عمل لاغری چیست؟

 

عمل لاغری
عمل لاغری – کلینیک رسپینا

باید بدانید که اگر چاق هستید و تصمیم گرفته اید از عمل لاغری برای لاغری استفاده کنید عمل جراحی به تنهایی موجب نمی شود که تا ابد لاغر باقی بمانید باید یک سری مسائل را بعد از عمل رعایت کنید تا لاغری خود را حفظ کنید  . همه ما می دانیم که ورزش برایمان مفید است، اما تنها بیست درصد از افراد هستند که مرتب تحرک دارند. آن کسانی که ورزش می کنند ممکن است غرق مدهای جدید و ورزش هایی مانند کراس فیت شده باشند  کم حرکت کنید اما اکثر اوقات برای ثابت نگه داشتن وزن بعد از جراحی  به دنبال حرکات انفجاری نباشید که بتوانید آنها را در ریتم طبیعی خود جای دهید.

اوه!! پیشنهاد میشه این مطلب حتما بخونی >> مصرف مکمل امگا ۳ 

مثلا بعد از عمل لاغری وقتی از خواب بیدار شدید برقصید اما به آرامی ، بعد از رفتن به حمام چند بار شنا بروید و کارهایی از این قبیل. هدف این است که تحرّک را در لحظات خود جای دهید نه اینکه در ساعتی مشخص از روز، خود را با فشار زیاد مجبور به انجام چندین ورزش کنید. از کم شروع کنید، برای مثال با روزی اضافه کردن پنج دقیقه حرکات ورزشی در طول روز پیش بروید . باید مراقب باشید که بعد از عمل دوباره سبک زندگی قبل را ادامه ندهید زیرا دوباره همان اش همان کاسه خواهد شد باید به ورزش رو بیاورید وهمواره تحرک داشته باشید .

نقش ورزش و ریکاوری بعد از عمل های جراحی لاغری  :

 

راجع به ریکاوری باید بدانید که ریکاوری در معنای واقعی یعنی ترمیم بافت هایی که در طول ورزش آسیب دیده اند، دوباره سازی عضلات، ارائه ترمیم کاربردی بدن طوری که از آسیب دیدگی پیشگیری شود، بازگشت به حالت طبیعی از نظر احساسی، فیزیکی و همچنین احساس آمادگی برای دور بعدی تمرینات. توجه داشته باشید که بعد از ورزش  با یک برنامه ریزی مناسب به خود زمان کافی برای ریکاوری بدهید.

ورزش روی هورمون هایتان تاثیر می گذارد و ریکاوری مناسب، هورمون ها را متعادل نگه می دارد. بنابراین آدرنالینتان دچار مشکل نمی شود و با خود هورمون های جنسی و تیروئید را پایین نمی برد. با ریکاوری قرار است مکانیزم های ترمیم در بدنتان را به کار بیندازید: پیوند زدن میکروخراش های عضلات و همچنین بالا آوردن سطح انرژی و جلوگیری از خستگی مزمن. اگر ریکاوری خود را محدود می کنید اصلا پسندیده نیست  اگر در هفته پنج مرتبه ورزش می کنید، این یعنی باید فاصله بین هر دوره ورزشتان یک روز باشد و دو روز نیز استراحت کنید. ریکاوری کمکتان می کند از استرس اکسیداتیو بهبود پیدا کنید که کمک می کند آنچنان خستگی و درد را احساس نکنید.

اما ریکاوری تاثیرش عمیق تر از اینها است. ریکاوری به پیام سلول ها گوش می دهد و اجازه نمی دهد نفستان همه چیز را پیش ببرد. نفس من می گوید بیش از حد ورزش کنم و ریکاوری چندانی نداشته باشم که اینها منجر می شود به آسیب دیدگی، اسپاسم و میتوکندری ضعیف. اجازه ندهید این اتفاق برایتان بیفتد. ریکاوری یعنی به حرف بدنتان گوش دهید، به دردی که ناگهان در سمت چپ پا حس می کنید با گرفتگی زانو شما  به خودتان  یاد داده اید که  این نشانه ها را نادیده بگیرید.

اما بهتر ان است که خود را تمرین بدهید . حتی اگر هنوز هم به صورت مرتب ورزش نمی کنید، این فرصت را دارید که دوباره به مسیر بازگردید. ورزشی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید و این هفته چهار مرتبه ورزش کنید. ورزش مناسب با استرس مقابله می کند، کمک می کند بهتر بخوابیم و ایندورفین را افزایش می دهد. این برای خواب، کاهش وزن، ژن ها و ذهن بسیار خوب است. حتی پیاده روی هم ورزش حساب می شود. به ضربان قلب خود هنگام ورزش و در حالت عادی توجه کنید و بعد از دقت به بدن، وزن و خلق و خو می توانید مسیر درست به سمت بهترین حس و ظاهر را پیدا کنید .

توجه کنید که بعد از عمل جراحی کمی که سرحال شدید باید  ورزش را جزئی از برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید .وقتی بیدار می شوید می توانید حرکات نرم و آرا م را انجام دهید . توجه کنید که باید دو تا سه مرتبه در هفته روی ورزش هایی تمرکز کنید که بر انقباض سریع عضلات تمرکز کند. . عملکرد بدنمان نسبت به انجام یک حرکت انقباضی و سپس دو تا سه دقیقه استراحت جهت ریکاوری خوب است. این نوع از ورزش انواع مختلفی دارد بنابراین چیزی را انتخاب کنید که برایتان قابل اجرا باشد. تمرین انفجاری را می توانید به ورزش های هوازی پیوند بزنید و یا ورزش های قدرتی دیگر مثال ها: سه دقیقه پیاده روی سریع و سپس سه دقیقه پیاده روی با سرعت معمولی. دویدن معمولی به همراه ۳۰ ثانیه دویدن با تمام سرعت.

تمرین های ترکیبی با شدت بالا

 

به همراه وزنه یا هوازی به همراه دو تا سه دقیقه ورزش با شدت پایین برای ریکاوری. بعد از تمرینات خود خوردن نوشیدنی را فراموش نکنید .بعد از تمرین صبح یک نوشیدنی برای ریکاوری استفاده کنید. این نوشیدنی، حجم عضله را افزایش می دهد. این تنها برای افرادی است که تمرین انفجاری یا تمرین با شدت بالا، به مدت حداقل نیم ساعت دارند. چیزی که کارکردش ثابت شده، ترکیب درشت مغذی های پروتئین و کربوهیدرات است. این نوشیدنی را در ابتدای پایان تمرینتان بنوشید. از قند بپرهیزید. بهترین فرمول شامل  چهل گرم پروتئین هفت گرم یا بیشتر کربوهیدرات. بیش از سه گرم چربی.  بلافاصله بعد از عمل ورزش نکنید .و با پزشک تان مشورت کنید  . تاثیر خواب خوب را جدی بگیرید  .از اهمیت خواب در ثبات وزن بسیار صحبت کرده ایم .

برای ثابت نگه داشتن وزن و سطح انرژی توصیه می کنم ساعت ۱۰ شب بخوابید و به مدت هفت الی هشت و نیم ساعت بخوابید. اگر به اندازه کافی نمی خوابید، سعی کنید در صورت احساس خستگی کمی چرت بزنید. این کار برای بدنتان لازم است تا به اندازه کافی هورمون رشد تولید و خود را بعد از ورزش ترمیم کند. خواب کمک می کند بدن از سموم تمیز شود و سلول ها از نو ساخته شوند. در اخر توصیه می کنیم اگر دچار چاقی های مرضی هستید از جراحی های لاغری استفاده کنید و اگر دارای چاقی های موضعی هستید به راحتی با استفاده از برخی از دستگاه ها مانند کرایو لیپولیز یا رادیو فراکانسی می توانید به لاغر کردن موضع مورد نظر بپردازید بدون خطر و ریسکی که عمل های جراحی لاغری می تواند برایتان در پیش داشته باشد همیشه عاقلانه و بهترین گزینه را انتخاب کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *