معمولا کسانی که بین سنین 50 تا 60 سال هستند از لاغر شدن قطع امید می کنند و معتقدند دیگر خیلی دیر شده ولی نکته ی بااهمیتی که باید بدانید این است که در این سنین خیلی اهمیت دارد که اضافه وزن نداشته باشید زیرا اضافه وزن و چاقی یعنی مشکلات بیشتر و رفتن به استقبال بیماری های قلبی و سایر بیمار ی های وابسته به چاقی . اگر می خواهید همچنان شاداب و سرحال و جوان به نظر برسید باید با کاهش وزن در سنین بالا مراقب سلامتی خودتان باشید .

در سنین بالا بسیار معمول است که تغییراتی را مشاهده کنید و تن خور لباس هایتان تغییر کند اما باید آن را از خود دور کنید. در سنین بالا باید بیشتر حواستان به وزن تان باشد . پس ناامید نباشید و دست به کار شوید در این مقاله از ویژگی برنامه ی غذایی لاغری برای این سنین توضیح داده می شود با ما همراه شوید .

سنین 50 تا 60 – ویژگی های برنامه ی لاغری برای میانسالان :

سنین 50 تا 60

اگر بین سنین 50 تا 60 هستید باید عادت بد غذایی خود را سریع تر ترک کنید ، توجه کنید که شاید لازم نباشد که یک رژیم غذایی کامل برای از دست دادن وزن داشته باشید. شما می توانید به سادگی با چیزهای ساده شروع کنید. خوردن شیرینی را ترک کنید و از مواد غذایی با شاخص گلیسیمیک بالا اجتناب کنید. تحقیقات اخیر از این رویکرد حمایت می کند . تحقیقات نشان داد که اضافه وزن و چاق بودن زنانی که دسرهای کمتر، غذای کم تر سرخ شده و نوشیدنی های اسیدی کمتری می خورند، می توانستند بهتر وزن کم کنند و آن را نگه دارند. برای از دست دادن وزن، شما لزوماً باید سرگرمی های خود را رها کنید، اما می توانید تنظیمات ساده ای برای تغییر تراز انرژی خود انجام دهید. برای مثال، اگر می خواهید سفر کنید، به جای یک سفرغیر فعال ، یک تعطیلات فعال را انتخاب کنید. اگر دوست دارید آشپزی کنید، در یک کلاس آشپزی غذهای رژیمی  ثبت نام کنید .

کسانی که بین سنین 50 تا 60 هستند و میان سال محسوب می شوند باید حواسشان به اضافه وزن خود باشد زیرا این اضافه وزن می تواند برای ان ها بسیاری خطرناک باشد . مردان و زنان میانسال با استفاده از فعالیت های فیزیکی هدفمند، رژیم غذایی سالم و روش های پیشرفته پزشکی برای تناسب با سن خود استفاده می کنند در حالی که شما لزوماً تمام تغییراتی که با افزایش سن رخ می دهند را متوقف و یا معکوس نمی کنید، اما چیزهای ساده ای وجود دارند که می توانید برای رسیدن به آن و حفظ وزن سالم و فراتر از آن انجام دهید .

سنین 50 تا 60

توجه داشته باشید که دور کمر شما ممکن است بزرگ تر شود، با اینکه وزن کم کرده اید. متخصصین حرفه ای، می گویند که تغییرات هورمونی لزوماً باعث افزایش وزن نمی شوند، اما می توانند روشی را که شما وزن خود را روی بدن حمل می کنید، تغییر دهند . باید به درصد چربی بدن خود دقت کنید  . ترکیب بدن شما احتمالاً وقتی پا به سن می گذارید، تغییر می کند. میزان تستوسترون پایین هم در مردان و هم در زنان باعث کاهش توده عضلانی می شود بنابراین باید توده ی عضلات خود را حفظ کنید .

باید همواره به سلامت بدن خود همواره دقت داشته باشید ، اگر متوجه شدید که شما سابقه خانوادگی فشار خون بالا دارید، ببینید که چگونه تغییرات در سبک زندگی می تواند به شما کمک کند تا از مصرف دارو در آینده دوری کنید. در بسیاری از موارد، حفظ وزن سالم می تواند باعث کاهش یا جلوگیری از بیماری ها شود . همواره باید به پزشک خود مراجعه کرده و مدام بدن خود را چک کنید ، باید بدانید که این کار به بیماران کمک می کند و مسائل ویژه ای که بر ظاهر و سرزندگی آن ها در این سن و سال تاثیر می گذار را نشان می دهد. و می توانید اگر مشکلی باشد زودتر پیشگیری کنید یا زودتر درمان کنید .

سنین 50 تا 60 مصرف پروتئین را فراموش نکنید

باید همواره در غذای روزانه ی خود پروتئین را جای دهید این کار نه تنها به شما کمک می کند که احساس سیر بودن بیشتری داشته باشید، بلکه به ساخت و ترمیم بافت های بدن نیز کمک می کند. وقتی پیر می شوید دچار قوز می شوید هیچ چیز مثل قوز کمر باعث نمی شود که شما پیر به نظر برسید. یک بدن قوی، ثابت و جوان را با تمرین های آموزشی عملی داشته باشید. تمرینات پایداری ساده فقط چند دقیقه طول می کشد، اما به بهبود تعادل شما، حالت بدنی و ظاهرتان نیز کمک می کند.

توجه داشته باشید که بیش از سه تغییر در ماه انجام نشود، تا شما بتوانید کل برنامه خود را انجام دهید و ترکشان نکنید  همه سنین متفاوت هستند عوامل بسیاری وجود دارند که وارد بازی می شوند، اما مهم است که توجه داشته باشید که هر فرد منحصر به فرد و متفاوت است هوشیار باشید و فعال بمانید تا بدن خود را قوی و متناسب نگه دارید هیچ وقت بالا رفتن سن را نشانه ی کم شدن فعالیت خود ندانید و هموراه سعی کنید دست از فعالیت نکشید حتی اگر نسبت به قبل برایتان سخت تر شده باشد .اگر ورزش می کنید تمرینات خود را متعادل کنید ، انجام حرکات  ورزشی باید با دقت صورت گیرد. اما با گذشت زمان، یک برنامه ورزش متعادل مهم تر می شود. یک برنامه متنوع می تواند تغییرات هورمونی و بدنی را خنثی کند، که وقتی بزرگ تر می شویم رخ می دهد. دقت کنید که برنامه شما شامل این تمرینات زیر باشد .

سنین 50 تا 60

انجام تمرینات قدرتی و هوازی در کنار هم را فراموش نکنید

سنین 50 تا 60 تمرینات قدرتی بسیار مهم هستند . تمرین های استقامتی و مقاومتی را برای ساخت و نگهداری ماهیچه و حفظ سلامتی بدن انجام دهید. مطالعات نشان داده اند که آنها مزایای ویژه ای برای ما در این زمان ها دارد. توجه داشته باشید که فعالیت های هوازی را به طور منظم انجام دهید، تا کاهش متابولیسم که با بالا رفتن سن و سال اتفاق گی افتد، جبران کنید و سلامت قلب خود را بهبود بخشید . همچنین خوب است بدانید که تمرینات کششی برای افزایش دامنه حرکت در مفاصل خود را انجام دهید. این کار به بدن شما کمک می کند تا از طریق فعالیت های روزمره نرم بمانید . اگر می خواهید از رژیم های لاغری استفاده کنید با مشورت پزشک شروع کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *