عمل ابدومینوپلاستی چیست و عملکرد آن چگونه است ؟Reviewed by Mehdi kh on Feb 6Rating: 5.0

این عمل یک عمل جراحی پلاستیک برای زیبایی است. این عمل با حذف چربی و پوست اضافی از ناحیه شکم، عضلات قسمت شکم را تنگ و صاف می کنند. این عمل مناسب افرادی است که : غیرسیگاری هستند. این افراد شرایط فیزیکی خوبی دارند و وزنشان در حالت ثبات است.

همچنین قسمت هایی برآمده از چربی و شل شدگی پوستشان با ورزش و تغذیه از بین نرفته است. افراد کمی چاق که قابلیت ارتجاعی پوست را از دست دادند و  مناسب خانم هایی که پوست و عضلاتشان به خاطر زایمان ضعیف شده و کش آمده است .

برای رهای  از چربی های موضعی فقط با ما تماس بگیرید . 

شرایط انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست ؟ :

باید بدانید که خانم هایی که برای بارداری های بعدی برنامه ریزی کردند و یا افرادی که می خواهند وزن زیادی را کم کنند باید دست نگه دارند و عمل ابدومینوپلاستی را در زمانی که  شرایط ثبات وزن را دارند، انجام دهند. برخی پس از بارداری یا سزارین نیز این عمل را انجام می دهند.

ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تامی تاک، جراحی کمتر تهاجمی با برش های کوتاه تر است. این نوع عمل برای بیمارانی با چربی های جمع شده در پایین شکم مناسب است. جراح در عمل ابدومینوپلاستی جزئی برش های کوچکتری ایجاد می کند و دوره ریکاوری از آن نیز کوتاه تر است.   

این عمل اینگونه است که در طول عمل ابدومینوپلاستی بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. دو برش در بخش مشخص برای جراحی ایجاد می شود:

یکی از استخوان لگن در یک سمت تا استخوان لگن در سمت دیگر نزدیک به قسمت شرمگاهی، برش دیگر اطراف ناف است. پوست از عضله شکم جدا خواهد شد. سپس عضلات شکمی به سمت یکدیگر کشیده و بخیه می شوند تا ظاهر میان تنه باریک و شکم سفت تر شود.

سپس قسمته جدا شده پوست روی عضلات که حالا شکل جدیدی به خود گرفته، کشیده می شود و پوست اضافی را برمی دارند. ناف دوباره به قسمتی وصل می شود که ظاهرش طبیعی باشد. برش ها بسته می شود و یک لباس استریل روی قسمت جراحی شده کشیده می شود این جراحی 2 تا 5 ساعت زمان لازم دارد . 

برای ریکاوری یک لوله موقت زیر پوست قرار داده می شود تا مایعات اضافی را از قسمت جراحی شده بیرون بکشند. در طول دوره ریکاوری یک لباس فشرده سازی می پوشید. ریکاوری ممکن است از 2 هفته تا 2 ماه طول بکشد. در طول این دوره بیمار نباید خود را درگیر فعالیت های شدید و بلند کردن چیزهای سنگین کند.  بعد از یک یا دو هفته بیمار با اجازه دکتر فعالیت می کند.  

معایب جراحی ابدومینوپلاستی :

یکی از این  خطرها در عمل ابدومینوپلاستی در کنار خطرهای معمول که با جراحی و بیهوشی همراه است، عبارتند از: عدم تقارن اثر زخم شل شدن پوست بی حسی در پوست نتایج ضعیف بیمارانی که در گذشته جراحی شکمی داشتند ممکن است زخم هایشان برجسته، کشیده و یا مشخص تر باشند. پیدا شدن مجدد زخم یکی از نگرانی ها و عوامل ضعیف شدن اثر عمل ابدومینوپلاستی است..

عمل ابدومینوپلاستی بعد از زایمان ؟

بعد از زایمان پوست شل شده در طول بارداری و یا زمانی که مقدار زیادی وزن اضافه می کنید طبیعی است که پوست شکم کشیده شود. متاسفانه بعد از اینکه نوزاد را بدنیا آوردید و یا وزن اضافه را کاهش دادید، پوست شکم سرجای اولش باز نمی گردد.

در عوض ظاهر این قسمت به گونه ای می شود که گویا همیشه کشیده شده است. هرچقدر هم دراز و نشست بروید و وزنه هم بلند کنید، تاثیری ندارد. اگر پوستتان نخواهد به شکل اصلی خود بازگردد شاید زمان عمل ابدومینوپلاستی رسیده باشد.

بسیاری از خانم ها به اشتباه فکر می کنند عمل لیپوساکشن شکم شان را تخت می کند. به هر حال عمل لیپوساکشن نیز نشان داده چربی های زیرپوستی و مشکلات شکل بدنی را از بین می برد. عمل لیپوساکشن نمی تواند مشکلات ظاهر بدنی که به علت شل شدن یا آویزان شدن پوست اتفاق می افتد را برطرف کند. معمولا افرادی که می خواهند ظاهر شکم خود را دوباره بازگردانند از این تفاوت بی خبر هستند.

معمولا مردم به جراح زیبایی مراجعه می کنند و در این فکر هستند که تنها کمی لیپوساکشن کار را درست می کند. برای خانم ها شنیدن اینکه لیپوساکشن برای داشتنی شکمی صاف کافی نیست، بسیار نامطلوب است..این عمل برای شکم های بزرگ و شکم هایی که در آن ها چین شکمی یک حالت تا خوردگی روی پوست شکم است  مفید است . 

عمل ابدومینوپلاستی و شکم شل و آویزان :

خوب است بدانید که آویزان شدن شکم زمانی اتفاق می افتد که پوست قسمت شکم به سمت پایین آویزان شود. پوست آویزان شده ممکن است قسمت بالای لباس زیر یا شلوار فرد را بپوشاند. به چنین حالتی در اصطلاح مافین تاپ گفته می شود.

همین ظاهر ناخوشایند کافی است که یک فرد مستقیم به سراغ ابدومینوپلاستی برود.   ناف معمولا ظاهری گرد یا بیضی شکل دارد. اگر ظاهر ناف به شکل اخم درآید به معنای وجود پوست اضافی، شل یا چربی است.

اگر می خواهید هنگام ورزش و یا در مهمانی ها لباسی بپوشید که این قسمت از بدن در آن نمایان است عمل ابدومینوپلاستی کمک می کند عمل ابدومینوپلاستی برای پوستی که به حالت مچاله شده و یا چین خورده در بیاید و به ظاهر قبلی خود بازنگردد ضروری است.  

دو حبابی شدن یا دو تکه شدن شکم اگر شکمتان به حالت دو بخشی در آمده که معمولا یک قسمت بالای ناف و دیگری پایین آن قرار می گیرد نشانه آن است که پوستتان شل شده یا اضافی است. عمل ابدومینوپلاستی این پوست اضافی را از بین می برد.

در پایان باید گفت که عمل ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی است و آن را با جراحی های کاهش وزن اشتباه نگیرید. با داشتن رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی نیازی به عمل جراحی نیست اما اگر وزن زیادی کم کردید و یا در دوره بارداری شکمتان بیش از حد جلو آمد و دیگر به حالت عادی بازنگشت، پس از مشورت با پزشک متخصص درباره انجام ابدومینوپلاستی تصمیم بگیرید .

برای رهایی از چربی های اضافه با ما تماس بگیرید . 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =