ماسک و کرم خانگی چطور درست کنیم؟

 

ماسک و کرم خانگی
ماسک و کرم خانگی-کلینیک رسپینا

 

تهیه ماسک و کرم خانگی که از مهم ترین اثرات آن جلوگیری از بروز چروک است. برای این منظور صبح و شب صورت و گردن را به کمک پارچه ای لطیف با ملایمت به آب سیب آغشته نمایید. آب میوه ای که برای این منظور به کار می رود، باید کاملا تازه باشد؛ بنابراین بعد از تهیه لازم است که فورا مورد استفاده قرار گیرد. در غیر این صورت اکسیده میشود و خواص خود را از دست میدهد بنفشهی فرنگی برای جلوگیری از پیری به جوشاندہی بنفشه ی فرنگی اعتماد کنید. مقداری از این گیاه را از عطاریها تهیه کرده و ۳۰ گرم را با آب سرد شسته و سپس در ۵۰ سی سی لیتر آب جوش بریزید و در ظرف را بپوشانید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد.

قویترین ماسک صورت و کرم خانگی

طرز تهیه ماسک و کرم خانگی کنگر فرنگی

کنگر فرنگی (آرتیشو) آرتیشو در تهیه انواع لوسیون، کرم و ماسک برای تقویت پوست، جلوگیری از بروز چروک و حفظ زیبایی و لطافت پوست به کار می رود. برگ آرتیشو را له نموده و برای مدت ۳۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید. گل گندم دمکردهی ۲۵ گرم گلبرگ در ۰ / ۵ لیتر آب جوش به صورت کمپرس ولرم روی پوست صورت، تأثیر آرام بخش و نرم کننده داشته و از پیدایش چین و چروک نیز جلوگیری می کند.

 هاماملیس برای جلوگیری از بروز چروک و تقویت پوست به کار می رود

۲۰ گرم برگ یا پوست هاماملیس تازه یا خشک را در ۰ / ۵ لیتر آب جوش، به مدت ۱۵ دقیقه دم نموده و حاصل را صبح و شب (به مدت ۱ هفته در هر ماه) مانند لوسیون و به وسیله پنبه یا پارچه نرم روی پوست صورت و گردن کمپرس کنید.سپس 1 ساعت در محل آرامی استراحت و پس از آن پوست را با کرم مناسب چرب نمایید. هویج فرنگی پوست هویج را جدا و حاصل را رنده کرده و به شکل تودهای نرم در آورده و روی صورت و گردن بگسترانید. ۲۰ دقیقه در محل آرامی استراحت نموده و سپس با آب ولرم شسته و با کرم مناسب چرب کنید.

ماسک و کرم خانگی از گیاه شقایق

شقایق جوشانده گلبرگهای شقایق (۱۵ گرم گلبرگ در نیم لیتر آب) را پس از صاف کردن و خنک شدن با کمی روغن زیتون مخلوط نموده و به پوست خود بمالید. از خشک شدن پوست و پیدایش و توسعه چروک جلوگیری به عمل می آورد. هوفاریقون (گل راعی) ۱۰۰ گرم گل تازه گیاه را در ۴۰۰ گرم روغن کتان به مدت ۱۰ روز خیسانده و هر روز مخلوط را به هم بزنید. محصول به دست آمده را صاف نمایید. استعمال یک مرتبه در روز آن روی صورت، گردن و دست، موجب لطافت و طراوت و شفاف شدن رنگ پوست شده و التهاب و ناهمواری های آن را به سرعت برطرف می کند.

یا این که جوشانده ای از سرشاخه های گل دار گیاه را تهیه نمایید ۳۰ گرم در ۱ ليتر آب و هر شب قبل از خواب، صورت و گردن را با آن پاک کرده و سپس با کرم چرب کنید. استفاده مرتب این محصول از بروز چروک به طور مؤثری جلوگیری می کند. گیاه دم اسب دمکرده دم اسب از پیری زودرس و شل شدن پوست جلوگیری می کند. برای تهیه دمکرده، ۲۰۰ گرم گیاه خشک را در یک لیتر آب جوش دم کنید.

پس از خنک شدن، آن را صاف نموده و به آب حمام اضافه نمایید. ۳۰ دقیقه در این آب استراحت کرده، بعد از آن، بدن را با آب ولرم شسته و با ضربات ملايم نوک انگشتان پوست را با کرم چرب آغشته کنید. این روش را باید به مدت ۱ هفته و در هنگام شب انجام داد. بادرنجبویه مصرف محصولات آرایشی حاوی گل یا برگ بادرنجبویه برای نگهداری و محافظت پوست های حساس، شکننده و خشک بسیار مؤثر است. به کار بردن این گونه فرآورده ها برای جلوگیری از بروز و پیشرفت چروک و خشک شدن پوست صورت توصیه می شود.

ماسک و کرم خانگی بادرنجبویه

یکی از محصولات رایج برای این منظور دمکرده برگ و جوانه های بادرنجبویه است (۱۲ گرم مخلوط برگ و جوانه گیاه به نسبت مساوی در یک لیتر آب جوش). این دمکرده را به شکل کمپرس روی صورت قرار دهید. پس از ۳۰ دقیقه استراحت، پوست را با آب ولرم بشویید. برنجاسف (درمنه) استعمال برنجاسف به صورت لوسیون با کرم روش بسیار مؤثری برای نرم و لطیف کردن و جلوگیری از پیری پوست است. برای این منظور آن را به تنهایی یا مخلوط با گیاهان دیگر مورد استفاده قرار میدهند.

ماسک و کرم خانگی برگ و گل برنجاسف

۱۵ گرم برگ و گل برنجاسف را با همین مقدار گل و برگ ختمی یا پنیرک و ۱ لیتر آب مخلوط کرده، ۱۵ دقیقه بجوشانید. حاصل را از صافی رد نموده و محلول به دست آمده را به صورت ولرم دو مرتبه در روز به ملایمت به پوست بمالید و ماساژ دهید. استفاده از این روش موجب لطافت و نرم شدن پوست و جلوگیری از چروک زودرس آنها شده و مقاومتشان را در برابر عوامل مختلف افزایش می دهد. همچنین می توان ۳۰ گرم از برگ و گل برنجاسف را ۱۵ دقیقه در ا لیتر آب جوشاند و پس از صاف کردن مانند روش فوق آن را به کار برد.

لوسیون الکلی رقیق پوست به تازه برای برطرف کردن چروک های صورت و گردن و جلوگیری از آنها بسیار مفید است. ۳۰ گرم به دانه را در ۲۳۰ گرم آب به مدت ۲ ساعت دم کنید و به پوست بمالید. روغن و برگ زیتون آنتی اکسیدانهای موجود در آن باعث ترمیم چروک در پوست شده و از به وجود آمدن آنها جلوگیری می کند. یک قاشق چای خوری از آن را بر روی پوست بمالید. این کار لایه محافظی بر روی پوست ایجاد می کند که از خشک شدن آن جلوگیری می نماید.

ماسک و کرم خانگی  از پرتغال

پرتقال قسمت خوراکی پرتقال را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت قرار دهید این عمل باعث استراحت پوست و جلوگیری از پیدایش چین و چروک و تأمین شادابی آن می شود. حمام گیاهی ۲۰۰ گرم از گیاه دم اسب را با چهار لیوان آب جوش در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید تا از این ۴ لیوان تنها ۲لیوان باقی بماند. ۲ لیوان از جوشانده گیاه دم اسب و آب را درون آب نیم ولرم وان بریزید به مدت ۲۰ دقیقه در این آب دراز بکشید. استفاده ۲ بار در هفته از این حمام گیاهی تأثیر زیادی در درمان چین و چروک های پوست و پیش گیری از پیری زودرس پوست دارد.

ساخت ماسک های گیاهی جلوگیری کننده از چروک ماسک بادام زمینی برای جلوگیری از پیری زودرس مواد لازم: زرده تخم مرغ ۱ عدد روغن بادام زمینی ۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی یک قاشق چایخوری آب لیموی تازه چند قطره مواد را با هم در ظرفی به طوری مخلوط کرده که به صورت خمیر درآید. این ماسک را روی پوست صورت و گردن بمالید، حداقل ۳۰ دقیقه به حالت خود گذاشته و سپس پاک کنید و با آب فراوان بشویید. هفته ای دو بار و حداقل تا دو ماه از این ماسک استفاده نمایید

ماسک و کرم خانگی ماسک توت فرنگی و سوخاری

مواد لازم: توت فرنگی تازه ۶ عدد پودر سوخاری ۲ قاشق غذاخوری گلاب ۱ قاشق غذاخوری توت فرنگیها را له نموده و با پودر سوخاری و گلاب کاملا مخلوط کرده تا خمیری یکدست به وجود آید. چند قطره آب به آن افزوده تا رقیق تر شود. این خمیر را به صورت مستقیم به صورت بزنید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه باقی بماند. سپس آن را با آب گرم بشویید. | ماسک آرد گندم، عسل و شیر مواد لازم: آرد گندم تازه ۳ قاشق غذاخوری عسل ۳ قاشق غذاخوری شیر ۳ قاشق غذاخوری عسل را در حرارت بن ماری (حرارت کتری) به صورت روان در آورده، سپس شیر و آرد را آرام آرام به آن اضافه نموده و هم بزنید. آن قدر به هم زدن ادامه دهید تا یک ماده خمیری یکنواخت، به دست آید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *