علم پزشکی در این طی این چند سال خیلی پیشرفت کرده که اکثر این پیشرت ها در زمینه لاغری و زیبایی است یکی از این روش های جدید مزوتراپی لاغری است.امروزه افراد زیادی در جامعه از چاقی موضعی علی رغم ورزش مداوم و رژیم های غذایی متنوع رنج می برند و یکی از روش های موثر که به طور گسترده در فرانسه به عنوان روشی مناسب در لاغری استفاده می شود، مزوتراپی لاغری است.و در آمریکا مزوتراپی لاغری مورد علاقه تعداد زیادی از پزشکانی که در زمینه زیبایی و لاغری فعالیت می کنند، قرار گرفته است.

مزوتراپی لاغری موضعی

فراموش نکنید که فرانسه کشوری است که تلاش های بسیاری در زمینه ارائه تکنیک لاغری و زیبایی برای داشتن اندامی زیباتر و جذاب تر در طول سال های اخیر ارائه داده است و مزوتراپی لاغری هم به دلیل نتایج خوب و کاربردی در تمام قسمت های بدن و هم به دلیل پایین بودن هزینه مزوتراپی لاغری مورد توجه اروپاییان و آمریکایی ها قرار گرفته است.

-آشنایی با تاریخچه مزوتراپی در دنیا:

این تکنیک معجزه آسا که ساخت کشور فرانسه است در سال 1952 در فرانسه توسط دکتر میشل پیستور ساخته شده است که در اصل در ابتدا برای درمان بیماری های عروقی و عفونی، آسیب های ورزشی و بهبود گردش خون مورد استفاده قرار می گرفت.

این روش شامل تزریق مقدار کمی از داروهای مختلف به مزودرم، لایه چربی و بافت همبند زیر پوست است.

و وقتی داروهای مزوتراپی لاغری به مقادیر کوچک به داخل مزودرم تزریق می شود باعث از بین رفتن چربی زیر آن می شود.

از سال 1952 حدود 30 هزار پزشک در فرانسه و آمریکای جنوبی از مزوتراپی استفاده کرده اند و اکنون پزشکان ایالات متحده به سرعت در حال افزایش مصرف داروهای مزوتراپی هستند.

در ماه آگوست حدود 100 پزشک در اولین دوره فشرده در مزوتراپی در ایالات متحده شرکت کردند و پیش از این دوره هایی توسط انجمن بین المللی مزوتراپی در فرانسه به حضور استاد برجسته مزوتراپی فرانسه برگزار شد.

-آشنایی با نتایج چشمگیر مزوتراپی:

یکی از کسانی که به طور گسترده از مزوتراپی استفاده کرده است، دکتر ماریون شاپیرو که یک پزشک اورژانس بود و مدیر شرکت متخصصان مزوتراپی در نیویورک ووست اورنج و از زمانی که شروع به کار مزوتراپی کرده است در هفته حداقل 150 بیمار را تحت درمان با مزوتراپی قرار داده است و بیان می کند طی مطالعات و تحقیقات خود، در 96% از بیماران به دنبال مزوتراپی نتیجه بسیار خوبی مشاهده شده است.

-چه افرادی توسط مزوتراپی تحت درمان  قرار گرفته اند؟

افرادی که به دکتر شاپیرو مراجعه می کردند، افرادی بودند که به دنبال یک راه حل سریع برای کاهش وزن، درمان سلولیت، کاهش وزن موضعی یا چاقی موضعی بودند.

و تزریقات مزوتراپی لاغری برای این افراد شامل گروهی از عصاره های گیاهی بود. دکتر شاپیرو بیان می کند که اکثر داروهای مزوتراپی لاغری توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مورد تایید است.

-مزوتراپی لاغری موضعی برای چه افرادی و چه نواحی مناسب است؟

با توجه به تحقیقات دکتر شاپیرو و انجمن بین المللی مزوتراپی، مزوتراپی برای همه افراد مبتلا به چاقی و افرادی که چاقی های موضعی در مناطقی همچون تنه، شکم، باسن، بازو و پاها و همچنین کسانی که لاغر هستند ولی مشکلات چاقی موضعی در نواحی پشت و پهلوها دارند بسیار مناسب است.

دکتر شاپیرو بیان می کند که برخلاف تکنیک های دیگر، مزوتراپی لاغری موضعی یک روش غیر تهاجمی در درمان سلولیت است که نتایج نسبتا دایمی دارند و حتی بیمارانی که لاغر هستند می توانند از این روش لاغری موضعی بهره ببرند چون وزن آنها را بدون آنکه کم کند سلولیت آنها را درمان می کند.

دکتر شاپیرو و پزشکان مطرح دنیا در زمینه مزوتراپی و پزشکان مطرح و در زمینه مزوتراپی لاغری موضعی برای افرادی که اضافه وزن دارند و می خواهند از مزوتراپی لاغری بهره ببرند یک رژیم غذایی مزو که به آن Meso meal plan گفته می شود، ارائه می دهند.

-نتایج چه زمانی بعد از مزوتراپی لاغری مشاهده می شود؟

بعضی از افراد بعد از اولین جلسه مزوتراپی لاغری، نتایج را مشاهده می کنند اما اکثر آنها بعد از جلسه سوم به کاهش سایز خود و گشاد شدن لباس های خود پی می برند که تعداد جلسات در مزوتراپی لاغری موضعی بر اساس افراد گوناگون متفاوت است که از 5 جلسه تا 10 جلسه می باشد و تعداد تزریق های داروهای مزوتراپی نیز متفاوت است.

-هزینه مزوتراپی لاغری موضعی در تهران چقدر است؟

هزینه مزوتراپی لاغری موضعی در آمریکا از 300 دلار برای هر جلسه شروع می شود که این هزینه در مقایسه با روش های جراحی لاغری همچون لیپوساکشن در آمریکا بسیار کم است ولی هزینه مزوتراپی لاغری موضعی در تهران بسیار کمتر از این مقدار است و بر اساس نوع برندی که تزریق می شود و میزان دوز دارویی که تزریق می شود متفاوت است .

-چه سنینی میتوانند از مزوتراپی لاغری موضعی بهره ببرند ؟

طبق تحقیقات انجمن بین الملی مزوتراپی تمام افرادی که سن 18 تا 70 سال دارند می توانند مزوتراپی لاغری انجام دهند .

-چه کسانی کاندید مناسبی برای مزوتراپی لاغری نیستند ؟

افرادی که دچار بیماری های قلبی و یا بار دار و یا تحت درمان سرطان هستند نامزد مناسبی برای مزوتراپی لاغری نیستند .

-چه اقداماتی کمک به نتایج بهتر مزوتراپی لاغری می کند ؟

دندی لوئیس نویسنده The beauty battle و مشاور و متخصص پوست و مراقبت های پوست زنان و مردان در ایالت متحده آمریکا در باره ی زیبایی و درمانهای صورت و بدن و لاغری بیان میکند که مزوتراپی به عنوان درمان مورد تایید تقریبا برای انواع چربی های نقاط بدن قابل استفاده می باشد و در صورتی که همراه با این روش ورزشی مناسب و رژیم گرفته شود نتایج بیشتری حاصل می شود .

-کدام کاربرد مزوتراپی در دنیا نتایج بیشتری داشته است ؟

مزوتراپی جزو روش های پزشکی است که کاربرد های زیادی همچون درمان ریزش مو ، کاهش درد های عضلانی اسکلتی ، جوان سازی پوست ، بیماری های پوستی دارد ولی بهترین نتایج مزوتراپی در لاغری موضعی و سلولیت بوده است و نتایج مزوتراپی لاغری موضعی و سلولیت خیلی ماندگار تر از موارد دیگر است .

-چه نوع داروهایی برای مزوتراپی لاغری موضعی استفاده میشود ؟

1.داروهای افزایش دهنده جریان خون

2.داروهای ذوب کننده چربی

3.ویتامین ها و املاح و آنزیم ها

-میزان درد مزوتراپی لاغری موضعی و سلولیت چه میزان است؟

تقریبا در تمام مراکز مزوتراپی موضعی لاغری در تهران از کرم های بی حسی همچون زایلاپی و یا پک یخ برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می شود .

اما در کل مزوتراپی جزو روشهایی است که درد بسیار کمی دارد و در بعضی افراد حتی نیاز به بی حسی موضعی نیست .

مزوتراپی لاغری موضعی

-آیا احتمال عفونت بعد از مزوتراپی لاغری وجود دارد؟

خیر –بعد از مزوتراپی لاغری و سلولیت نیاز به مصرف آنتی بیوتیک نیست و تا الان هیچ گزارشی بابت عفونت به دنبال مزوتراپی در مراکز لاغری موضعی در تهران گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *