ی بسیار پر انرژی اسن و خواص درمانی دارد ژل خالص رویال شرایط نگهدای خاصی دارد و تمامی خواص درمان ان در ماندگاری محصول و نگهداری صحیح از ان می باشد پس هنگام تهیه مطمئن شوید که حتما از جای مطمئن خریداری کنیدانسان ها د رگذشته توجه زیادی به زندگی زنبور عسل داشته اندیکی از مهمترین مواردی که ذهن انسان ها در دوران باستان را به خود جلب کرده بود تفاوت هیا زنبور با زنبور ملکه بود و انسان ها کم کم خواص بی نظیر این ژل را کشف کرده و شروع به استفاده از این ماده ی مفید کردند این ماده باید رنگ زرد کمرنگ داشته باشد یا شیری رنگ حالت ژلاتینی هم داشته باشد به طعم ترش ان هم توجه کنید و بوی تند و بسیار زیادی دارد باید حتما در دمای زیر صفر نگهداری شود در غیر این صورت ممکن است فاسد شود و خواص خود را از دست بده .

اما یک نمونه بسیار خوب  دیگر از داروهای خانگی برای رفع خستگی است. این ماده شیری سفید که در غدد زنبورهای پرستار تولید می شود، در طب سنتی برای خستگی، افسردگی و بسیاری از بیماری های دیگر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. ژل رویال با داشتن ویتامین های گروه ب می تواند با افزایش مصرف اکسیژن در افرادی که از آن استفاده می کنند، باعث کاهش خستگی و افزایش استقامت شود. تحقیقات نشان داد که حتی به کاهش خستگی در بیماران سرطانی نیز کمک می کند. برای استفاده داخلی از طریق کپسول یا خود ژل رویال در دسترس است که باید از جای مطمئن تهیه شود. اگر در حال مصرف رقیق کننده خون هستید با مشورت با پزشک شروع به مصرف کنید .

رفع خستگی با جینسنگ سیبری :

غالباً باید بدانید که ریشه این درختچه کوچک و چوبی معمولاً در طب سنتی به عنوان داروی طبیعی برای رفع خستگی مزمن استفاده می شود. اگرچه جینسنگ واقعی نیست اما جینسنگ سیبری شناخته شده است که به مدیریت استرس کمک می کند .  همچنین اثبات شده است که به بهبود عملکرد ورزشی، انرژی و استقامت جسمی و همچنین تمرکز کمک می کند. این ها مزایای اضافی برای حمایت از عملکرد ایمنی و هورمون های کلی است . به شکل عصاره مایع، کپسول، پودر و به عنوان چای موجود است. هرکسی که رقیق کننده خون یا داروهای ضد افسردگی مصرف می کند یا مبتلا به دیابت یا بیماری خود ایمنی است، باید قبل از استفاده از جینسنگ سیبری پزشک خود را در جریان بگذارید.

برای مشاوره رایگان در زمینه لاغری سریع بدون عوارض تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =