اگر سبزیجات دوست نداشته باشم یا نتوانم زیاد بخورم چه؟

به شدت توصیه می کنم تا جایی که می توانید سبزیجات بخورید. با این حال، یک کار هست که می توانید انجام دهید تا فقدان این مواد غذایی ارزشمند را جبران کنید. باید تغذیه با کیفیت تری مانند جوانه ها را داشته باشید. یک وعده کوچک از جوانه، به اندازه یک وعده بزرگ از سبزیجات به شما مواد مغذی میدهد. پس نیاز نیست زیاد بخورید، مقدار کمتر اما با همان کیفیت. یک کاسه جوانه بخورید یا آن را با سالاد مخلوط کنید.

من نمی توانم برای وعده صبحانه، مصرف سبزیجات توصیه شده در برنامه بهبود کبدی را تحمل کنم. جایگزین چیست؟

یک عدد سیب و مقداری آجیل مصرف کنید. همراه با توت ها، ماست ساده یا پنیر (Cottage) بخورید. همچنین می توانید با ترکیب توت ها، ماست ساده و کره بادام زمینی، یک کوکتل درست کنید. همچنین، مقداری کرفس را در کره بادام زمینی و یا حمص فرو برده و بخورید. مخلوط سیب ها و حمص هم خوب هستند. با این حال، هر زمانی در سه روز اول احساس مطلوبی نداشتید، مقداری ماهی یا گوشت به صبحانه تان اضافه کنید.

 آیا می توانم برای صبحانه بلغور جوی در سر داشته باشم؟

ترجیحا تا زمانی که برنامه نگهداری را انجام میدهید نه! اگر هر از چند گاهی یک بار بخورید مشکلی نیست، اما به طور قطع در برنامه بهبود کبدی نباید مصرف شود. اگر بلغور جوی دو سر خوردید، مطمئن شوید از یک مغازه مواد غذایی سالم تهیه شده است.

 برای صبحانه گرسنه نیستم، می توانم آن را نخورم؟

 خیر. چون با این اشتباه، شما هورمون کورتیزول را فعال کرده و به احتمال بسیار زیاد، در آخر شب هوس شیرینی خواهید کرد. شما باید ترجیحا شش بار در روز، چیزی بخورید. اما اگر مطمئن هستید که بدن نوع کبدی دارید، فقط سه وعده در روز و بدون میان وعده غذا بخورید.طرح بهبود کبدی پروتئین بسیار کمی دارد. وقتی در این برنامه هستم چطور بفهمم زمان آن رسیده که باید پروتئین را به رژیم غذایی اضافه کنم؟ نشانه ها عبارتند از: هوس خوردن پروتئین یا احساس خستگی، سرگیجه، سبکی سر، سرما، یا احساس اینکه میزان قند خون تان پایین است. با اضافه کردن ۱۰ گرم پروتئین در روز شروع کرده و ببینید آیا نتیجه میدهد. در هر صورت، بهترین پروتئین با کیفیتی که می توانید بخورید، تخم مرغ است. اما باید بدانید وقتی در این دو هفته، نوشیدن قهوه را قطع می کنید اگر این کار را سریع انجام دادید – یک دوره یک تا دو روزه بی حالی و خستگی را تجربه خواهید کرد. فقط سعی کنید در این دوره بمانید و تحمل کنید. فکر میکنم تخم مرغها برای من بد بوده و برای من کلسترول بالا به همراه می آورند. خوردن تخم مرغ، کلسترول را افزایش نمی دهد، چون سرشار از پادزهر هستند. لسیتین! من ۱۷ سال است که بدون هیچ مشکلی تخم مرغ می خورم و سالها سطح کلسترولم پایین ۲۰۰ بوده. تنها زمانی که من توصیه می کنم تخم مرغ را با ماهی جایگزین کنید، هنگامی است که مشکل کیسه صفرا داشته باشید. و حتی در آن صورت هم، وجود تعداد کمی تخم مرغ در رژیم غذایی مشکلی پیش نمی آورد.

 آیا باید فقط سفیده تخم مرغ را مصرف کنم و زرده را دور بریزم؟

حتما تخم مرغ را کامل بخورید. شما به این بلوک ها برای کمک به ساخت هورمون ها، بویژه هورمون های آدرنال نیاز دارید. هر چه استرس بیشتری داشته باشید، توصیه می کنم مواد غذایی چرب بیشتری، مخصوصا تخم مرغ بیشتری بخورید. همچنین کلسترول به حمایت عملکرد طبیعی عصب و مغز کمک شایانی می کند.

آیا می توانم هر روز یک تخم مرغ بخورم؟ بله چرا نمیتوانم پودر پروتئین بخورم؟

این پودرها بیش از حد پردازش شده هستند. شما نیاز به خوردن غذاهای کامل، آن هم بیشتر از نوع خام دارید.

 برای سرگیجه و خستگی اطراف چشم چه چیزی بهترین است؟

شما برای صبحانه به پروتئین بیشتری نیاز دارید. این مهمترین وعده غذایی شما در طول روز است، و افزودن پروتئین (ماهی، تخم مرغ و غیره) برای حفظ سطح قند خونتان در طول روز ضروری است. یک اتیک نازک در صبح هم قابل قبول است. صبح ها معده نسبت به شب پروتئین حیوانی را بهتر هضم می کند. توصیه می کنم اگر امکانش وجود دارد، فرد یک یا دو هفته اول را بدون مصرف پروتئین بگذراند.

 من در طول برنامه بهبود کبدی مبتلا به سرما خوردگی ویروسی شدم. باید چکار کنم؟

آجیل های خاصی مانند بادام زمینی و سبزیجات (بجز آووکادو) سرشار از اسید آمینه ای به نام آرژنین در مقایسه با لیزین هستند. اسید آمینه آرژنین به ویروس ها این اجازه را می دهد تا از حالت بی تحرکی خارج شده و شیوع پیدا کنند، در حالیکه لیزین برعکس آن عمل می کند. لیزین با تاول تبخالی و عفونت های ویروس تبخال مقابله می کند. غذاهای سرشار از لیزین عبارتند از : پنیر (Cottage)، جوانه گندم، تخم مرغ ها و مرغ. غدد آدرنال نیز سیستم ایمنی بدن را در برابر میکروبها و ویروس ها و ابتلا به عفونت مقاوم نگه میدارند. سرماخوردگی می تواند به معنای این باشد که شما بدن نوع آدرنالی دارید، پس پروتئین بیشتری نیاز دارید (به ویژه پروتئین حیوانی).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 16 =