امروزه رژیم های غذایی در حال افزایش هستند و هر کدام روش خاص خود را دارند و البته اثرگذاری هر کدام هم متفاوت است . رژیم آفریقای جنوبی که اولین بار درافریقای جنوبی سرو صدای زیادی کرده است . این رژیم در حال حاضر یک ترند به حساب می اید اما رژیم جدیدی نیست . این رژیم به سال 1862 بر می گر دد . برای اشنایی بیشتر با این رژیم با مقاله ی ما همراه شوید . 

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید . 

عملکرد رژیم آفریقای جنوبی چگونه است ؟

این رژیم شبیه رژیم کتوژنیک و اتکینز و رژیم غذایی پالئو است که مقدار کربوهیدرات دران ها به شدت کاهش می یابد و بیشتر کالری مورد نیاز در طول روز از چربی ها دریافت می شود . کتوز عامل اصلی کاهش وزن دراین رژیم است .

کتوز زمانی اتفاق می افتد که بدن از دریافت گلوکز محروم می شود و برای بدست اوردن انرژی مجبور به سوزاندن چربی می شود . این رژیم می گوید اگر خود را با چربی پر کنید میل و شتیاق به کربوهیدرات ها کاهش می یابد و در وطول روز غذای کمتری می خورید و در نتیجه وزنتان کم می شود .

تفاوت این رژیم با رژیم هایی که نام بردیم در نوع غذاهایی است که می خورید . در این رژیم می توانید پروتئین بیشتری بخورید . مقدار کربوهیدرات این رژیم هم کمی بیشتر از رژیم های نام برده است . در رژیم آفریقای جنوبی توصیه می شود که از سبزیجات برگ دار استفاده شود امادر رژیم های نام برده همچنین توصیه ای وجود ندارد .

مواد غذایی که می توانید در این رژیم استفاده کنید :

باید بدانید که این رژیم آفریقای جنوبی محدودیت های شدید و مخصوص به  خود را دارد . افرادی که مشکلاتی مانند سندروم متابولیک مقاومت به انسولین و ان هایی که دارای فشار خون یا اضافه وزن و چاقی دیابت نوع 2 می تواند مناسب باشد البته باید حتما با پزشک مشورت کنید .

پزشک وضعیت جسمانی شما را برسی می کند و می توانید با خیال راحت از این رژیم استفاده کنید . هرگز سر خود از این رژیم پیروی نکنید. کسانی که اضافه وزن زیادی دارند می توانند از این رژیم نتیجه ی خوبی ببینند . البته کسانی که از می خواند فقط چند کیلو وزن کم کنند بهتر است از این رژیم استفاده نکنند . این رژیم برای افرادی که از بیماری ها و مشکلات مزمن شدید رنج می برند مناسب است .

دراین رژیم ممکن است بوی بد دهان که از کتوز ایجاد می شود وجود داشته باشد. برخی ممکن است در طول رژیم حالت تهوع داشته باشند و یا خستگی را تجربه کنند و البته باید بدانیدکه این رژیم دارای هزینه ی زیادی است و باید هزینه ی زیادی برای رعایت این رژیم بدهید . 

رژیم آفریقای جنوبی طرفداران خاص خود را دارد و البته افرادی هم هستند که از ان را نقد می کنند . وقتی می خواهیم یک درشت مغذی مانند کربوهیدرات را کاهش دهید باید حتما با پزشک مشورت کنید زیرا محدود کردن هر کدام از درشت مغذی ها می تواند  موجب کمبودهایی در سطح ریز مغذی ها شود . دراین حالت مصرف مکمل حتما باید تحت نظر پزشک صورت بگیرد .

بدانید که غذاهایی مانند غلا ت و میوه ها و حبوبات مقدار زیادی از فیبر مورد نیاز را فراهم می کند و کمبود ان می تواند سبب یبوست وافزایش مشکل روده نیز بشود . باید توجه داشته باشید که با گرفتن این رژیم شما بدن تان را در معرض مشکلات بسیار جدی تری مانند مشکلات سلامتی  دستگاه گوارش و ریزش مو و … قرار می دهید .

به همین دلیل حتما با پزشک مشورت کرده بعد اقدام کنید . این رژیم جز رژیم های بسیار محدود کننده و سخت گیر به شمار می اید حذف کامل یک گروه غذایی درنهایت به اندام ها ی مختلف بدن اسیب می رساند . 

مواد غذایی که نباید در این رژیم استفاده کنید :

باید بدانید که غذاهایی با قند اضافه و فست فود ها و غذاهای دارای گلوتن مانند تمام اردها و نان های درست شده با غلات که درای گلوتن هستند جو و چاودار و گندم و جوانه ی گندم و یا محصولات تولید شده با غلات مانند غلات صبحانه چربی های ممنوعه مانند مشتقات بذر صنعتی و روغن نباتی اسپری کره روغن کلزا روغن پنبه دانه روغن ذرت مارگارین روغن افتابگردان و روغن گلرنگ مواردی هستند که اصلا دراین رژیم نباید به سراغ ان ها بروید . 

اسموتی ها ی میوه و ماست و اب سبزیجات و خرما شکلات تلخ و غلات بدون گلوتن و غلاتی همچون گندم سیاه جو کیونو بلغور جو دو سر و برنج و آردهایی مانند ارد ذرت را هم مجاز نیستیم که مصرف کنی .

غذاهای مناسب برای این رژیم :

آجیل ها : لبنیاتی مانند شیر و پنیر پرچرب چای و قهوه و عدس و انواع بسیاری از میوه ها مانند توت ها و سیب و موز و کیوی 

چربی ها : مانند چربی های حیوانی و پنیر خامه ای و کره روغن زیتون و دانه ها این گروه غذاها غذاهایی هستند که در طول روز باید مصرف کنید .
سبزیجات : همه ی سبزیجات برگ دار و گل کلم و فلفل و گوجه فرنگی و بادمجان 

انواع گوشت غذاهای دریایی و تخم مرغ 

ادویه جات و ترشی جات و چای گیاهی 

غذاهایی با قند اضافه و فست فود ها و غذاهای دارای گلوتن مانند تمام اردها و نان های درست شده با غلات که درای گلوتن هستند جو و چاودار و گندم و جوانه ی گندم و یا محصولات تولید شده با غلات مانند غلات صبحانه چربی های ممنوعه مانند مشتقات بذر صنعتی و روغن نباتی اسپری کره روغن کلزا روغن پنبه دانه روغن ذرت مارگارین روغن افتابگردان و روغن گلرنگ مواردی هستند که اصلا دراین رژیم نباید به سراغ ان ها بروید . 

اسموتی ها ی میوه و ماست و اب سبزیجات و خرما شکلات تلخ و غلات بدون گلوتن و غلاتی همچون گندم سیاه جو کیونو بلغور جو دو سر و برنج و آردهایی مانند ارد ذرت را هم مجاز نیستیم که مصرف کنیم .

با ما تماس بگیرید برای تناسب اندام شما برنامه ی ویژه ای داریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *