رژیم لاغری لوکارب چیست؟

 

 

رژیم لاغری لوکارب
رژیم لاغری لوکارب- کلینیک رسپینا

رژیم لاغری لوکارب و خوبی های استفاده از این رژیم غذایی 

توجه کنید که رژیم لاغری لوکارب، از آنجایی که به مصرف کم و به اندازه کربوهیدرات تأکید می کند، یکی از متناسب ترین رژیم هایی است که می توان در میان رژیم های دیگر یافت .یکی از بهترین نتایج ممکن را برای لاغر کردن و کاهش وزن از این رژیم خواهید گرفت و باید بدانید که از بهترین روش ها برای کاهش وزن سریع و آسان، مصرف محدود کربوهیدرات است.

اوه!!پیشنهاد میشه این مطلب را مطالعه کنید>>> لاغری به روش سلبریتی ها 

قاز آنجایی که کربوهیدرات ها، مهم ترین منابع سوخت رسانی به بدن هستند، در صورتی که مصرف آنها کم و به اندازه کافی باشد، افراد سریعتر و راحت تر لاغر می شوند این در حالی است که افراد فکر می کنند با مصرف کمتر چربی، می توان سریع تر لاغر شد. رژیم هایی که کاهش وزن از طریق محدود کردن مصرف چربی را به افراد ارائه می دهند، نمی توانند به سرعت رژیم لوکارب و رژیم های مانند آن، وزن افراد را کاهش دهند.

این رژیم باعث بالا بردن سطح سطح اچ دی ال خون می شود می دانید که در خون انسان، دو نوع لیپو پروتئین یافت می شود، لیپو پروتئین پر چگال یا اچ دی ال، و لیپو پروتئین کم چگال یا ال دی ال، لیپو پروتئین کم چگال باعث گرفتگی رگ های بدن می شود، در حالی که لیپو پروتئین پر چگال یا اچ دی ال، باعث کاهش میزان گرفتگی رگ ها می شود و نوع مفیدی از چربی خون است پیروی از رژیم لوکارب، می تواند به مقدار قابل توجهی، میزان اچ دی ال خون را افزایش دهد و به این ترتیب، از گرفتگی رگ ها و سکته قلبی و مغزی جلوگیری می کند.

رژیم لوکارب چیست و چه عملکردی در بدن دارد 

باید بدانید که رژیم لوکارب رژیمی کربوهیدرات کم است. در این رژیم، افراد با کمتر مصرف کردن کربوهیدرات، تلاش می کنند که وزن خود را کاهش دهند و به تناسب اندام برسند. البته باید توجه داشته باشید که رژیم لوکارب، کربوهیدرات را به طور کامل از رژیم غذایی حذف نمی کند. بدن به تمام مواد غذایی نیاز دارد و حذف کردن کامل آنها می تواند باعث ضعیف شدن بدن شود. می دانید که کربوهیدرات، نوعی ماده مغذی که انواع بسیار زیادی از آن وجود دارد و توسط جانداران به مصرف می رسد. بعضی از افراد، به اشتباه تصور می کنند که کربوهیدرات همان نشاسته است، و نباید مصرف شود.

کربوهیدرات ها در چهار دسته کلی قرار می گیرند؛ یکی از این دسته ها، مونوساکارید ها هستند، که واحد سازنده بخش های بزرگتر نیز می باشند. دی ساکارید ها، از دو مولکول مونو ساکارید تشکیل می شوند. برای مثال، قند موجود در شیر یک دی ساکارید است. پلی ساکارید ها، گروه دیگری از کربوهیدرات ها هستند که از زنجیره ای از مونو ساکارید ها تشکیل شده اند.

نوع دیگری از کربوهیدرات ها وجود دارد که از واحد های مونو ساکاریدی و مولکول های پروتئینی یا چربی تشکیل می شود. به این نوع از کربوهیدرات ها، الیگو ساکارید می گویند کربوهیدرات ها، دسته ای از مواد مورد نیاز بدن هستند، که سوخت و انرژی بدن را تأمین می کنند. کربوهیدرات ها، پس از مصرف، در بدن به شکل گلیکوژن ذخیره می شوند و به شکل گلوکز، توسط سلول های بدن به مصرف می رسند کربوهیدرات ها، به عنوان بهترین منبع تأمین انرژی برای انسان، بسیار ضروری هستند. با استفاده از رژیم لوکارب، می توانید کربوهیدرات را به اندازه ای که بدن به آن نیاز دارد جذب کنید.

مواد غذایی مجاز در این رژیم :

در این رژیم باید از گوشت استفاده کنید .گوشت، یکی از محبوب ترین مواد غذایی است که شامل پروتئین بسیاری است. پروتئین، یکی از مهمترین موادی است که از طریق خوردن گوشت، تأمین می شود. پروتئین، در بسیاری از بخش ها و سلول های بدن مورد استفاده قرار می گیرد پروتئین ها در تقسیم شدن سلول ها، فرایند مرگ برنامه ریزی شده، ایمنی و دفاع از بدن، واکنش های بدن و بسیاری از اعمال دیگر بدن نقش دارند. در نتیجه مصرف گوشت، می تواند نیاز بدن به پروتئین را پاسخ دهد.

در این رژیم می توانید از دانه ها و اجیل ها استفاده کنید دانه ها را می توانید به صورت مخلوط در آجیل مصرف کنید. دانه ها، منبع مناسبی برای دریافت مواد معدنی مانند منگنز، فسفر، منیزیم، سلنیوم و… هستند. دانه ها، کربوهیدرات پایین و به اندازه ای نیز دارند که آنها را در رژیم لوکارب قرار داده است.

باید بدانید که میوه ها، یک دسته از خوراکی هایی هستند که مصرف آنها در رژیم لوکارب مانعی ندارد. کربوهیدرات موجود در میوه ها، برای فرایند کاهش وزن مشکل خاصی را ایجاد نمی کند، و می تواند برای مصرف در رژیم لوکارب مناسب باشد. البته شما می توانید از میوه هایی که دارای کربوهیدرات کمتری هستند نیز استفاده کنید البته که می دانید سبزیجات، کربوهیدرات بسیار پایینی دارند، و برای کاهش وزن گزینه بسیار مناسبی به شمار می آیند. در نتیجه استفاده از آنها در رژیم لوکارب، هیچ مانعی ندارد و توسط متخصصان تغذیه، توصیه می شود.

مواد غذایی که نباید مصرف کنید :

باید توجه کنید که از آنجایی که رژیم لوکارب، شامل مواد غذایی با کربوهیدرات بسیار پایین می شود، استفاده از موادی که شامل کربوهیدرات بسیار زیادی باشند، در این رژیم ممنوع است؛ استفاده از مواد غذایی با کربوهیدرات بالا، تأثیر رژیم لوکارب را از بین خواهد برد.

از چربی ترانس نباید استفاده کنید مواد غذایی دارای چربی مضر ترانس، می توانند تأثیر رژیم لوکارب را از بین ببرند. برای اینکه بتوانید از این رژیم حد اکثر تأثیر را بگیرید، باید از خوردن چربی های اشباع و ترانس به شدت خودداری کنید غذاهای آماده و سرخ شده، بعضی از شیرینی ها مانند پیراشکی، تنقلاتی مانند اسنک ها و چیپس دارای چربی ترانس بسیار بالایی هستند و مصرف آنها برای افرادی که رژیم لوکارب دارند، توصیه نمی شود.

 

از آنجایی که رژیم لوکارب، موادی با کربوهیدرات کم را در بر می گیرد، استفاده از قند به این معنا است که شما رژیم لوکارب را نمی شناسید و یا آن را رعایت نمی کنید. قند، کربوهیدرات بسیار زیادی دارد و استفاده بیش از حد از آن، به هیچ وجه توصیه نمی شود اگر می خواهید که از رژیم غذایی لوکارب استفاده کنید، باید تلاش کنید که مصرف قند و مواد قندی را به شدت کاهش داده و یا به هیچ وجه مصرف نکنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *