مصرف بادام زمینی و طعم آن معمولا مورد پسند همه نیست اما بادام زمینی برای سلامت شما بسیار مفید است مخصوصا کسانی که قصد کاهش وزن دارند بادام زمینی، از نظر غنای پروتئینی، زیر گروه حبوباتی مثل، نخود، عدس و لوبیا می باشد و از این نظر می توان گفت جزو آجیل ها نیست. بادام زمینی، منبع خوب انرژی است. بادام زمینی سرشار از پروتئین، چربی و مواد مغذی مختلف سالم است. مطالعات نشان می دهد که بادام زمینی حتی ممکن است برای کاهش وزن مفید باشد و با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است. در این مقاله شما را با خواص بی نظیر بادام زمینی بیشتر اشنا می کنیم.

مصرف بادام زمینی
مصرف بادام زمینی-کلینیک رسپینا

مصرف بادام زمینی و مواد غذایی موجود در آن

مصرف بادام زمینی و کربوهیدرات موجود در آن

بادام زمینی کربوهیدرات کمی دارد در حقیقت ، میزان کربوهیدرات فقط حدود 13 تا 16درصد از وزن کل است. کمبود کربوهیدرات و سرشار از پروتئین ، چربی و فیبر ، بادام زمینی از شاخص قند خون بسیار کمی برخوردار است. بادام زمینی کم کربوهیدرات است. این باعث می شود آنها برای رژیم های غذایی مناسب برای افراد مبتلا به دیابت انتخاب خوبی باشند.

اوه!پیشنهاد میشه این مطلب حتما بخونی >>> کدام مواد غذایی در رژیم مجاز است؟

بادام زمینی و چربی موجود در آن :

باید بدانید که بادام زمینی پرچرب است. در واقع ، آنها به عنوان دانه های روغنی طبقه بندی می شوند. بخش زیادی از برداشت بادام زمینی جهان برای تهیه روغن بادام زمینی (روغن آراشیس) استفاده می شود. میزان چربی بین رنج 54-56 است و عمدتا از چربی های اشباع نشده و غیر اشباع تشکیل شده است، که بیشتر آنها از اسیدهای اولئیک و لینولئیک تشکیل شده است.

بادام زمینی و پروتئین موجود در آن :

باید بدانید که بادام زمینی منبع خوبی از پروتئین است. میزان پروتئین از 22 تا 30 درصد از کل کالری آن است و بادام زمینی منبع بزرگی از پروتئین گیاهی است. فراوان ترین پروتئین موجود در بادام زمینی آراشین و کوناراچین می تواند برای بعضی افراد به شدت حساسیت زا باشد بادام زمینی منبع فوق العاده خوبی برای پروتئین است. به خاطر داشته باشید که برخی افراد نسبت به پروتئین بادام زمینی حساسیت دارند.

بادام زمینی و ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن:

بادام زمینی حاوی بیوتین است که برای بارداری ضروری است .بادام زمینی  حاوی مس است یک ماده معدنی در رژیم غذایی ، مس اغلب در رژیم های غربی کم است. کمبود ممکن است اثرات سوء بر سلامت قلب داشته باشد. بادام زمینی حاوی نیاسین است که عملکردهای مهم مختلفی در بدن شما دارد. این به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند.

بادام زمینی همچنین به عنوان ویتامین ب 9 یا اسید فولیک شناخته می شود ، فولات عملکردهای اساسی بسیاری دارد و به خصوص در دوران بارداری بسیار مهم است. بادام زمینی حاوی منگنز هم هست ویک انتی اکسیدان قوی است که حاوی ویتامین ای هم هست . فسفر موجود در ان باعث رشد ونگهداری بافت های بدن می شود و منیزیم که یک ماده ضروری است و از بیماری های قلبی پیشگیری می کند خوردن بادام زمینی و همچنین انواع دیگر آجیل ها ممکن است در برابر بیماری های قلبی محافظت کنند بادام زمینی حاوی ترکیبات گیاهی مختلفی است. اینها شامل آنتی اکسیدان ها ، مانند اسید کوماریک و رسوراترول و همچنین مواد مغذی مانند اسید فیتیک است.

 مزایای مصرف 

بادام زمینی و کاهش وزن :

توجه داشته باشید که بادام زمینی با توجه به حفظ وزن بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است. با وجود چربی و کالری زیاد ، به نظر نمی رسد بادام زمینی در افزایش وزن نقش دارد. در حقیقت ، مطالعات مشاهده ای نشان داده اند که مصرف بادام زمینی ممکن است به حفظ وزن سالم و کاهش خطر چاقی شما کمک کند.

بادام زمینی و سلامت قلب :

خوب است بدانید که بیماری قلبی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. مطالعات مشاهده ای نشان می دهد که خوردن بادام زمینی و همچنین انواع دیگر آجیل ها ممکن است در برابر بیماری های قلبی محافظت کنند. قابل ذکر است که بادام زمینی حاوی تعدادی ماده مغذی سالم از نظر قلبی است.

بادام زمینی و پیشگیری از سنگ کیسه صفرا :

افرادی زیادی درگیر سنگ های کیسه ی صفرا هستند مطالعات نشان می دهد که مصرف مکرر بادام زمینی ممکن است خطر سنگ کیسه صفرا را در مردان و زنان کاهش دهد. از آنجا که بیشتر سنگهای صفراوی تا حد زیادی از کلسترول تشکیل شده اند ، اثر کاهش دهنده کلسترول بادام زمینی ممکن است علت آن باشد.

بادام زمینی و معایب مصرف آن :

بادام زمینی بسیار مفید است و برای بدن لازم ولی مصرف ان گاهی می تواند مشکلاتی هم به وجود اورد  در زیر به برخی از این معایب و مشکلات اشاره خواهیم کرد .معمولا گذشته از آلرژی ، خوردن بادام زمینی با عوارض جانبی زیادی همراه نست هنوز نگرانی های بهداشتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

مصرف بادام زمینی ممکن است موجب آلرژی شود .بادام زمینی یکی از رایج ترین آلرژن های غذایی است. آلرژی بادام زمینی به طور بالقوه تهدید کننده زندگی است و بادام زمینی گاهی اوقات شدیدترین آلرژن محسوب می شوند افراد مبتلا به این حساسیت باید از همه بادام زمینی و محصولات بادام زمینی خودداری کنند. سعی کنید با مصرف متعادل این ماده ی غذایی از مواد مفید و مغذی ان استفاده کرده و از بروز عوارض خودداری کنید .

مصرف بادام زمینی ممکن است موجب مسمومیت با آفلاتوکسین شود . بادام زمینی بعضی اوقات می تواند آلوده به گونه ای از قالب (آﺳﭙﺮژﻳﻠﻮس ﻓﻼووس) باشد که آفلاتوکسین تولید می کند. علائم اصلی مسمومیت با آفلاتوکسین شامل از بین رفتن اشتها و تغییر رنگ زرد چشم ها (یرقان) است که از علائم بارز مشکلات کبدی است باید بدانید که مسمومیت جدی با آفلاتوکسین می تواند منجر به نارسایی کبد و سرطان کبد شود.

خطر آلودگی آفلاتوکسین بستگی به نحوه نگهداری بادام زمینی دارد. خطر با شرایط گرم و مرطوب خصوصاً در مناطق استوایی افزایش می یابد. با خشک شدن صحیح بادام زمینی پس از برداشت محصول و پایین نگه داشتن دما و رطوبت در حین ذخیره ، می توان از آلودگی آفلاتوکسین به طور موثر جلوگیری کرد.

 

f

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *