رژیم چهارده روزه برای لاغری و تناسب اندام | روز سوم تا روز نهمReviewed by Mehdi kh on Feb 15Rating: 5.0

با ادامه رژیم چهارده روزه در خدمت شما همراهان سایت تخصصی کلینیک رسپینا هستیم تا آخر مقاله همراه ما باشید.

رژیم فودمپ

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

روز سوم

صبحانه:

 نصف گریپ فروت یا یک پرتقال کامل حبوبات با توت فرنگی یا توت دیگر و شیر، قهوه یا چای

ناهار: ماهی کنسرو شده با کرفس خردشده و تخم مرغ آب پز با کمی مایونز رقیق و مقداری کاهو؛

نوشابه رژیمی، چای یا آب.

عصرانه: پنیر کم چربی و یک هلوی تازه.

شام: گوشت گوساله کباب شده، قارچ تازه مختصری سرخ شده در روغن زیتون، نان تهیه شده از گندم سبوس دار، با کمی پودر پنیر بر روی آن یا پیتزای پنیر با خمیر گندم سبوس دار، نخود فرنگی ریز که قبلا پخته شده و در فریزر نگهداری شده است. آب یا نوشابه مناسب دیگر.

دسر: یک دوجین بادام

روز چهارم

صبحانه: آب پرتقال یا آب گریپ فروت، غذای گرم تهیه شده از جو دوسر؛ قهوه یا چای. ناهار: گوشت گاو بدون چربی با نان سبوس دار با خردل و یا مایونز رقیق که روی نان مالیده شده است، همراه با کاهو، ترشی، یا زیتون نوشابه رژیمی، چای یا آب

عصرانه: دوازده دانه درشت انگور

شام: مرغ بریان شده، یا پخته شده در فر که قدری روی آن روغن زیتون زده شده، همراه با پیاز ورقه شده و تکه های بزرگ کرفس آغشته به نمک، فلفل و آویشن و اکلیل کوهی.

این غذا با ورقه های بریان شده سیب زمینی شیرین پخته شده در فرو لوبیای لطیف پخته شده و نگهداری شده در یخچال خورده شود. آب یا نوشابه مناسب دیگر

روز پنجم

صبحانه:

آب پرتقال یا آب گریپ فروت دانه های غلات که در آب خیس شده و پف کرده است؛ برنج سبوس دار همراه با توت قرمز و شیر؛ قهوه یا چای

ناهار:

بوقلمون همراه با نان سبوس دار جو با خردل یا مایونز رقیق که روی نان مالیده می شود؛کاهو، گوجه فرنگی و ساقه کرفس؛ نوشابه رژیمی یا چای. عصرانه: سه لایه نازک پاته روی سه برش نان از گندم کامل سبوس دار، بیسکویت و نان خشک و ترد. .

شام:

استیک بدون چربی تهیه شده از راسته گاو قارچ تازه، مختصری سرخ شده در روغن زیتون، اسفناج تازه و یا یخ زده پخته شده. یک گوجه فرنگی رسیده بریده شده به چند قسمت همراه با ورقه های نازک پنیر تازه با سس روغن زیتون، سرکه، قدری سیر خردشده و ریحان و خردل. آب یا یک نوشابه مناسب دیگر.

روز ششم

صبحانه:

نصف یک گریپ فروت، نان سبوس دار جو، گندم خیس و تا حدی له شده با توت سیاه تازه و شیر؛ قهوه یا چای.

ناهار:

همبرگر کباب شده با پنیر پیتزا که ذوب شده؛ کاهو و گوجه فرنگی با گرده نان همبرگر تهیه شده از غلات کامل سبوس دار و خردل و یا مایونز رقیق که روی نان همبرگر کوچک مالیده شده باشد، با یک تکه (برش) نان تهیه شده از غلات کامل (سبوس دار). نوشابه رژیمی، چای یا آب.

 عصرانه:

پرتقال شام: گوشت بره کباب شده با استیک راسته بره، با گوشت چرخ کرده بره در داخل کماج (نان همبرگر)؛ ورقه هایی از بادمجان تازه که روغن زیتون مختصر زده شده و بریان شده است. کلم تازه پخته شده در بخار، سالاد مخلوط سبز با گوجه فرنگی، و کنگر خوابانده شده در آب نمک و سرکه، مخلوط با پودر پنیر و آغشته با روغن زیتون و سرکه، آب یا نوشابه مناسب دیگر.

 دسر ژله شکلاتی که طرز تهیه آن به شرح زیر است: طرز تهیه ژله شکلاتی برای دسر مواد لازم: هفتصد و پنجاه گرم شکلات (دست کم ۶۰ درصد کاکائو)، یک لیتر و نیم خامه غلیظ، ۵ زرده تخم مرغ، حدود ۱۷۰ گرم قهوه بدون کافئین، ۵ سفیده تخم مرغ. شکلات را در مایکروویو یا روی آبی که می جوشد آب کنید.

 ۲ فنجان خامه را بجوشانید. زرده های تخم مرغ ها و قهوه بدون کافئین را روی هم بریزید و سپس خامه جوشانده را روی شکلات بریزید و آن قدر به هم بزنید تا دانه درشت به صورت گلوله در محلول باقی نماند. سفیده های تخم مرغ ها | را به هم بزنید و به داخل خامه زده شده بریزید. آن را سرد کنید تا این که برای سرو کردن آماده شود.

روز هفتم

 صبحانه:

آب پرتقال یا آب گریپ فروت ۲ عدد تخم مرغ به صورت املت با شیر و کره، یا سرخ شده، یا آب پز و یا جوشیده و سفت شده در آب؛ گوشت ران، نان برشته شده از آرد سبوس دار (غلات کامل)، قهوه یا چای.

ناهار:

 کره بادام زمینی با نان سبوس دار و ژله تهیه شده از صددرصد میوه بدون شکر). شیر کم چرب (با یک یا دو درصد چربی)، نوشابه رژیمی، چای یا آب.عصرانه: سیب

شام:

ماهی کباب شده، فلفل قرمز (یا سبز) تازه، فلفل زرد درشت، پیاز، گل کلم و سیر پخته شده در بخاریا مایکروویو، سالاد اسفناج تازه با ساقه و آغشته به روغن زیتون، سرکه، خردل، آب یا نوشابه مناسب دیگر.

روز هشتم

صبحانه:

پرتقال یا گریپ فروت؛ غذای گرم تهیه شده از جو؛ قهوه یا چای.

ناهار:

بوقلمون و پنیر سوئیسی آمیخته با چاودار؛ نان سبوس داریا نان چاودار سبوس دار با خردل و مایونز رقیق که روی آن مالیده شده است، کاهو و گوجه فرنگی. نوشابه رژیمی، چای یا آب.

عصرانه:

دوازده دانه انگور.

شام:

 گوشت گاو چرخ کرده که در سس گوجه فرنگی (بدون شکر) پخته شده است. نان آرد سبوس دار (تهیه شده از دانه کامل گندم) که روی آن پنیر رنده شده پاشیده شده است. اسپاگتی تازه زرد تهیه شده از کدو (نوعی رشته فرنگی سبزیا زرد تهیه شده از کدورشتی) سالاد کاهو با نخود سفید، هسته سرخ شده میوه کاج، روغن زیتون، سرکه، کمی سیر خردشده، ریحان، و خردل، آب یا یک نوشابه مناسب دیگر

دسر:

 ماست یا بستنی بدون شکر.

روز نهم

 صبحانه:

نصف گریپ فروت، سوپ جو داغ یا دانه های گندم خیس شده همراه با شیر، قهوه یا چای.

ناهار:

 سالاد مرغ با گوجه فرنگی و کاهو؛ سه عدد بیسکویت یا یک برش نان سبوس دار برشته شده؛ نوشابه رژیمی، چای یا آب.

عصرانه: دوازده دانه بادام.

شام:

 تکه های گوشت مختصری سرخ شده همراه با پیاز تفت داده شده در مقدار کمی روغن زیتون، لوبیای قرمز پخته شده با گوشت ران، پیاز و سیر خرد شده؛ برنج قهوه ای پخته شده در سوپ یا مایع مرغ؛ نصف یک گل کلم تازه پخته شده در بخار آب همراه با یک کاسه سس تهیه شده از کره یا روغن زیتون، نمک سیردار، و آب لیمو.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =