عصبانیت و اضافه وزن |آیا عصبانی بودن با چاق شدن در ارتباط است ؟Reviewed by Mehdi kh on Jul 26Rating: 5.0

شاید برخی از نسبت به اطرافیانمان سریع تر عصبانی می شویم و تعداد دفعاتی که عصبانی می شویم بسیار زیاد است اما ایا کسانی که عصبانی هستند همواره بیشتر غذا می خورند و چاق تر هستند ؟ خوب است بدانید که سه نوع عصبانیت وجود دارد. و هر یک از آن ها علائم مخصوص خود را دارند، که عبارتند از:به عنوان مثال، سرزنش خود، رفتار خطر پذیر، گریه دروغین و بسیاری علائم دیگر .نابراین، عصبانیت آنقدرها که به نظر می رسد هم ساده نیست و تاثیر آن بر ما می تواند بسیار جدی باشد .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

عصبانیت ممکن است برای هر کدام از ما پیش بیاید ولی برخی بسیار زیاد و به دفعات و سر هر موضوعی عصبانی می شوند . بهتر است اگر فرد عصبانی هستید به هنگام غذا خوردن به نکاتی که برایتان می گوییم بسیار توجه کنید و به کار ببرید زیرا عصبانیت باعث می شود بیشتر غذا بخورید و وقتی غذا می خورید نتوانید اشتهای خود را کنترل کنید و بیشتر از پیش غذا بخورید . بدن فارغ از این که چه کاری انجام می دهید کالری می سوزاند خواه در حال دویدن باشید و یا خواه در رخت خواب خوابیده باشید. بدن برای انجام فرایند های ضروری برای زندگی روزمره مانند تنفس و جریان خون از انرژی سوزاندن کالری ها استفاده می کند به همین دلیل حتی وقتی تحرکی نیز نداشته باشید کالری سوزانده خواهد شد. تعداد کالری که به طور معمول در هر ساعت سوزانده می شود به میزان سوخت و ساز پایه  فرد بستگی دارد و به عنوان متابولیسم شناخته می شود . فردی که متابولیسم سریعی دارد مسلما کالری بیشتری نسبت به دیگر افراد می سوزاند حتی در حالی که نشسته و یاایستاده است اما مطمئنا هرچه فعالیت شدیدتر باشد کالری بیشتری سوزانده می شود اما اگر متابولیسم آهسته ای داشته باشید برای حفظ وزن خود باید فعالیت شدیدی داشته باشید تا کالری کافی را بسوزانید. فعالیت زیاد و مصرف رژیم های غذایی سالم و آگاهی از میزان کالری یکی از راه های رسیدن به وزن مورد نظر می باشد حتی اگر فعالیتی نداشته باشید .

در محل کار یا خانه سعی کنید حالت مناسب هنگام نشستن را حفظ کنید

باید این نکته را همواره مورد نظر داشته باشید که حفظ حالت درست هنگام نشستن باعث می شود عضلات موجود در قسمت فوقانی بدن، شانه و پشت در حالت مناسب قرار بگیرند. رعایت این تغییر در شیوه نشستن به تقویت ستون فقرات نیز کمک می کند و باعث سوزاندن کالری اضافی خواهد شد زیرا شما درتلاش هستید بدن خود را صاف و مستقیم نگه دارید. تحقیقات نشان می دهد که تناوب بین نشستن و ایستادن در افزایش کالری که می سوزانید موثر است. حفظ وضعیت بدن چه به صورت قائم و چه نشسته نیاز به درجه مشخصی از عضله و انقباض ایزومتریک عضلات تثبیت کننده دارد. افزایش فعال عضله سازی نه تنها فرصتی برای افزایش انرژی محسوب می شود بلکه می تواند افزایش نسبی اکسیداسیون چربی را نیز ایجاد کند. حالت مناسب به معنای سفت کردن شکم، صاف کردن کمر، کشیدن گردن، شانه ها و ستون فقرات به حالت آرام می باشد. از طرفی نیز می توانید با استفاده از یک توپ تمرینی چالش خود را افزایش داده و قدرت بدنتان را تقویت کنید

زیاد لبخند بزنید و خود را شاد کنید :

می دانید که خنده می تواند به سوزاندن کالری بیشتر کمک کند. بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که خنده مزایای واقعی برای بدن انسان از نظر جسمی و روحی را نیز یه دنبال دارد. گفته می شود یک ربع خنده باعث می شود تا 10-40 کالری بیشتر بسوزانید. نکته جالب این جاست که خندیدن طولانی مدت ممکن است در مطب و محل کار امکان پذیر نباشد زیرا سبب تداخل در کار بقیه نیز خواهد شد. بنابراین هنگام استراحت و اوقات فراغت خود با تماشای یک فیلم کمدی کالری بسوزانید .

نوشیدن آب را فراموش نکنیدو زیاد آب بنوشید :

باید بدانید که نوشیدن چند لیوان آب بطور مرتب آن است که می توانید هنگام استراحت میزان انرژی خود را افزایش دهید. مطالعات زیادی نشان می دهد که افزایش مصرف آب باعث می شود تا بدن کالری اضافی را بسوزاند بنابراین ممکن است که منجر به کاهش وزن در کودکان و بزرگسالان شود. مطالعه ای در مورد ترموژنز (فرایند تولید گرما در بدن) برروی شرکت کننده ها  که از وزن طبیعی و سالمی برخوردار بودند نشان داد که با نوشیدن 500 میلی لیتر آب متابولیسم آن ها 30 درصد افزایش یافته است. افزایش میزان متابولیسم توسط چربی ها در مردان و توسط کربوهیدرات در زنان تقویت شده بود. علاوه بر فواید سوزاندن کالری نوشیدن آب گرسنگی کاذب که یکی از مقصرین اصلی پرخوری می باشد را از بین خواهد برد . پس آب بنوشید ..

غذاهای ادویه دار بخورید :

هنگام غذا پختن از ادویه ها حتما استفاده کنید . تحقیقات نشان می دهد که کپسایسین موجود در فلفل به عنوان یک ماده ترموژنیک عمل می کند و باعث افزایش سوزاندن کالری و ترویج اکسیداسیون چربی خواهد شد. براساس مطالعه ای دیگر کپسایسین با افزایش احساس سیری با افزایش وزن مبارزه می کند و به جلوگیری از پرخوری و مصرف کالری کمک خواهد کرد. اما سعی کنید از مصرف افراطی میان وعده و غذاهای تند خودداری کنید زیرا در حالی که کپسایسین دارای مزایای سلامتی برای کاهش وزن است، باعث ازبین رفتن الیاف عصبی که مسوول ارسال سیگنال از روده به مغز است هم می شود و در طولانی مدت نمی تواند برای سلامتی مفید باشد .

به این تکته هم توجه کنید که باید مصرف میان وعده را متوقف کنید :در حالی که این نکته ضرورتا به سوزاندن کالری کمکی نمی کند اما به کاهش کالری مصرفی کمک خواهد کرد. خوردن میان وعده رفتاری طبیعی است که بین کارمندان رایج است و طبق تحقیقات مصرف مکرر تنقلات با افزایش کالری و کاهش مواد مغذی همراه است. این تحقیق همچنین عنوان می کند که باید مصرف غذاهای چرب و شیرین را کاهش داد و از نیازهای کالری روزانه فراتر نرفت.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =