کاهش سایز سریع با حرکات یوگا به چه صورتی است؟

 

کاهش سایز سریع
کاهش سایز سریع-کلینیک رسپینا

افرادی که اضافه وزن دارند معمولا همیشه از داشتن شکم بزرگ هم ناراحت هستند چون اکثر کسانی که چاق هستند درناحیه ی شکم یا پهلو ی خود دارای چربی های اضافه هستند و این چربی ها هم برای سلامتی مضر هستند و هم از نظر ظاهری بسیار نازیبا هستند . برای  از بین بردن چربی‌های شکم و کاهش سایز سریع روش‌های مختلفی وجود دارد.

اگر تمام روش‌ها را امتحان کرده‌اید و به نتیجه نرسیده‌اید، بهتر است یوگا را امتحان کنید. در این مقاله شما را با چند حرکت موثر یوگا برای کاهش سایز سریع و نابودی چربی های شکم آشنا می کنیم همانطور که می دانیم چربی شکم یکی از سرسخت‌ترین چربی‌های موجود در بدن است. خلاصی از آن علاوه‌بر سلامتی باعث بهبود سطح اعتماد‌به‌نفس می‌شود. چربی شکم نه‌تنها باعث کاهش جذابیت شما می‌شود، بلکه بدن را در معرض ابتلا به فشار خون، بیماری دیابت و کبد چرب قرار می‌دهد. البته می‌توانید از طریق رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی مناسب از شر این چربی سرسخت خلاص شوید.

همچنین می‌توانید تعدادی حرکات یوگا انجام بدهید که به‌صورت اختصاصی روی این چربی‌ها تمرکز دارند . اگر بیماری های خاصی مانند بیماری های زیر را دارید بهتر است برای انجام این حرکات با پزشک خود مشورت کنید . فشار خون؛مشکلات قلبی؛کمر درد؛درد باسن؛آرتروز؛درد مفاصل؛دیسک کمر؛ فتق . همچنین بهتر است زنان باردار و زنانی که در دوران قاعدگی به‌سر می‌برند نیز ، از اجرای این حرکات خودداری کنند. افرادی که در چند وقت اخیر، تجربه‌ی عمل جراحی در ناحیه‌ی شکم، ستون فقرات، مغز و شُش داشته‌اند نیز نباید این حرکات را انجام بدهند .

کاهش سایز سریع – حرکت قایق :

حرکت قایق برای تمرین‌دهی به کل بدن مناسب است. این حرکت علاوه بر آب کردن چربی‌های شکم، سبب شکل دادن به آنها،کاهش سایز سریع شکم و پهلو تقویت عضلات پا، دست، کمر و ران می‌شود . همچنین به تنظیم عملکرد پانکراس، تیروئید، کلیه، کبد و شش‌ها کمک می‌کند و سبب بهبود گردش خون و تنظیم سطح قند خون هم خواهد شد . چطور این حرکت را انجام دهید : درحالی‌که زانوهای خود را خم کرده‌اید، بنشینید. کف پاها روی زمین باشد، دست‌ها نیز روی زمین و کنار باسن قرار بگیرند. جهت انگشتان دست رو به جلو باشد. نفس عمیقی بکشید و به کف دست‌ها فشار وارد کنید. ستون فقرات خود را راست نگه دارید و به‌آرامی کمر را به سمت عقب بکشید؛ درحالی‌که وزن شما روی باسن قرار گرفته است . نفس عمیقی بکشید و پاهای خود را از روی زمین به اندازه‌ی طول ساق پای خود، بلند کنید.

دستان خود را از روی زمین بلند کرده و به موازات زمین دراز کنید. چند ثانیه در این حالت بمانید. پاهای خود را بیشتر بکشید تا بدن به شکل عدد هفت در بیاید. به اندازه ۲-۵ تنفس در این حالت بمانید. نفس را بیرون بدهید، زانوهای خود را خم کنید و ران‌ها را محکم در آغوش بگیرید. نفس را داخل بدهید، ستون فقرات را راست نگه دارید و با پیشانی خود زانوها را لمس کنید.چند نفس عمیق دیگر بکشید. نفس را داخل بدهید، سر خود را بلند کنید و سپس نفس را بیرون بدهید. پاها را به حالت اولیه برگردانید. حرکت را به اندازه ۳-۵ تکرار انجام بدهید.

یوگای شکم – حرکت کبری:

خوب است بدانید که این حرکت بخشی از حرکات مادر یوگا به نام‌های سوریاناماسکار (سلام بر خورشید) و صدای خورشید است. این حرکت نیز برای تقویت عضلات شکم و کاهش چربی شکمی مفید است. همچنین به تقویت عضلات کمر و بالاتنه و افزایش انعطاف‌پذیری ستون فقرات کمک می‌کند. سبب کاهش استرس و خستگی و بهبود جریان خون در کل بدن هم خواهد شد .

چطور این حرکت را انجام دهیم : روی شکم دراز بکشید و پاها را دراز کنید. کف دست‌ها روی زمین و زیر شانه‌ها قرار داشته باشد. جهت انگشتان دست رو به جلو باشد. آرنج‌ها نزدیک به بالاتنه باشند. چانه و تمام انگشتان پا با زمین تماس داشته باشند. نفس را داخل بدهید و به‌آرامی سینه را از روی زمین بلند کنید. درحالی‌که کمتر از نیروی بازوهای خود استفاده می‌کنید، تا جای ممکن به سمت عقب خود را خم کنید. بسته به راحتی خودتان، این حالت را به مدت ۱۵-۳۰ ثانیه حفظ کنید. نفس را بیرون دهید و روی زمین دراز بکشید. با حفظ آرامش نفس عمیق بکشید حرکت را ۵ بار دیگر تکرار کنید و هر بار ۱۵ ثانیه نفس عمیق بکشید. قبل از اینکه بلند شوید، بدن خود را به حالت آرامش برسانید.

یوگای شکم – حرکت آسیاب دستی :

برای کاهش سایز سریع توسط یوگا باید بدانید که این حرکت درست مانند استفاده از یک آسیاب دستی قدیمی است. با کمک این حرکت می‌توانید به جنگ چربی‌های سرسخت شکمی و چربی‌های بعد از دوران بارداری بروید . خانم‌ها با انجام این حرکت علاوه‌ بر کاهش سایز سریع شکم، سبب تقویت عضلات کمر، شکم، بازو و ران خود نیز می‌شوند. همچنین با تقویت عضله‌ی رحم سبب تنظیم چرخه‌ی دوران قاعدگی می‌شود. در ضمن به تقویت ران و سینه و همین‌طور عمل گوارش هم کمک می‌کند .

چطور این حرکت را انجام دهیم : بنشینید؛ درحالی‌که پاهای شما تا حد ممکن از یکدیگر دور هستند . دست‌های خود را به سمت جلو و روبه‌روی سینه کشیده و انگشتان دست را در هم قفل کنید . دست‌های خود را در مسیر عقربه‌های ساعت و به شکل یک حلقه بچرخانید. زانوهای خود را خم نکنید. پاها نیز از زمین جدا نشوند . وقتی به سمت جلو حرکت می‌کنید، نفس را بیرون بدهید و زمانی که به سمت عقب حرکت می‌کنید، نفس را داخل بدهید . به اندازه‌ی ۱۰ تکرار حرکت را ادامه بدهید. حالا حرکت را در جهت مخالف تکرار کنید. در انتها آرام بنشینید تا آهنگ تنفس شما به صورت معمولی در بیاید.

کاهش سایز سریع – حرکت کمانی:

این حرکت سبب می‌شود تا علاوه برکاهش سایز سریع ناحیه شکم از شر چربی‌ کل بدن نیز خلاص شوید. این حرکت باعث تقویت عضلات شکم، قوزک پا، ران، سینه، کمر و کشاله‌ی ران می‌شود. از دیگر مزیت‌های این حرکت بهبود عمل هضم و مشکلات گوارشی، افزایش گردش خون و بهبود عملکرد کبد، پانکراس، روده‌ی بزرگ و کوچک است. این حرکت سبب رهایی از استرس نیز می‌شود .چطور این حرکت را انجام دهیم : روی شکم دراز بکشید، چانه روی زمین قرار بگیرد و پاهای خود را روی زمین دراز کنید درحالی‌که نفس را داخل می‌دهید، پاهای خود را بالا بیاورید، زانوها را به سمت باسن خم کنید و قوزک پاها را با دستان خود بگیرید. به‌آرامی بلند شوید، سینه را از روی زمین بلند و به جلو نگاه کنید. به مدت ۲۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید. وزن بدن باید روی شکم قرار بگیرد. به‌آرامی نفس را بیرون دهید و به محل اولیه بازگردید. این حرکت را ۸ تا ۱۰ بار تکرار کنید. سرانجام آرام بگیرید و به مدت ۱ دقیقه نفس عمیق بکشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *