در این مقاله کلینیک رسپینا به برخی سوالات متداول مراجعه کنندگان، پاسخ می دهد و اطلاعاتی در مورد کرایولیپولیز نیز در اختیار شما قرار می دهد.

-سوال بیست و یکم در مورد لاغری با کرایو

21.آیا افرادی که می خواهند از کرایولیپولیز به عنوان روش لاغری موضعی استفاده کنند نیاز به تست آنزیم های کبدی قبل از کرایولیپولیز دارند؟همان طور که می دانید، کبد از مهم ترین اعضای بدن است و این عضو اصلی نقش مهمی در رفع مواد زاید از بدن دارد.

و بالا بودن آنزیم های کبدی در آزمایش خون به معنای این است که سلول های کبدی، آنزیم های بیشتری را وارد گردش خون می کنند که این اتفاق نشانه آسیب کبد است.

و یکی از علل بالا بودن آنزیم های کبدی در افراد، چاقی است.همه افراد چاق نیاز به آزمایش آنزیم های کبدی ندارند ولی اگر چاقی افراد بیش از حد باشد بهتر است قبل ازکرایولیپولیز، پزشک شما آنزیم های کبد را تست کند تا اگر بیشتر از حد نرمال باشد در کنار کرایولیپولیز و رژیم غذایی خاص توصیه و درمان های ویژه را انجام دهد.

دستگاه لاغری کرایولیپولیز

-سوال بیست و دوم در مورد لاغری با کرایولیپولیز:

22.کلینیک رسپینا به عنوان مرکز تخصصی لاغری با کرایولیپولیز، به افرادی که درگیری کبدی دارند و تحت درمان کرایولیپولیز جهت لاغری قرار می گیرند چه توصیه هایی می کند؟

-قبل از کرایولیپولیز، آنزیم های کبدی در تست خونی ارزیابی شود و در صورت نیاز سونوگرافی از ناحیه کبد هم انجام گیرد.

-این افراد نسبت به افراد دیگر که کرایولیپولیز انجام می دهند، باید تغذیه سالم تری را رعایت کنند.

-در صورت مصرف الکل، حتما الکل خود را حذف یا بسیار محدود کنید.

-مصرف آب روزانه خود را افزایش دهید و در حالت ناشتا حتما آب بنوشید و بعد از ورزش حتما آب مصرف کنید.

-در صورتی که در تست خونی درگیری کبد ثابت شد حتما بعد از 6 ماه مجدد آزمایش خون داده شود.

-مصرف غذاهای گوشتی را بسیار محدود کنند و شیرینی جات و نوشابه های گازدار و نان و غذاهای سرخ کردنی را کنار گذارند.

-به هیچ وجه همراه غذا، آب و یا نوشیدنی دیگر استفاده نکنید.

-مصرف آب خود را در طول فواصل روز بگذارید و هر 1 ساعت جرعه ای آب بنوشید.

دستگاه لاغری اسکالپشور

-سوال بیست و سوم درمورد لاغری با کرایو

۲۳-آیا افرادی که کم کاری تیروئید دارند می توانند از کرایولیپولیز برای لاغری استفاده کنند؟بله تیروئید جزو غدد بسیار مهم است و یکی از درگیری های غده تیروئید که شایع ترین بیماری تیروئید است، کم کاری تیروئید است. این عارضه در خانم ها نسبت به آقایان شایع تر است و با افزایش سن افزایش می یابد.در اصل در این درگیری میزان ترشح هرمون کاهش یافته است و در صورتی که علایم درگیری کم باشد، نیاز به درمان خاصی نیست ولی در گروه دیگر که علایم آشکار است، حتما فرد باید تحت درمان دارویی قرار گیرد.

یکی از علایم شایع کم کاری تیروئید، کاهش سوخت و ساز بدن و چاق شدن و تجمع چربی است و افرادی که از کم کاری تیروئید با این علایم رنج می برند، حتما باید تحت درمان دارویی قرار گیرند وهر 6 ماه تست جدید خونی بدهند تا وضعیت تیروئید آنها بررسی شود.

افرادی که مشکل کم کاری تیروئید دارند می توانند از کرایولیپولیز جهت لاغری استفاده کنند زیرا هدف کرایولیپولیز چربی های زیر پوستی است و کاری با اضافه وزن فرد ندارد ولی این گونه افراد جهت بدست آوردن وزن مطلوب خود، نیاز به تلاش بیشتری دارند و حتما باید داروهای خود را با دوز مشخص مصرف کنند و تحت کنترل یک متخصص غدد باشند.

تفاوت کرایو با لیپوساکشن

-سوال بیست و چهارم درمورد لاغری با کرایولیپولیز:

۲۴- آیا افرادی که مشکل کم ‌کاری تخمدان دارند می توانند از کرایولیپولیز برای لاغری استفاده کنند؟بله، کم کاری تخمدان جزو بیماری های نسبتا شایع خانم های امروزی است و مهم ترین علت این عارضه ارثی است و شایع ترین علامت کم کاری تخمدان، عادت ماهیانه نامنظم و دیر است.یکی از علائم کم کاری تخمدان در خانم ها، چاقی و اضافه وزن است و حتی ممکن است این افراد، در سنین میانسالی، به بیماری دیابت مبتلا شوند و این افراد حتما باید به متخصص زنان مراجعه کنند و تحت درمان دارویی قرار گیرند و هر چند ماه توسط پزشک، خون و آزمایش های بالینی کنترل شوند.این گونه افراد میتوانند از کرایولیپولیز جهت لاغری خود بهره ببرند ولی به دلیل مشکلات داخلی خود حتما باید تحت یک رژیم غذایی مناسب قرار گیرند تا بتوانند علاوه بر کاهش سایز، وزن مناسب خود را بدست اورند.

-سوال بیست و پنجم درمورد کرایولیپولیز:

۲۵- آیا نیاز به مصرف کپسول ونوستات به عنوان داروی لاغری بعد از کرایولیپولیز است؟همانطور که می دانید ونوستات یکی از رایج ترین داروهای کاهش دهنده وزن و لاغری در آمریکا است و این دارو توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) جهت لاغری تایید شده است ولی به این معنی نیست که همه افراد چاق می توانند از این داروی لاغری استفاده کنند.

کلینیک رسپینا به عنوان مرکز تخصصی لاغری با کرایولیپولیز به شما در مورد ونوستات بعد از کرایولیپولیز توصیه هایی دارد:

  • درصورتی که اضافه وزن شما بیشتر از ۱۰ کیلوگرم است، آن هم تحت کنترل پزشک می توانید مصرف کنید.

  • اگر اضافه وزن ندارید و فقط چربی موضعی دارید، اصلا نیاز به مصرف ونوستات نیست.

  • اگر غذای چرب مصرف نمی کنید و غذای بیرون نمی خورید، نیاز به مصرف ونوستات نیست.

  • اگر ونوستات مصرف میکنید، حتما از ویتامین های محلول در چربی، همچون ویتامین های A،E،K،D استفاده کنید (به صورت خوراکی)

  • مصرف ونوستات حتما باید با رژیم های غذایی مناسب باشد و مصرف تنهای آن نه تنها نتیجه ای ندارد، بلکه عارضه هم دارد.

  • افرادی که مشکل دستگاه گوارش دارند، بهتر است از ونوستات استفاده نکنند.

-سوال بیست و ششم در مورد لاغری با کرایولیپولیز:

۲۶- آیا بهبود سوخت و ساز بدن در نتیجه کرایولیپولیز برای لاغری موثر است؟بله، طبیعتاً هر چقدر سوخت و ساز بدن شما بهتر و بیشتر باشد، بدن شما در دفع چربی ها تواناتر است و گروهی از بیماری ها مثل کم کاری تیروئید باعث کاهش سوخت و ساز بدن می شود ولی همیشه بیماری ها باعث کاهش سوخت و ساز نمی شوند بلکه عواملی که منجر به کاهش اکسیژن می شوند هم باعث کاهش سوخت و ساز می شوند.طی تحقیقات اخیر پزشکان آمریکا، ۹۰٪ مردم کمبود اکسیژن دارند.وقتی اکسیژن کافی نباشد، سوخت و ساز بدن به طور خودکار کند می شوند و سلول های بدن قادر نخواهند بود که چربی ها را به همان سرعتی که دریافت می کنند، بسوزانند.در نتیجه سوخت و ساز بدن دچار اختلال می شود و تنها از طریق یادگیری تنفس صحیح و رساندن اکسیژن به سلول ها می توانید درجه سوخت و ساز بدن را تنظیم کنید.برای بهبود عملکرد دریافت اکسیژن و بهبود سوخت و ساز بدن، از مشاوره کلینیک رسپینا بهره ببرید.

-سوال بیست و هفتم در مورد لاغری با کرایولیپولیز:

۲۷- چه نوع نوشیدنی را بعد از کرایولیپولیز بهتر است مصرف کنید تا نتایج بهتری بگیرید؟چای سبز، چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است.نقش مهمی در کاهش قند خون و فشار خون دارد و مصرف روزانه چای سبز به پاکسازی بدن و کاهش وزن بسیار مفید و سودمند است.بعد از کرایو لیپولیز بهتر است مصرف نوشیدنی های کافئین دار همچون قهوه را محدود کنید و بهترین نوشیدنی کافئین دار پیشنهادی کلینیک رسپینا بعد از کرایولیپولیز، چای سبز است.پیشنهاد ویژه: نحوه دم کردن چای سبز:۱ قاشق چای خوری چای سبز را در قوری آب جوش بریزید سپس به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید دم بکشد و بعد با توت خشک میل کنید.

-سوال بیست و هشتم در مورد کرایو

۲۸- آیا افرادی که آلرژی دارند، می توانند از کرایولیپولیز برای لاغری بهره ببرند؟بله، کرایولیپولیز یک تکنیک لاغری بسیار ایمن است و تمام افرادی که از بیماری های آلرژی رنج می برند، می توانند استفاده کنند.

-سوال بیست و نهم در مورد لاغری با کرایو

۲۹- آیا به دنبال کرایولیپولیز شلی پوست رخ می دهد؟خیر، کرایولیپولیز یا تکنیک لاغری با سیستم سرما، یکی از بهترین روش های لاغری در دنیا است و در این روش به دوعلت به هیچ عنوان پوست شل نمی شود و طبق تحقیقات آماری آمریکا، اکثر افرادی که کرایولیپولیز انجام داده اند، گزارش می کنند که پوست آنها سفت هم شده است و این به این دلیل است که از سیستم سرما استفاده می شود و اینکه سلول های چربی به آهستگی دفع می شوند و چون دفع چربی بسیار آهسته است، پوست هم با بافت زیری تطابق پیدا می کند و جمع می شود.

-سوال سی ام در مورد لاغری با کرایو

30.به دلیل سیستم سرمایشی قوی دستگاه کرایولیپولیز، ممکن است پوست دچار یخ زدگی و به دنبال آن آسیب ببیند؟

خیر، قبل از گذاشتن کاپ کرایولیپولیز بر روی بافت چربی، از یک پد آنتی فریز استفاده می شود که آن پد از پوست شما در مقابل سرمای شدید محافظت می کند و در حین کار دستگاه فرد هیچ گونه سرمایی احساس نمی کند.کلینیک رسپینا مفتخر است که به عنوان مرکز تخصصی کرایولیپولیز از با کیفیت ترین پدهای آنتی فریز اروپایی استفاده می کند که این کیفیت عالی نه تنها باعث حفظ پوست شما از سرمازدگی می شود، بلکه به ما اجازه می دهد که زمان بیشتری ناحیه چربی فرد را تحت درمان کرایولیپولیز قرار دهیم.

 

کرایولیپولیز

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *