با ادامه سری مقاله های پرسش و پاسخ در ارتباط با تناسب اندام و لاغری در خدمت شما همراهان سایت کلینیک رسپینا هستیم.شما می توانید با مشاوران کلینیک در تماس باشید تا به سوالات شما در ارتباط با لاغری و لاغری موضعی پاسخ دهند.

چه ویتامینی باید مصرف کنم؟

من همیشه مصرف ویتامین هایی را توصیه می کنم که از تغذیه طبیعی تأمین شده باشند. به برچسب پشت مواد غذایی نگاه کنید تا ببینید از مواد طبیعی استفاده شده یا خیر؛ بعد به مواد تشکیل دهنده نگاه کنید و مقادیر میلی گرم را مورد توجه قرار دهید. اگر ویتامین ها مصنوعی باشند، اعداد برابری برای همه نوع ویتامین ها می بینید ۱۰۰ mg B۲ ، ۱۰۰ mg B۶100. اما ویتامین های مشتق شده از مواد غذایی طبیعی در مقادیر مختلف هستند. برای مثال: ۲۱mg B۱ ، ۳ . ۴ mg B۲ ، ۱۳ mg B۶. تا آنجا که می دانم، فرایند استاندارد ویتامین هایی که مبتنی بر محصولات مواد غذایی طبیعی هستند، بهترین دسترسی را دارند. برنامه شما خیلی سخت به نظر می رسد، مطمئن نیستم بتوانم آن را کامل انجام دهم. تلاش خود را بکنید. هر مقدار که می توانید را انجام داده و سعی کنید هر هفته آن را بهبود ببخشید. من بیمار خانمی داشتم که نمی توانست این برنامه را انجام دهد. او فقط می توانست نوشیدنی زغال اخته را بخورد و مقداری هم سبزیجات به برنامه غذایی اش اضافه کند. همین کار ظاهرا کوچک باعث شد او کمتر هوس کند و در طول زمان قادر به انجام بیشتر کارهای برنامه شود.

 آیا لازم است همه چیز را ارگانیک و بدون هورمون تهیه کنم؟

نمی گویم همه برنامه غذایی خود را یک شبه تغییر دهید؛ اگرچه در صورتی که فقط ارگانیک بخورید ایده آل ترین حالت ممکن خواهد بود، اما جایگزینی ۵۰ درصد از مواد ارگانیک، حداقل میزان مطلوب خواهد بود. اولین تغییر در رژیم غذایی شما، باید مصرف مواد غذایی بدون هورمون باشد. وقتی این برنامه پیاده سازی شد، اضافه کردن مواد غذایی ارگانیک (بدون حشره کش ها) را شروع کنید.

وقتی نمیتوانم غذای ارگانیک تهیه کنم، باید چه کنم؟

می توانید تنها با خرید گوشت، حتی همبرگر و تخم مرغ ارگانیک شروع کرده و بقیه چیزها را از مواد صنعتی موجود تهیه کنید. به یاد داشته باشید که این هزینه، نوعی سرمایه گذاری است که بعدا سودآور خواهد شد. این کار، سرمایه گذاری بر روی سلامتی شماست؛ این سرمایه گذاری بسیار با ارزش است. مقدار کلی پروتئین به نظر بسیار کم می رسد.

 آیا توصیه نشده که در ازای هر ۲۰ کیلوگرم وزن بدن، ۹ گرم پروتئین مصرف شود؟

از آنجا که دلیل استاپ وزنی ، ناکارآمدی غدد درون ریز است، افراد می توانند مقدار پروتئین کمتر از آنچه در نظر گرفته شده را هضم کنند. نگرانی من این نیست که لزوما مصرف پروتئین بیش از حد، کالری بیشتری به برنامه غذایی اضافه می کند، بلکه نگرانی من از این است که افراد چاق، عموما کبد ضعیفی دارند و مصرف پروتئین زیاد، بر کبد آنها فشار مضاعفی وارد می کند.

 اگر پروتئین هضم نشود، فایده آن چیست؟

 بدین ترتیب حتی می تواند بیشتر از یک ماده شفابخش، سم باشد. این دسته از افراد بیشتر به سبزیجات کامل خام نیاز دارند. به همین دلیل من از آنها می خواهم بیشتر کالری های خود را از طریق خوردن سبزیجات بدست آورند؛ چون این سبزیجات هستند که بلوک های ساختمانی برای بازسازی بافت ها را فراهم می کنند.

چگونه بدون خوردن چربی یا پروتئین حیوانی می توانم کتوز(ketosis) شوم؟

 این رخداد نتیجه جالبی بود. وقتی بدن را با مقدار زیادی از سبزیجات مقادیر کم پروتیین تغذیه کرده و غلات و قند را حذف کردیم بسیاری از مردم شروع به چربی سوزی و رفتن به حالت كتوز (چربی سوزی نمودند. می توانید به راحتی صحت این مطلب را اثبات کنید: به داروخانه بروید و کیت کتوز خریده و صبح، ادرار خود را تست کنید.

 چرا باید قبل از شروع رژیم، برنامه بهبود کبدی را انجام دهم؟

چون کبد ارگان اصلی چربی سوزی است و تمام هورمون های چربی سوز، از طریق کبد کار می کنند.

اگر در برنامه بهبود کبدی پیوست گرفتم چه کنم؟

اگر در برنامه بهبود کبدی یبوست گرفتید، یعنی یا به سبزیجات حساسیت دارید و یا دارای بدن نوع آدرنالی هستید. بدن نوع آدرنالی با پروتئین بیشتر، بهتر کار می کند. من تا اکنون یک مرد دیدم که با خوردن سبزیجات زیاد، يبوست گرفت. به او گفتم که همبرگر بوفالو مصرف کرده و با هر وعده غذایی، مقداری گوشت مصرف نماید. در نتیجه، حرکات روده او به حالت طبیعی برگشت.

برای درمان یبوست، روزی حداقل نصف یک چغندر بخورید. یا آب آلو مخلوط با آب بخورید؛ حدود یک سوم پیمانه در یک لیوان آب. اگر احساس کردید شیرین است، آن را رقیق کنید. اگر به غذاهایی که توصیه کردید

 آلرژی داشتم، چه کاری باید انجام دهم؟

گاهی اوقات، برخی از مردم فکر می کنند که ممکن است به بعضی از غذاهای توصیه شده مانند بروکلی و کلم آلرژی یا حساسیت داشته باشند. این اتفاق بیشتر ناشی از یک آنزیم از دست رفته است تا آلرژی. شخص فاقد آنزیم، مجبور است برای هضم غذاهای خاص، استرس و فشار را به سیستم زیاد کند و بدین ترتیب گاز روده تولید می شود. من فکر می کنم این اتفاق به دلیل خوردن بیش از حد غذاهای پخته و پاستوریزه می افتد، که در طی چند سال ذخایر آنزیم های شما را از بین می برد. به همین دلیل مهم است که آجیل و دانه ها را بخیسانید و مهار کننده های آنزیم آنها را حذف کنید، طوری که این آنزیم ها در غذا دوباره فعال شوند و وابستگی کمتری به آنزیم های بدن خود داشته باشید. غذاهای تولید کننده گاز عبارتند از: لوبیا، کنگر فرنگی، مارچوبه، کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، خیار، فلفل سبز، پیاز، تربچه، موز، زردآلو و گلابی. میوه و سبزیجاتی را مصرف کنید که میدانید شما را دچار نفخ و گاز نمی کنند. چون فشار روده ای هورمون استرس را افزایش داده و کاهش وزن نیز متوقف می شود. یک لیست از غذاهایی که می خورید درست کرده و احساس خود بعد از خوردن آن را یادداشت کنید. در ادامه غذاهایی که به آنها حساس هستید را حذف کنید. بسیاری از مردم به بادام زمینی حساس هستند، من فکر می کنم به این دلیل است که آنها بادام زمینی بوداده یا پخته شده می خورند و این امر باعث می شود بر ذخایر آنزیم های آنها فشار وارد شود. با مصرف هر غذایی نفخ را تجربه کردید، از آنها اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =