امروزه با توجه به شرایط نامطلوب سلامت جسمانی و روحی از جمله افسردگی، نداشتن مهارت در روابط فردی، کم تحرکی، تغذیه ی ناسالم در جامعه بروز بیماری های روحی قلبی و عروقی و گوارشی بسیار افزایش یافته است.عادات نامطلوب غذایی و عدم تحرک و ورزش و نشاط کافی در زندگی روزمره منجر به اختلافات متابولیک مثل چاقی و نداشتن اندامی متناسب و در نتیجه ایجاد بیماری های مختلف است.

کرایولیپولیز

امروزه کلینیک رسپینا برای حل مشکلی که در برخی از افراد به معضلی غیر قابل حل بدل شده، راهکارهای نو و به روزی را پدید آورد و بدین وسیله افراد را یک قدم به رویای خود یعنی تناسب اندام نزدیک کرده است.

206.افراد مناسب برای استفاده از روش کرایولیپولیز:

کرایو با هدف کمک به کاهش وزن انجام نمی شود بلکه هدف آن بهبود فرم بدن و حذف رسوبات چربی موضعی است.بنابراین این روش برای درمان چاقی مفرط یا اضافه وزن مناسب نیست.

کرایو دقیقا برای افرادی مفید است که با وجود انجام تمرینات شدید جسمانی نمی توانند از دست چربی هایی مانند چربی های پهلو خلاص شوند.

اگر با وجود گرفتن رژیم و انجام تمرینات ورزشی در چنین قسمت هایی از بدنتان تغییری صورت نمی گیرد، کرایولیپولیز می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

در طول یک دوره می توان 3 تا 5 سانتی متر از چربی ها را به طور دائم حذف کرد یا افرادی که از طریق رژیم گرفتن در حال کاهش وزن هستند نیز می توانند از کرایو برای شکستن راحت تر چربی های اضافی استفاده کنند.

207.چگونه لاغر شویم؟

امروزه شیوه های نوینی برای لاغری وجود دارد.

چیزهایی که حتی به ذهن بشر در گذشته نزدیک هم خطور نکرده و امروزه به شیوه های پزشکی تبدیل شده که به افراد کمک می کند تا تناسب اندام داشته باشند.

علاوه بر راه های کلاسیک و معمول مانند ورزش کردن و رژیم غذایی امروزه برای رسیدن به آرزوی خود در داشتن تناسب اندام حتی خود را به دست تیغ های جراحی نیز می سپارند و هزینه ها و مشکلات آن را به جان می خرند.

بسیاری از افراد پس از امتحان شیوه های متداول مانند ورزش و رژیم و نگرفتن نتایج لازم و خوب از آن ها به سمت راهکارهایی می روند که ممکن است همراه با عوارضی باشد.

برخی از شیوه ها برای لاغری از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردارند. چربی های اضافه و بافت های سلولیتی موجود در بدن را هدف می گیرند و به نوعی با درمان های موضعی خود را به تناسب اندام می رسانند.

متخصصین ما در کلینیک رسپینا با سنجش شرایط بدنی فرد و میزان چربی اضافه و سلولیت موجود در بدن او دستگاهی را برای درمان پیشنهاد می کنند که ایده آل ترین این دستگاه ها کرایولیپولیز است.

208.روش های درمان چاقی و لاغری موضعی:

روش های درمان چاقی و رفع چربی های موضعی با توجه به تاثیر آن ها روی سلول های چربی، به 2 گروه تقسیم می شوند:

1.تاثیر بر کاهش اندازه سلول های چربی مثل رژیم های لاغری، ورزش، اعمال جراحی کاهش وزن bariatric نظیر کاهش حجم معده (بالون، حلقه gastric band) و عمل اسلیو و کاهش طول روده ها مثل عمل بای پس…

2.تاثیر بر کاهش تعداد سلول های چربی مثل عمل لیپوساکشن، لیپولیز با RF، لیزرلیپولیز و …

اگر تعداد سلول های چربی را تنها عامل استعداد چاقی در نظر بگیریم، بر این مبنا روش های گروه اول برگشت پذیر و روش های گروه دو غیر قابل برگشت تلقی می شود.

درمان چاقی موضعی و به عبارت دیگر لاغری موضعی کاهش سایز و تناسب اندام در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است و به جای جراحی تهاجمی و پر عارضه نظیر لیپوساکشن با در نظر گرفتن ریسک عمل جراحی، درد و عوارض بعد از عمل به روش های غیر تهاجمی مانند کرایو که بدون خطر و عوارض هم هستند روی آورده ایم.

کرایو یکی از بهترین روش های لاغری موضعی است.

در این روش سلول های چربی طوری سرد می شوند که بدن قادر می شود آن ها را شکسته و دفع کند.

در این روش رسوبات چربی های ناخواسته به شیوه ای کنترل شده و غیر تهاجمی شکسته می شوند تا بهبود کنترل شده فرم بدن امکان پذیر شود.

قرارگیری در معرض دماهای پایین باعث می شود که بافت چربی زیر جلدی، بدون آسیب رسیدن به بافت های اطراف نابود شود، کرایولیپولیز یک جایگزین غیر جراحی برای عمل جراحی لیپوساکشن است.

209.بعضی چربی ها با تمرین و رژیم غذایی از بین نمی روند.

210.با روش کرایولیپولیز یا کول اسکالپتینگ سلول های چربی شناسایی شده و تا دماهایی که باعث مرگ آن ها می شود سرد می گردند.

211.از آنجا که لیپید موجود در سلول های چربی در دمایی بالاتر از آب موجود در انواع سلول های دیگر بلوری(منجمد) می شود. هیچ آسیبی به عصب ها یا بافت های دیگر وارد نمی شود.

212.ضخامت لایه چربی به طور چشمگیری کم می شود.

213.بعد از درمان سلول های چربی وارد یک زنجیره ی مرگ آپوپتیک شده و به تدریج طی چند هفته یا چند ماه توسط سیستم ایمنی بدن دفع می شوند.

214.کاهش ضخامت لایه چربی در ناحیه مورد هدف قرار گرفته باعث بهبود ظاهر پهلوها می شود.

برای مشاوره در زمینه لاغری و کاهش سایز در یک روز بدون جراحی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =