همیشه از اهمیت انتی اکسیدان ها در بدن شنیده اید اما خوب است دقیق تر بدانید که آنتی اکسیدان ها ترکیبات طبیعی هستند که رادیکال های آزاد را به دام می اندازند و به این ترتیب آسیب های ناشی از آن ها را متوقف کرده و یا محدود می کنند. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که به سلول های بدن ما آسیب زده و عامل اصلی پیری زودهنگام آن ها هستند. در عوض آنتی اکسیدان ها یا همان ترکیبات مفید موجود در میوه ها و سبزیجات ترکیباتی هستند که از آسیب های وارده به سلول ها پیشگیری می کنند و از آسیب های ناشی از اکسایش آن ها جلوگیری می کنند. خوشبختانه مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها همچنین سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی نیز هستند دراین مقاله شما را با چند انتی اکسیدان مفید که باید برای حفظ تناسب اندام مصرف کنید بیشتر اشنا خواهیم کرد .

آمنی اکسیدان

اگر به دنبال کاهش وزن قطعی هستید بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

حفظ تناسب اندام – آنتی اکسیدان ها – قره قاط یا سیاه گیله :

شاید اسم قره قاط را شنیده باشید .این میوه باعث کاهش التهاب و پیشگری از تخریب سلول ها می شود و همچنین بایدبدانید که قره قاط نیز از جمله میوه های کوچکی است که گنجینه ی مواد مغذی محسوب می شود. این میوه باعث کاهش التهاب و پیشگیری از تخریب سلول ها می شود. این میوه های ارغوانی تیره رنگ حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند. قره قاط همچنین حاوی ترکیباتی هستند که با عوامل و عناصر خارجی سرطان زا مقابله می کنند. این ترکیبات در برابر رادیکال های آزاد ایستاده و مانع از آسیب آن ها به سلول های سالم بدن می شوند.

حفظ تناسب اندام – انتی اکسیدان ها – سیب زمینی شیرین :

سیب زمینی شیرین از ان گیاهانی است که نباید از ان غافل شوید .این گیاه غنی از ویتامین آ است .سیب زمینی شیرین مغذی تر از سیب زمینی های معمولی است. این نوع سیب زمینی سرشار از کلسیم و حاوی میزان زیادی ویتامین آ می باشد. حتماً می دانید که ویتامین آ نیز خواص آنتی اکسیدانی دارد. علاوه سیب زمینی شیرین، هویج نیز یکی دیگر از سبزیجات سرشار از این ویتامین است.

حفظ تناسب اندام – آنتی اکسیدان ها – انواع توت :

توت ها انوع مختلفی دارند که بسیار مفید و مغزی و سرشار از انتی اکسیدان های مفید هستند درواقع توت ها، آبنبات هایی هستند که مادر طبیعت به ما داده تا سالم تر بمانیم. خوردن این میوه های کوچک ساده است. توت ها و میوه های مفید و کوچک سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی هستند که به نام اسیدالاژیک شناخته می شوند. در بین این میوه ها توت فرنگی و تمشک و شاه توت طرفداران بیشماری دارند. اسیدالاژیک بدن را در برابر عوامل مهاجم محیطی و مواد غذایی سرطان زا محافظت می کند. زغال اخته نیز جزو بهترین میوه های ریز است که کلیه ها و مثانه را به خوبی پاکسازی می کند. توصیه می کنیم شما هم با مصرف این میوه های نقلی بدنتان را در برابر رادیکال های آزاد بیمه کنید.

حفظ تناسب اندام – آنتی اکسیدان ها – سبزیجات تیره:

خوب است بدانید که کاهو، تره فرنگی، کلم ها و غیره. این سبزیجات منبع آنتی اکسیدان است. کافی است یک تا دو نمونه از این سبزیجات را در وعده های غذایی تان نوش جان کنید و سفره تان را به سالاد مزین کنید تا آنتی اکسیدان خوبی عایدتان شود. از همین امروز در حین خرید حتماً سبزیجات سبز انتخاب اولتان باشد.

کلم برگ، بروکلی و تره فرنگی حاوی ترکیبات مغذی مانند ویتامین های ای و سی و آ و کلسیم هستند که با سرطان مقابله می کنند باید در سبد غذای روزانه ی خود این گیاهان وسبزیجات تیره برگ را قرار دهیدو حتما در طور روز از ان ها استفاده کنید و از خواص بی نظیر ان ها خود رامحروم نکنید حتی اگر علاقه ای به مصرف ان ها ندارید بایداز مقدار کم شروع کنیدو کم کم مطمئنا به مصرف ان ها عادت خواهید کرد حیف است که بدن تان را از خواص این سبزیجات بی نظیر محروم کنید .

حفظ تناسب اندام – آنتی اکسیدان ها – انار :

انار یکی از ان میوه هایی است که بسیار مفید است و از باستان انسان ها از این میوه وخواص ان بهره می برده اند . انار یک گنجینه ای است که سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی هستند. به عقیده ی متخصصان فقط یک عدد انار نیمی از نیاز روزانه ی ما به ویتامین سی و و پانتوتنیک اسید را تأمین می کند. این مواد مغذی از بروز کرامپ های عضلانی و حالت مقاومت سلول ها به انسولین پیشگیری می کنند.

حفظ تناسب اندام – آنتی اکسیدان ها – انوع مختلف انگور :

هسته انگور

مسلما انگورهای تیره رنگ از سفید بسیار مغذی تر هستند .انگورها جزو بهترین منابع آنتی اکسیدان ها محسوب می شوند. این میوه های بهشتی حاوی ترکیباتی هستند که برای مقابله با سرطان فوق العاده بوده و به پیشگیری از بروز بیماری های قلبی کمک می کنند. هر چه رنگ انگور تیره تر باشد مانند انگور قرمز و انگور سیاه، میزان مواد مغذی و ترکیبات آنتی اکسیدانی آن ها نیز بیشتر است. در واقع انگورهای تیره به مراتب مغذی تر از انگورهای سفید هستند. انگورها سرشار از مواد مغذی و ویتامین هایی مانند سلنیوم و ویتامین سی هستند.

حفظ تناسب اندام – آنتی اکسیدان ها – گردو :

می دانید که گردو غنی از ویتامین ای است . آجیل ها حاوی ترکیبات مفید آنتی اکسیدانی هستند. البته گردو و رفقای مغذی اش حاوی پروتئین، ویتامین ها و امگا تری های معروف نیز هستند. این مواد غذایی باعث بهبود عملکرد ذهنی می شوند و به این ترتیب آلزایمر را از شما دور می کنند. باید بدانید که بیشترین خاصیت آجیل ها این است که خواص ضدالتهابی طبیعی دارند. چون سرشار از ویتامین سی هستند. البته مردم از مصرف گردو و آجیل ها به بهانه ی چرب بودن آن ها خودداری می کنند اما باید بگوییم که مصرف به اندازه ی آجیل ها نه تنها باعث چاقی نمی شود بلکه برای بدن لازم است.

اگر به دنبال کاهش وزن قطعی هستید بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =