رژیم لاغری اصولی چیست؟

 

رژیم لاغری اصولی
رژیم لاغری اصولی-کلینیک رسپینا

معمولا وقتی در حال کم کردن وزن هستیم اولین جایی که چربی های خود را از دست می دهد صورتمان است وگاهی خالی شدن گونه ها و چانه ای که همچنان مانند گذشته مانده می تواند سن یک شخص را بالا ببرد و چین و چروک های کوچکی را نمایان سازد، تعجب آور نیست که بیشتر ما دوست داریم از بروز چنین اتفاقی پیشگیری کنیم. ما در این مقاله از راهکارهای مفید برای حفظ چربی های صورت از بین نرفتن صورت بیشتر شرح خواهیم داد با ما همراه شوید .

رژیم های لاغری اصولی + چگونگی حفظ چربی های مفید صورت 

توجه کنید که وقتی وزن کم می کنید در واقع سلول های چربی از دست نمی دهید بلکه این سلول ها تنها کوچک می شوند. کاهش وزن معمولا موجب از دست دادن چربی در تمام بدن می شود و این یعنی بیشترین چربی را در قسمتی از دست می دهید که درصد وجود سلول های چربی در آنجا بالا است. بنابراین حتی بعد از کاهش وزن نیز شکل بدنتان تغییر نمی کند و تنها فقط کوچکتر می شوید. از این رو اگر صورت لاغری داشته اید که پس از افزایش وزن گردتر شده ممکن است بعد از کاهش وزن ابتدا گردی این منطقه از صورت را از دست بدهید.

اوه!!پیشنهاد میشه این مطلب حتما بخونی >>> اگر خیلی شیرینی می خوری این عنصر در بدنت وجود نداره

مسلم است که همه ما دوست داریم انتخاب کنیم که کدام قسمت از بدنمان لاغر شود اما تحقیقات نشان داده چنین چیزی ممکن نیست. برای پیشگیری از کاهش پری صورتتان نمی توانید انتخاب کنید که کدام یک از قسمت های بدنتان لاغر نشود. ورزش دادن یک قسمت از بدن برای ممانعت از کاهش وزن در دیگر قسمت ها باعث نمی شود فقط آن قسمت وزن کم کند. برای مثال در یک آزمایش آقایان در ۲۷ روز ۵۰۰۴ مرتبه دراز و نشست انجام دادند و در پایان قسمت شکمشان به همان اندازه ای وزن کم کرده بود که در قسمت های شانه و پایین کمر کاهش وزن داشتند.

 

حتما باید بدانید که در ذخیره چربی به صورت کلی، بیشتر خانم ها معمولا چربی را اطراف باسن و ران ها ذخیره می کنند، در حالی که آقایان بیشتر چربی را در قسمت شکم خود ذخیره می کنند. چربی ذخیره شده در ران ها و باسن که از هورمون جنسی زنانه ریشه می گیرد، چربی خاص جنسی در نظر گرفته می شود. ذخیره چربی ای که می تواند در طول بارداری مفید باشد بنابراین بدن تمایل دارد چربی در این قسمت را نگه دارد و کاهش چربی در دیگر قسمت ها را اولویت دهد، مانند شکم، سینه، بازوها و دست. در نتیجه بدون از دست دادن مقداری از چربی صورت ممکن نیست بتوانید چربی های قسمت پایین تنه را آب کنید.

مسلما این را می دانید که ورزش کردن می تواند سرعت کاهش وزن را بالا ببرد اما وقتی می خواهید وزن کم کنید ورزش مزایای دیگری نیز برایتان دارد. برای مثال ورزش های قدرتی کمک می کنند عضلات خود را بسازید و حجم دهید بنابراین بدنتان متناسب می شود و وزن کم می کنید. همچنین انجام ورزش های قدرتی این اطمینان را می دهد که بیشتر وزن کم شده چربی ها هستند تا از عضلات.

 

آنچه می تواند کمک بسیاری به افرادی که می خواهند پر بودن صورت خود را در طول کاهش وزن حفظ کنند این است که کاهش وزن به همراه ورزش نسبت به کاهش وزن تنها با رژیم غذایی کمتر از جانب صورت اتفاق می افتد. تحقیقات نشان داده کاهش وزنی که نتیجه اش از ورزش کردن باشد ترجیحا چربی های شکمی را هدف قرار می دهد. سعی کنید در طول هفته حداقل دو مرتبه ورزش های قدرتی و ۳۰۰ دقیقه ورزش های هوازی با شدت متوسط داشته باشید.

ورزش کردن و حفظ شادابی صورت :

✅ برای کاهش وزن خود هدف گذاری کنید برای اینکه به درستی وزن کم کنید، باید ابتدا باید بدانید که اگر یک برنامه غذایی متعادل و ورزش را در کنار هم داشته باشید می توانید هم صورتتان را سالم نگه دارید و هم وزن کم کنید ولاغر شوید .

✅ حتما به یاد داشته باشید که باید با برنامه و اهسته وپیوسته پیش بروید .از همان ابتدا هدفتان کاهش وزن بالا در مدت زمان کم نباشد. رویکردی آهسته و پیوسته داشته باشید. این کار کمک می کند در طول کاهش وزن بافت عضلانی خود را نیز حفظ کنید.

✅ به کالری مصرفی خود دقت کنید قبل از اینکه با یک برنامه غذایی کارتان را شروع کنید ابتدا باید کالری مورد نیاز برای تثبیت وزن کنونی تان را بدانید. سپس از این مقدار ۲۵۰ کالری کم کنید. همچنین باید فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و کالری اضافی بسوزانید. حتما بخوانید: برنامه تثبیت وزن بعد از کاهش وزن

✅ داشتن تنوع در ورزش فراموش نشود .همانطور که گفتیم ورزش می تواند به کاهش وزن کمک کند اما اگر پشت به پشته هم ورزش هوازی انجام دهید برای صورتتان مشکل به وجود خواهد آمد، بنابراین توصیه می کنیم بین ورزش های هوازی چند دوره یوگا، پیلاتس و ورزش قدرتی هم اضافه کنید

✅ از ورزش های صورت استفاده کنید گونه های خود را با وزش صورت تقویت کنید. چند ورزش ساده به شما کمک می کنند که برجستگی را به صورت خود بازگردانید. هر روز صبح و عصر جلوی آینه با ایستید و لبخند بزنید. اما نه یک لبخند معمولی. خنده ای که با زور باشد اغراق آمیز است و فشار می آورد. این حالت را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس پنج مرتبه به همین شکل ادامه دهید. سپس به مدت حداکثر ۱۰ ثانیه گونه های خود را باد کنید و این کار را هم پنج مرتبه تکرار کنید. با استفاده از دو دست به حالت دایره وار بالای استخوان گونه را ماساژ دهید و به آرامی پایین بیایید تا به مرکز گونه ها برسید، ورزش صورت خود را با این کار به پایان برسانید

✅ به یاد داشته باشید که با رعایت رژیمی متعادل و انجام مرتب فعالیت های ورزشی می توانید به بهترین شکل وزن ایده آل خود را بدست بیاورید. برای شروع رژیم لاغری به سراغ هر رژیمی نروید و با پزشک مشورت کنید اگر رژیم تان اصولی باشد و ورزش هم انجام دهید هرگز از لاغر کردن خود پشیمان نخواهید شد و از تناسب اندام و صورت خود لذت خواهید برد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *