پاسخ به سوالات متداول تناسب اندام و لاغری|چربی سوزی | ورزشReviewed by Mehdi kh on Jun 12Rating: 5.0

من وقت ندارم ورزش کنم، آیا باز هم می توانم وزن کم کنم؟

 بله، اما با ورزش هر شش هورمون چربی سوز تحریک می شوند؛ و هر چه بیشتر این هورمون ها را تحریک کنید، بیشتر وزن کم خواهید کرد. اگر ورزش نمی کنید، پس رژیم غذایی توصیه شده را کاملا و دقیقا حفظ کنید. اگر رژیم غذایی تان عالی نیست، باید بیشتر ورزش کنید. اگر خوب نمی خوابید، رژیم غذایی و ورزش شما باید بهتر باشد تا این کاستی را جبران کند.

بهترین راه برای سرعت بخشیدن به سوخت و سازم از طریق ورزش کدام است؟

 هنگامی که دوره ورزش هوازی مقاومتی سبک خود را به اتمام رساندید، می توانید ورزش بی هوازی را شروع کنید. مهم است بدانید که شدت، مهمترین محرک است. هر چه ورزش شدیدتر باشد، هورمون بیشتری آزاد می شود. ستهای ورزشی شدید کوتاه و سریع با در نظر گرفتن استراحت زیاد بین آنها انجام دهید.

 در شب نمیتوانم بخوابم. چه توصیه ای دارید؟

قبل از خواب چهار ساقه کرفس بخورید. کرفس حاوی ترکیبات فعالی به نام سالیدس (pthalides) است که عضلات سرخرگ ها، که فشار خون را تنظیم می کنند را نرم می کند. همچنین سالیدس فعالیت هورمون استرس آدرنال که موجب ایجاد فشار خون بالا می شود را کاهش می دهد. وقتی محققان ترکیب مشتق از کرفس را به حیوانات تزریق کردند، فشار خون حیوانات ۱۴-۱۲ درصد افت پیدا کرد. در انسان ها یک دوز، برابر با چهار ساقه کرفس عرضه می شود. همچنین می توانید از چای کومبوجا استفاده کنید که یک محصول باکتریایی سازنده حاصل فعالیت باکتریها و مخمر است. این نوشیدنی PH شما را به تعادل رسانده و تا حد زیادی به خواب شما کمک می کند. با این حال، بعضی از مردم بعد از خوردن آن هوس شیرینی می کنند در حالی که بقیه چنین هوسی نمی کنند.

آیا وقتی خواب هستم، چربی بیشتری می سوزانم؟

چربی ها توسط هورمون ها به ویژه هورمون رشد، آزاد می شوند. درست است که هورمون رشد در طول شب فعال می گردد اما برای بهره برداری بیشینه از اثرات چربی سوزی این هورمون، باید قبل از ساعت ۱۱ شب به رختخواب بروید.

چرا درد و کمبود خواب از کاهش وزن جلوگیری می کند؟

کمبود خواب و درد هورمون کورتیزول را تحریک می کنند، که چربی سوزی را متوقف می کند. اگر استرس، شما را بی خواب می کند، توصیه می کنم با پزشک متخصصی مشورت کنید تا برای درمان درد و بی خوابی به شما کمک کند. چه مقدار آب در روز باید بخورم؟ هرگز خود را مجبور به نوشیدن آب نکنید. فقط وقتی تشنه هستید آب بخورید.

 آیا درست است که مصرف گوشت گاو خطر ابتلا به سرطان دارد؟

 بر اساس تحقیقی که من انجام دادم، علت سرطان، کمبود اکسیژن در سلول ها است، که منجر به تغییر DNA و سپس سرطان می شود. چربی های خاصی به نام اسیدهای چرب امگا، غشاء سلولی ما را تشکیل می دهند، به خصوص بخش هایی که تنفس سلولی ما را کنترل می کنند (تنفس اکسیژن). اگر سلول ها را نسبت به مواد اولیه به منظور تنفس گرسنه نگه دارید، واضح است که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهید. گوشت گاو تجاری، سطوح اسیدهای چرب امگا-۳ که محافظ دیواره سلولی شما هستند، را به مقدار بسیار کمی داراست. وقتی گوشت گاو علف خوار مصرف می کنید، چربی امگا ۳ بیشتری دارد، از این رو از سرطان جلوگیری می کند .

 آیا فرقی بین ماهی وحشی (آزاد) با ماهی پرورشی وجود دارد؟

 خیلی زیاد! هر دو دسته چربی های امگا-۳ و امگا ۶ دارند، اما ماهی وحشی به مراتب اسید چرب امگا-۳ بیشتری دارد. علاوه بر این، هورمون های ماهی های پرورشی را هم ندارد. اگر امکانش را دارید ماهی های وحشی استفاده کنید.

مزایای جوانه کلم بروکلی چیست؟

محققان تخمین زده اند که جوانه بروکلی ۱۰ تا ۱۰۰ برابر قدرت بیشتری نسبت به بروکلی بالغ در افزایش آنزیم هایی که مواد بالقوه سرطان زا را سم زدایی می کنند، دارند. همچنین، جوانه بروکلی از جوانه یونجه مواد مغذی بیشتری دارد. با این حال جوانه ها مواد مغذی بیشتری نسبت به دانه ها و گیاهان رشد کرده دارند. برای مثال مقدار ویتامین C موجود در دانه ها صفر است، در حالی که جوانه ها مقدار زیادی از این ویتامین را دارند.

آیا می توانم آجیل بیشتری بخورم؟

 این یک مشکل بسیار معمول است، بیشتر مردم خود را با آجیل در طول روز خفه کرده و بعد تمام روز احساس نفخ و خواب آلودگی می کنند. در این بین، آجیل بوداده و بادام زمینی بیشترین مشکل را ایجاد می کنند. سخت است در خوردن بادام درختی یا گردو زیاده روی کنید. مردم با آجیل خام نسبت به آجیل بوداده و کره بادام زمینی راحت تر کنار می آیند.

 آیا می توانم ادویه جات استفاده کنم؟

بله، اما مطمئن شوید که آن ها حاوی MSG نیستند. آن را در اشکال دیگر مانند پروتئین های گیاهی هیدرولیز، کازئینات سدیم، کازئینات کلسیم، کاراگینان، گلوتامیک اسید، عصاره مخمر، مخمر autolyzed و طعم دهنده طبیعی و غیره هم می نامند. از نمک طعام صنعتی اجتناب کنید و از نمک دریا استفاده کنید .

من فکر می کنم نمک برایم بد است، چرا آن را برای بدن نوع آدرنال توصیه کردید؟

 با ضعف غدد آدرنال، نمک از دست می دهید، بنابراین باید آن را جایگزین کنید؛ البته با نمک دریا این کار را انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 1 =