کاهش وزن سریع در خانوم ها چگونه است؟در راه رسیدن به تناسب اندام مخصوصا برای خانم ها باورهای غلطی وجود دارد که ممکن است باعث شود نه تنها لاغر نشوید بلکه به وزن تان هم اضافه شود یا دچا ر مشکلاتی در سلامتی خود شوید بنابراین خوب است که این باورهای غلط و سد راه رسیدن به لاغری را بشناسید و ازان ها دوری کنید .

کاهش وزن سریع
کاهش وزن سریع-کلینیک رسپینا

کاهش وزن سریع انجام تست اسکن بادپاد

توجه کنید که آزمایش های اسکن بادپاد ترکیب بدنی را در قسمت های مختلف بدن نشان می دهند. این آزمایش ها تعیین می کنند که چند درصد کل وزن بدن تان چربی و از چند درصد توده بدون چربی تشکیل شده است و حتی تراکم استخوان تان چقدر است همچنین می توان این آزمایش ها را بر روی قسمت های مختلف بدن به تنهایی انجام داد. از آن جایی که انجام این آزمایش ها پر هزینه هستند و معمولاً انجام آن ها مشکل است، بسیاری از شرکت ها گزینه های ارزان تر و قابل استفاده ای را ارائه می دهند اگر تنها وسیله اندازه گیری برای سنجش میزان وزن تان ترازو است پس اشکالی ندارد که از ترازو استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که آن اعداد تحت تاثیر سطوح هورمون، استرس، هیدراته بودن بدن و بسیاری فاکتور های دیگر است. بنابراین درگیر اینکه ترازو هر روز چه عددی را به شما نشان می دهد، نباشید .

سد راه رسیدن به لاغری و تناسب اندام را بشناسیم 

قبل از کاهش وزن سریع خانم ها راجع به انجام حرکات ورزشی باورهای نادرستی دارند احتمالاً باید شنیده باشید که بانوان تصور می کنند، تمرین ورزشی باعث حجیم شدن عضلات می شود یا در مورد روش های کاهش چربی موضعی و اینکه چون تمرینات تناسب اندام را انجام می دهید هرچه می خواهید، بخورید بسیار هستند گاهی شما به سراغ این صفحات رایج در اینترنت واینستاگرام می روید و ممکن است فرد اگاهی کافی نداشته باشد و شمارا به غلط راهنمایی کند در این مقاله می خواهیم واقعیت را برایتان بازگو کنیم تا مطالب زرد و کذب را از حقیقت تشخیص دهید  و دچار فریب و اشتباه نشوید و باورهای غلط را از خود دور کنید

ورزش های سنگین موجب حجیم شدن عضلات در خانم ها می شود

خانم ها هرگز با دمبل زدن و انجام حرکات سنگین مانند مردان دارای عضلات حجیم نخواهند شد چون زنان هورمون تستوسترون به مقداری که منجر به عضله سازی شود، تولید نمی کنند. در حالی که میزان این هورمون در مردان 15-20 برابر بیشتر از زنان است و در ضمن اینکه باید چند سال تمرین مقاومتی با وزنه های سنگین انجام دهند همراه با تغذیه مناسب تا عضلات شان حجیم شود. این زمان در زنان چندین برابر است اگر مبتدی هستید و یا تمرینات با وزنه را به تازگی شروع کردید، متوجه پیشرفت بسیار سریع تری می شوید به نسبت زمانی که چندین ماه مشغول به تمرین کردن هستید. نگران نباشید چون با چند ست اسکوات و اجرای جلو بازو عضلات تان یک مرتبه حجیم نمی شود.

لاغری موضعی با حرکاتی مخصوص ورزشی

معمولا بسیاری از شما که اضافه وزن دارید دارای چربی های موضعی هم هستید مثلا در ناحیه ی شکم یا پهلو یا ران ها یا بازوها  و بیشتر هدفتان کوچک شدن این قسمت هاست مشخص است که ناتوانی برای کاهش وزن منجر به نا امیدی و انجام تمرینات خسته کننده می شود. به ویژه زمانی که در بخش دیگر بدن خود پیشرفت قابل توجهی را مشاهده نمی کنید شاید در مورد موضوع کاهش چربی در یک ناحیه  چیزی شنیده باشید، یعنی اینکه می توانید به دقت و به طور متمرکز وزن یک ناحیه ویژه در بدن تان را کاهش دهید.

اگرچه می تواید با تمرین کردن بر روی کل بدن و افزایش توده عضلانی فشار قابل توجهی به این نواحی بیاورید اما باید بدانید اثرات گرفتن رژیم بر روی کل بدن اعمال می شود، بنابراین باعث از بین بردن چربی در نقاط مورد نظرتان نمی شود. همچنین می توانید با انجام تمریناتی که مخصوص این نقاط طراحی شده اند و باعث ساخت عضله می شوند، استفاده کنید. فقط هر تبلیغ و یا توصیه ای که به شما قول کاهش چربی در نقاط مورد نظر به شکل موضعی می دهد را باور نکنید. چون دروغ است برای لاغری موضعی می توانید از دستگاه هایی مانند کرایولیپولیز استفاده کنید زیر هم بی خطر است هم بسیار موثر و مفید .

چون از ورزش نتیجه نگرفته ام پس بی فایده است 

هرگز سریع ناامید نشوید برای کاهش وزن باید صبور بود اگر تمرینات با وزنه را انجام می دهید احتمالاً بر توده بدون چربی تان که همان عضلات هستند، افزوده می شود. این اتفاق منجر به نمایش عددی بالاتر از وزن قبلی تان می شود، حتی اگر چربی از دست داده باشید و خبر خوب این است که حتی اگر نمایشگر ترازو، وزن تان را بالا نشان دهد، اما شما می توانید لاغر و عضلانی تر به نظر برسید حتما توجه کنید که تعییرات اندک و روز به روز بهتر از تغییرات سریع و پرفشار بر روی عضلات تان است که جزء معیارها و تصورات تان است.

به علاوه درباره اینکه چقدر از آن چیزی که قبلاً بودید فراتر رفته اید، دیدی مستند و واضحی به شما می دهد شاید با خود بپرسید اینکه عدد روی نمایشگر ترازو به آرامی بالا می رود و اندازه ی دور کمرتان تغییری نکرده است به چه معناست؟ در واقع یعنی شما توده عضلانی و بدون چربی تان افزایش یافته و کاهش وزن داشته اید. این خبر خوبی برای تان است که هرگز ترازو به شما نشان نمی دهد.

ورزش می کنم پس هر چه می خواهم بخورم 

معمولا کسانی که برای لاغری ورزش می کنند گاهی دچار این اشتباه هستند که کالری می سوزانند پس هرچه می خواهند بخورند. مطمئنا شما با این روش به نتیجه ی مورد هدفتان نمی رسید  مطمئناً ورزش باعث سوزاندن کالری مصرفی شما می شود ولی نه به اندازه ای که بتواند افراط شما را برای سیری هوس های غذایی خوشمزه تان جبران کند اشتباهای که بانوان در مورد ورزش و تناسب اندام مرتکب می شوندنمی گویم غذاهای خوشمزه ای را که دوست دارید، نخورید یا بعضی اوقات افراط نکنید، منظور این است که در هر حالت خویشتن داری تان را حفظ کنید و به بدن تان اهمیت دهید و حواستان به کالری دریافتی باشد .

 

9 نظر برای «کاهش وزن سریع در خانوم ها 🧖‍♀️»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *