غذایی که می خوریم، به خصوص تصفیه و تهیه شکریا قند، از جمله اقدامات زیانبار بوده است. در نتیجه، سلامت ما از این رهگذر آسیب دیده است.با ترک کامل مصرف گوشت، تنها باعث بالا رفتن سطح کلسترول و پیشرفت سریع بیماری های عروقی میشویم.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

چندین دهه است که شواهد و دلایل سیر قهقرایی سلامت آدمی کم و بیش برملا شده است. وزن مبتلایان به انواع دیابت وابسته به انسولین اضافه می شود و کلسترولشان، با وجود توجه و دقت فراوانی که در پیروی از دستورات پزشکان خود مبذول می کنند، افزایش پیدا می کند.

 بسیاری افراد به طور کامل خوردن گوشت را ترک کرده اند، و نتیجه این کارشان فقط بالا رفتن سطح کلسترول و پیشرفت سریع بیماری های عروقی آنها است.کارشناسان تغذیه و رژیم های غذایی، «می دیدند اما متوجه نمیشدند.» دافتی و مونتیناک برای درک این مشکل شروع به کار کردند.

 با این همه، چون به طور حرفه ای در مبحث تغذیه آموزش ندیده بودند، بسیاری به اصطلاح افراد حرفه ای به آنها طعنه می زدند و یا به سخره شان می گرفتند، و حتی بعضی ها اظهار می کردند که آنان شیاد و فریبکارند.با تعديل ترشح انسولین از طریق رژیم غذایی مناسب، افراد می توانند به طور چشمگیری بر مقدار چربی بدن، کلسترول، بیماری دیابت، و پیشرفت تصلب شرایین و مشکلات بعدی آن تأثیر بگذارند.

دنیای تغذیه نه مسطح، بلکه گرد است. مفاهیم قبلی ظاهرة موجه به نظر می رسیدند، اما اکنون بنابر شواهد علمی اشتباه و خطای آنها به اثبات رسیده است. قسمت عمده ای از چربی بدن ما از قندی (کربوهیدرات هایی است که خورده ایم نه چربی موجود در غذاهایمان. این چربی ناشی از آثار ترشح انسولین در بیماران دیابتی مقاوم در مقابل انسولین است و نکته اخیر به درستی ثابت شده است.

با تعديل ترشح انسولین از طریق رژیم غذایی مناسب، افراد می توانند به طور چشمگیری بر مقدار چربی بدن، کلسترول، بیماری دیابت، و پیشرفت تصلب شرایین و مشکلات بعدی آن تأثیر بگذارند. به علاوه، رژیم غذایی می تواند ترشح گلوکاگن را تنظیم کند که آثار سودمند دیگری هم در سوخت و ساز چربی دارد. غذا خوردن باید یک کار لذتبخش و خوشایند باشد و در عملکرد فعالیت و تندرستی ما نقش بازی کند.

افراد زیادی در باره قند و آثار زیانبخش آن مطالب فراوانی نوشته اند. ما این گفته ها را پذیرفتیم و به یاری داده های کنونی و گذشته در درستی آنها تحقیق کردیم و آن را تعمیم دادیم تا این عقیده ما را، یعنی این که انسولین کلید اصلی ماجراست، در بر گیرد.

علاقه، از لحاظ ذائقه پسندی، دیدگاه های پیشنهاد شده در این کتاب باید برای پرورش دهندگان رمه های گاو، گوسفند، و خوک و تولید کنندگان لبنیات، و تخم مرغ که اخیرا از سوی گروه های مختلف تغذیه و بهداشت سخت مورد بی مهری قرار گرفته اند، حاوی خبرهای خوشی باشد. این غذاها امروزه برای ما همان اندازه مفیدند که برای اجداد قدیمی ما بودند.

 بسیاری افراد با روش ما تاکنون کاهش وزن پیش بینی شده و کاهش کلسترول (به طور متوسط تقریبا ۱۵ درصد)، و همچنین بهبود در فعالیت را که برای موفقیت هر فرد حیاتی است، تجربه کرده اند. ما احساس می کنیم که با پیروی از توصیه های ما در باره تغذیه و رژیم غذایی که در این کتاب پیشنهاد کرده ایم، همان اندازه فرصت موفقیت در اختیار شما هم هست. آرزو می کنیم که با اشتهای خوبی غذا میل کنید.

برنامه غذایی چهارده روزه

از برنامه غذایی پیشنهاد شده برای چهارده روز می توانید به هر ترتیبی که مایلید بهره گیرید. اگر صبحانه فهرست شده در برنامه را مطابق میل خودتان می بینید و می خواهید تقریبا هر روز از آن استفاده کنید، و این صبحانه با تخم مرغ و بیکن کانادایی متفاوت است، به این کار مجاز هستید. گرچه گلیسمیک برخی حبوبات نسبتا بالاست، ولی صبحانه زمان خوبی است که بتوانید کربوهیدرات خود را برای تمام روز مصرف کنید؛ البته با مقدار زیادی چربی همراه نباشد.

اگر سوخت و ساز بدنتان کم است می توانید از نان و شیرینی به طور کامل چشم بپوشید.اگر سوخت و ساز بدنتان کم است و چربی را به آسانی در بدن نگه میدارید، می توانید از شیرینی و نان به طور کامل چشم بپوشید و به جای آنها از یک یا چند کربوهیدرات با گلیسمیک پایین دارید. بهترین روش خوردن آب میوه این است که آن را، همان طور که در مقاله های پیشین گفتیم، ۲۰ یا ۳۰ دقیقه قبل از غذا بنوشید.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

روز اول

صبحانه:

 آب پرتقال یا آب گریپ فروت، غذای تهیه شده (مثلا سوپ) با جو دوسر، و ۲ / ۳ یک فنجان شیر کم چربی ۱ یا ۲ درصد. (در صورت استفاده از اجاق مایکروویو، آن را روی ۲ دقیقه و ۲۵ ثانیه با درجه حرارت بالا بگذارید؛ آن را به هم بزنید؛ در صورت تمایل به همان مقدار قبلی شیر اضافه کنید.) قهوه بدون کافئین یا چای داغ.

ناهار:

 بوقلمون (یا مرغ) با نان سبوس دار (نان تهیه شده از غلات کامل، گندم، جو یا جو سیاه الک نکرده) با خردل یا مایونز رقیق که در سطح نازکی روی نان مالیده می شود؛ کاهو یا اسفناج تازه و گوجه فرنگی، نوشابه رژیمی، چای یا آب. عصرانه: سیب

شام:

 گوشت بریان شده یا پخته شده در فر، همراه با پیاز ورقه ورقه. برنج قهوه ای پخته شده با ۴۰۰ گرم گوشت کاملا بدون چربی و ثلث یک ظرف سوپ خوری سوپ مرغ کم نمک و نصف فنجان آب. لوبیای سبز تازه پخته شده در بخار. آب یا نوشابه مناسب دیگر.

دسر:

 حدود ده مغز بادام، گردو و مانند آنها.

روز دوم

صبحانه:

آب پرتقال، نان تهیه شده از آرد سبوس دار جویا دانه گندم خیس شده مخلوط با توت فرنگی، شیر بی چربی و یا کم چربی (دو درصد)؛ در صورت تمایل، مخلوط با قهوه یا چایی، به همان مقدار شیر.

ناهار:

گوشت ران، پنیر با نان سبوس دار و خردل و یا مایونز رقیق با لایه ای نازک از آن بر روی نان، کاهو و گوجه فرنگی، نوشابه رژیمی، چای، یا آب.

عصرانه:

 نان نرم سبوس دار که داخلش اندکی گوشت است. بیسکویت یا کراکر.

شام:

 ماهی آزاد، به صورت بریان یا کبابی، و یا پخته شده در بخار در مایکروویو یا فر با آب لیمو و گیاه معطر، گوجه فرنگی تازه کباب شده با پودر ریحان و مارچوبه تازه پخته شده در بخار؛ سالاد اسفناج تازه با قارچ بریده شده، روغن زیتون و سرکه. آب یا یک نوشابه مناسب دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 15 =