لاغری و کاهش وزن با تکنیک توصیه شده توسط پزشکان آمریکاییReviewed by Mehdi kh on Jan 1Rating: 5.0

اگر به دنبال کاهش وزن و لاغری هستید و از رژیم غذای استفاده می کنید بهتر است به  تکنیکی که در این مقاله بررسی می کنیم توجه کنید و از آن  استفاده کنید . این تکنیک نوعی رژیم غذایی است که با تلفیق توصیه های درست غذایی و روشی به دور از سختگیری افرادی که قصد لاغری دارند را همراهی می کند برای آشنایی با این رژیم غذایی با مقاله ی ما همراه شوید .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

این تکنیک به این صورت است که 2 وعده ی غذایی ناهار و شام و 4 میان وعده ی روزانه به مدت 7 روز دراین رژیم شکلات تلخ و مواد نشاسته ای نیز گنجانده شده است هدف این رژیم  این است که به دور از افراط و سخت گیری و با رعایت اعتدال در مصرف مواد غذایی سالم و خوشمزه فرد را چند کیلوگرم لاغر کند .

healthy eating, diet and weight loss, detox . dumbbells, kiwi and a bottle of water

این تکنیک چگونه عمل می کند ؟

مرحله ی اول :

در مرحله ی اول در عرض یک ماه می توان بین 3 تا 5 کیلوگرم وزن کم کرد .در مرحله ی اول دو وعده ی غذایی ناهار و شام باید شامل گوشت پرندگان ماهی تخم مرغ گوشت قرمز کم چرب و سبزیجات حداقل 150 گرم برای هر وعده ی غذایی و همچنین میزان خیلی کم چربی یک قاشق غذاخوری کره یا ترجیحا روغن زیتون و یا روغن کلزا باشد یک پیش غذای ساده مانند سالاد یا سوپ بدون چربی و بدون مواد غذایی نشاسته ای سوپ یا خوراک بدون سیب زمینی به برنامه ی غذایی اضافه کنید .

در این تکنیک به عنوان میان وعده چه مواد غذایی را باید مصرف کنیم :

باید بدانید که در این رژیم طعم شیرین با مصرف میوه و یا ماست طبیعی تامین می شود می توانید در ساعت 10 صبح 4و 7 بعداز ظهر و حدود 10 شب برای جلوگیری از گرسنگی احتمالی باید میان وعده ای شامل میوه یا ماست میل کنید .

بهتر است که این میان وعده ها سر ساعت مشخصی مصرف شوند می توانید میزان این میان وعده ها را با توجه به مصرفتان تغییر دهید و توجه کنیدکه تقسیم بندی برنامه ی غذایی به لاغری کمک می کند به خاطر این که باعث کاهش انسولین ترشح شده می شود به این ترتیب ذخیره سازی کالری ها کاهش پیدا کرده و روند لاغری به راحتی سپری می شود .

مواد حاوی نشاسته : 

در این رژیم زیاد سخت گرفته نمی شود و می توانید گاهی بعضی از مواد غذایی راهم استفاده کنید به این ترتیب که می توانید 4 مرتبه در هفته 150 گرم مواد غذایی نشاسته ای پخته میل کنید بهتر است سراغ آن هایی بروید که شاخص گلیسمی پایینی دارند و باعث سیری طولانی مدت می شوند مانند پاستا های تهیه شده از آرد کامل حبوبات مثل عدس و لپه سیب زمینی پخته شده با پوست و برنج اگر این مواد غذایی را مصرف کنید از خوردن نان بپرهیزید این مواد غذایی را با سالاد و سبزیجات مصرف کنید .

انواع شکلات تلخ :

 از این ماده ی غذایی در طول هفته تا 100 گرم می توانید استفاده کنید بهتر است که 100 گرم را تقسیم کرده و در طول هفته میل کنید و یکباره همه ی 100 گرم را در یک روز مصرف نکنید به جای آن می توانید مقدار کمی بیسکوئیت هم میل کنید .

در مرحله ی دوم چگونه عمل کنیم ؟

مواد غذایی که در مرحله ی یک گفته شد به قوت خود باقی هستند این تکنیک اجازه می دهد که بعد از مرحله ی یک هر هفته یکی از جایزه های زیر را به مرحله ی یک اضافه کنید برای مثال می توانید علاوه بر رعایت اصول گفته شده صبحانه ی جایزه را به رژیم غذایی تان اضافه کنید .

برای هفته ی بعد می توانید همین جایزه را ادامه دهید و یا جایزه ی دیگری انتخاب کنید . بعد از هفته ی اول می توانیدبه جای 4 مرتبه در هفته هر روز مواد غذایی نشاسته ای میل کنید در واقع روزانه 200 گرم مواد نشاسته ای پخته شده مجاز می شود .نان را به وعده ی ناهار یا شام اضافه کنید 80 گرم در روز حتما از نان های تهیه شده از آرد سبوس دار استفاده کنید .

می توانید روزانه تا 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون نیز به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید .بمصرف روزانه 30 گرم پنیر نیز مجاز می شود . در مرحله ی دو می توانید صبحانه را شروع کنید باید برای این وعده بین 40 تا 80 گرم نان به اضافه ی 10 گرم کره یا دو تا سه قاشق عسل یا مربا میل کنید .

  دو بار در هفته یک غذای سنگین مانند سرخ کردنی ها غذاهای حاوی سس و … را مجاز هستید که به مرحله ی اول اضافه کنید و در وعده های غذایی خود از سبزیجات غافل نشوید ولی در کنار آن ها نان و پنیر ممنوع است . هر دو روز یکبار می توانید که یک عدد شیرینی یا یک تکه ی کوچک کیک میوه ای مصرف کنید . 

اگر با طبق رژیم و برنامه ی رژیم پیش می روید ولی باز هم احساس گرسنگی می کنید می توانید میزان پروتئین گوشت و ماهی را از 150 گرم به 250 کرم افزایش دهید و یا اینکه تعداد تخم مرغ های مصرفی را به 3 تا 4 عدد برسانید و مواد نشاسته ای پخته شده را از 150 گرم به 200 گرم برسانید ولی توجه داشته باشید که وقتی تغییراتی د ربرنامه ی غذایی خود ایجاد می کنید بدن به چند روز فرصت نیاز دارد تا خود را با شرایط جدید تطبیق دهد و شروع به چربی سوزی کند .

این رژیم بسیار مناسب برای افرادی است که می خواهند برا ی طولانی مدت لاغر شوند در صورتیکه سخت گیری رژیم ها ی دیگر را ندارد میان وعده ها و جایزه ها باعث شده است که این رژیم برا ی افراد مختلف مناسب و ساده باشد و اگر این رژیم را به خوبی رعایت کنید حتما نتیجه ی خوبی خواهید گرفت .

برای رسیدن به تناسب اندام بهترین و اصولی ترین رژیم های غذایی را از ما بخواهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 10 =