لاغری با ذهن 

 

لاغری با ذهن
لاغری با ذهن – کلینیک رسپینا

اگر قصد دارید رژیم بگیرید و وزن کم کنید باید بدانید که مغزتان می تواند مانع شود یا در ابتدا مقاومت کند پس مراحل اول باید مقاومت کنید.وقتی دچار اضافه وزن هستیم و به کاهش وزن فکر می کنیم باید ابتدا از یک رژیم غذایی استفاده کنیم خوب است توجه داشته باشید که ذهن شما به طور طبیعی با کاهش وزن مقابله می کند اما این موضوع به این معنا نیست که نمی توانید وزن کم کنید و لاغر شوید .

تا به حال به این فکر کرده اید که وقتی از یک رژیم غذایی برای کاهش وزن پیروی می کنید مغزتان چگونه تصمیم می گیرد و چگونه عمل می کند در این مقاله می خواهیم با لاغری با ذهن مورد بررسی قرار دهیم تا اگر درابتدا حس کردید کم اورده و مقاومتی در مقابل خوردن ندارید نگران نباشید و بدانید تقصیر از مغز تان است و به مرور و با گذشت زمان مغزتان همراه خواهد شد و شمار ابه هدف تان یعنی کاهش وزن و لاغری خواهد رساند.

لاغری با ذهن و بدن

اگر بخواهید طرز فکر مغز خود را تغییر دهید ممکن است که چند ماه یا چند سال طول بکشد، بنابراین رژیم و اهداف وزنی شما می تواند در بلند مدت با موفقیت روبرو شود . در اقدامات و رژیم های بلند مدت ، ذهن شما مقیاس دیگری را برای وزن مناسب در نظر می گیرد که مورد علاقه شما نیز هست و در نتیجه اشتهای تان نسبت به قبل کاهش و متابولیسم شما افزایش پیدا می کند اما در رژیم های کوتاه مدت ممکن است که با کاهش وزن روبرو باشید اما این کاهش موقتی است و هرگز برای تاثیرگزاری روی ذهن شما کافی نخواهد بود.

اوه !!! پیشنهاد میشه این مطلبو حتما بخونی” لاغری شکم و پهلو با روش فریز کردن

خوب است به این نکته توجه کنید که کیفیت رژیم یکی دیگر از متغیرهای مهم می باشد.برای یک مغز سالم و فرش باید غذاهایی را انتخاب کنید که مواد مغذی مختلف را به طور کامل در خود جای دهد و بسیار متنوع باشد. این موضع به این معناست که باید از غذاهای فرآوری شده و غذا های حاوی انرژی کم دوری کنید و به جای آن باید مصرف میوه ها و سبزیجات را به کار بگیرید و به جای تمرکز روی کالری غذا ها، روی سالم بودن آن ها تمرکز کنید تا ذهن شما نیز در این مورد به سمت غذا های سالم میل پیدا کند و به این موضوع عادت کند .

وقتی یک رژیم سخت و دشوار را شروع کرده اید 

ذهن ما به طور ناخودآگاه حریص تر از همیشه می شود و میل بیشتری به خوردن غذا ها دارد و از طرفی وقتی غذاهایی را با محتوای قند و چربی بالا مصرف می کنیم، مغز ما احساس بهتری خواهد داشتد و مواد شیمیایی را آزاد می کند که به ما احساس شادی و رضایت را می بخشد و زمانی که غذاهای مضر و وسوسسه انگیز می خوریم ، دوپامین در بدن فعال می شود که این اتفاق هرگز برای غذاهای سالم مثل سبزیجات و میوه ها رخ نمی دهد .

اوه اوه!! پیشنهاد میشه این مطلبو بخونیلاغری شکم و پهلو با دستگاه لاغری 

کمبود دوپامین در بدن به این معنا است که رژیم به طور گسترده ای ما را از غذا های پر از ضرر دور کرده است و بنابراین به راهی نیاز داریم تا به گونه ای به بدن خود پاداش دهیم و انگیزه را بالا ببریم و الگوی افکار منفی را از ذهن خود دور کنیم اما برای پاداش دادن هرگز نباید به سمت غذا های فراوری شده  بروید . بهترین راه برای آماده سازی ذهن در رژیم و کاهش وزن این است که همیشه به کیفیت و سلامت غذا ها توجه کنیم ، به هشدار گرسنگی در بدن خود فکر کنیم و فعالیت های فیزیکی را در طول روز انجام دهیم . این تغییرات کوچک در کاهش وزن سریع تر ما بسیار موثر خواهد بود و هرچه زودتر ما را به هدفمان می رساند .

همانطور که می دانیم راهکارهای بی شمار و متعددی برای رژیم گرفتن وجود دارد و می توان از سایت های مختلف  نیز راهکارها و انواع رژیم را پیدا کرد که همگی برای اهداف کاهش وزن موثر هستند اما در این بین غذا های مصرفی و مقدار مصرف شما از هر نوع غذا بسیار حائز اهمیت می باشد و از طرفی باید انگیزه خود را برای رسیدن به وزن ایده آل حفظ کنید .

چرا بعضی اوقات از رژیم لاغری خود خسته می شویم؟

گاهی اوقات ممکن است که کاملا به رژیم خود پایبند باشید اما کاهش وزنی را در خود مشاهده نکنید و سرعت لازم را نداشته باشید و از کاهش وزن ناامید شوید.قبل از رژیم گرفتن باید ابتدا یک هدف مشخص برای خود تعیین کنید و این به این معنا است که بدن شما با چه حالت و مقدار چربی احساس راحتی می کند و تعیین هدف باعث می شود انگیزه را از همان ابتدا به خود بدهید .

باید بدانید که دو هورمون گرسنگی در مغز انسان ترشح می شود که مسئول تنظیم این عددها می باشد که نام این هورمون ها گرلین و لپتین است . این هورمون ها هنگام کاهش انرژی فرد ترشح می شود و باعث می شود که شما احساس گرسنگی داشته باشید و تمایل به مصرف گلوکز در شما بالا برود . لپتین نیز به هورمون سیری معروف است و سیگنال آن زمانی ارسال می شود که فرد به اندازه کافی غذا خورده و سیر می باشد . این سیگنال ها سه عملکرد اصلی را مدیریت می کنند . آن ها به بدن اعلام می کند که چه زمانی میل به غذا دارد یا میل او کاهش پیدا کرده است و چه زمانی سرشار از انرژی است و چه زمانی باید مواد غذایی را در بدن خود ذخیره کند .

ذهن هرگز در مورد اندام و ظاهر زیبای شما تصمیم خاصی نمی گیرد و فقط به دنبال یک شرایط نرمال و طبیعی است تا بتواند فعالیت های بدنی را انجام دهد . بنابراین زمانی که یک رژیم جدید را آغاز می کنید یا نیاز مغز را برای دریافت انرژی برآورده نمی کنید، احتمالا نشانه هایی مثل ضعف و بی حالی  ، گرسنگی، افسردگی، سردرد و دیگر علائم به شما غلبه کند و خبر خوب این است که بعد از چند هفته استفاده از این رژیم می توانید این علائم را کاهش دهید .

در این حالت نقطه تعادل بدن شما تغییر می کند و در این شرایط به وضوح شاهد کاهش اشتها و میل و اشتیاق خود به غذا هستید. برای دریافت نتیجه بهتر، افراد سعی می کنند که به نقطه جدید از تعادل وزن دست پیدا کنند و وزن خود را با سهولت بیشتری کاهش دهند و از طرفی مصرف غذا هایی با میزان قند بالا و چربی های اشباع در بلند مدت می تواند نقطه تعادلی شما را در وزن های بالاتری قرار دهد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *