راجع به دستگاه لاغری پرسوتراپی باید بدانید که این دستگاه با استفاده از روش غیر تهاجمی فشار به نواحی مختلف و ماساژ موضعی قسمت‌های مختلف بدن باعث تخلیه لنفاوی می‌شود. البته روش ماساژ به صورت دستی نیز وجود دارد، اما این دستگاه با کیفیت مطلوب‌تری این کار را انجام می‌دهد. دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی با ایجاد فشار یکنواخت و کنترل شده باعث تحریک سیستم لنفاوی بدن و لاغری موضعی می‌شود.

دستگاه لاغری پرسوتراپی
دستگاه لاغری پرسوتراپی-کلینیک رسپینا

در ابتدا جالب است بدانید که سیستم لنفاوی بخشی از سیستم گردش خون بدن انسان است و برای سیستم ایمنی بدن حیاتی است. باید بدانید که سیستم لنفاوی شامل شبکه وسیع عروق لنفاوی است که بسیار مشابه عروق خونی می‌باشند و مایعی به نام لنف درون این عروق وجود دارد. لنف از گلبول‌های سفید که برای سیستم ایمنی بدن ضروری هستند تشکیل شده است، همچنین مقدار زیادی چربی و باقیمانده باکتری‌ها و سلول‌ها را نیز شامل می‌شود. سیستم لنفاوی مایعات اضافی و باقی مانده سلول‌های مرده را که بین سلول‌ها و بافت‌ها تجمع می‌یابند جمع می‌کند. اگر سیستم لنفاوی به درستی عمل نکند و بدن آن را به موقع تخلیه نکند، در این گونه موارد روش پرسوتراپی می‌تواند برای بدن مفید باشد و به گردش این مایع درون عروق کمک کند.

اوه!پیشنهاد میشه این مطلب حتما بخونی>> بهترین دستگاه های لاغری

عملکرد دستگاه لاغری پرسوتراپی

دستگاه لاغری پرسوتراپی دقیقاً کارایی ماساژ را برای بدن شما شبیه سازی می‌کند و شامل بخش‌های مختلفی است .مغز دستگاه لاغری پرسوتراپی است که دستورات وارد شده توسط اپراتور را اعمال می‌کند این دستگاه دارای قسمت‌های مختلف پوشیدنی برای قسمت‌های مختلف بدن است که با دمیدن هوا به کیسه‌های اطراف بدن و اعمال فشار، عملکرد سیستم لنفاوی را بهبود می‌بخشد.

باید بدانید که دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی ، با تحت فشار قرار دادن، سلول‌های چربی موضعی و مقاوم به ورزش و رژیم را تحریک می‌کند و به این ترتیب سلول‌های چربی شکسته شده و از سیستم لنف خارج می‌شود. در واقع پرسوتراپی با جابه‌جایی مولکول‌های چربی از بافت سلولیتی، آن‌ها را به سمت لنف‌ها هدایت کرده و به ‌وسیله غدد لنفاوی از بدن خارج می‌کند . باید بدانید که این دستگاه عملکرد سیستم گردش خون و لنفاوی را بهبود بخشیده و از این طریق به سم زدایی و دفع چربی کمک می‌کند به طور کلی از پرسوتراپی برای کاهش سایز در قسمت‌های متفاوت نظیر ران، ساق پا، بازوها، پهلوها و شکم استفاده می‌شود  .

تعداد جلسات درمانی با این دستگاه

دستگاه لاغری پرسوتراپی

خوب است بدانید که حداقل جلسات درمانی با دستگاه پرسوتراپی 8 جلسه 40-20 دقیقه‌ای است تا کمترین اثرات این روش قابل مشاهده باشد. اما از جلسه چهارم یا پنجم اثرات اولیه قابل مشاهده خواهد بود. فرد مجاز است یک جلسه در هفته تحت درمان باشد. بعد از 20-15 جلسه یک دوره شش ماهه هم فاصله لازم است .موارد منع استفاده از پرسوتراپی ، موارد منع استفاده از این دستگاه عبارت است از : قسمت‌هایی از بدن که زخم باشد اگر مشکلات فشار خون دارید نباید استفاده کنید اختلالات قلبی عروقی و دوران بارداری افراد هموفیلی یا کسانی که دچار شکنندگی عروق هستند هم نباید از این دستگاه استفاده کنند  همچنین اگر دارای نارسایی قلبی یا کلیوی هستید و افرادی که آسم یا مشکلات تنفسی دارند نباید از این دستگاه استفاده کنند .

مواردی که از دستگاه لاغری پرسوتراپی برای درمان یا کمک به درمان استفاده می‌شود عبارت است ازدرمان فشار خون و درمان و پیشگیری از سلولی کمک به درمان مشکلات لنفاوی و بهبود گردش خون ضعیف ، کم کردن وزن و فرم دهی به بدن درمان و جلوگیری از واریس به خاطر عمل ضد اسپاسم و انقباض عروق بر طرف کردن مشکلات گردش خون پیشگیری از ترومبوز درمان سفتی و خارش پاها درمان تورم و درد پاها ناشی از چاقی یا ایستادن زیاد درمان عوارض جانبی ورزش یا پیاده روی کاهش التهاب و درد آرتریت روماتوئید درمان یبوست و مشکلات گوارشی بهبود سریع‌تر افرادی که عمل‌های جراحی زیبایی انجام داده‌اند تسکین درد زنان باردار به عنوان مراقب های بعد از زایمان کاهش درد مزمن در نواحی مختلف بدن کمک به عملکرد کلیه‌ها کمک به عملکرد قلب در کنار فیزیوتراپی برای افراد معلول توصیه می‌شود درمان قبل و بعد از لیپوساکشن و … برای استفاده ی صحیح از این دستگاه خوب است که با پزشک تان مشورت کنید .

دستگاه لاغری پرسوتراپی

خوب است بدانید که همانطور که اشاره شد حداقل 8 جلسه باید بیمار تحت این دستگاه باشد تا بتواند اثرات لاغری با این دستگاه را مشاهده کند. اما حداقل باید 20 جلسه تحت این دستگاه باشید تا اثرات مطلوب و تا حدودی ماندگار داشته باشد. و پس از آن شش ماه نباید از دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی استفاده کند . خوب است بدانید که پرسوتراپی یا همان طب فشاری یک روش عالی برای بهبود گردش خون و لنفاوی است.کمک به تخلیه سموم مضر از بدن و همچنین بهبود سیستم ایمنی از ویژگی‌های روش پرسوتراپی است.باید بدانید که دفع چربی‌ با دستگاه پرسوتراپی بسیارراحت است.

همانطور که اشاره کریدم ، دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی با ایجاد فشار یکنواخت و کنترل شده باعث تحریک سیستم لنفاوی بدن می‌شود. از آنجایی که چربی یکی از اجزای مایع لنفاوی بدن است، زمانی که فرد از دستگاه پرسوتراپی استفاده می‌کند، تخلیه لنفاوی بهبود یافته و موجب دفع چربی می‌شود. جالب است بدانید که یکی از بی خطرترین و کم عوارض‌ترین دستگاه‌ها و متدهای لاغری روش طب فشاری است. با اینکه این روش بیشتر برای لاغری شناخته شده است، اما کاربرد‌های فراوان آن باعث شده است تا در موارد متعددی به عنوان روش درمانی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

با توجه به همه ی تعاریفی که از پرسوتراپی کردیم این روش اقدامی است که می‌تواند به تخلیه لنفاوی کمک کند و به شکل بالقوه باعث می‌شود تا دست‌ها، پاها یا شکم شما لاغرتر و متناسب‌تر به نظر برسند. این درمان در عین حال باعث فروکش رنجوری و درد شده و بدن را از شر انباشت سموم خلاص می‌کند. پرسوتراپی از یک ماشین فشار هوا برای باد کردن یک محفظه پوششی که باعث فشرده شدن نقاط هدف در بدن می‌شود استفاده می‌کند. پرسوتراپی احساسی مشابه احساس ناشی از یک ماساژ قوی در بدن ایجاد می‌نماید و می‌تواند تجربه‌ای آرام‌بخش باشد پرسوتراپی عموماً ایمن تلقی می‌شود، به هر حال اگر شما زن باردار بوده یا دچار اختلالات از پیش موجود در مورد سلامت شامل دیابت، بیماری قلبی یا حتی تب باشید، همیشه فکر خوبی است که پیش از اقدام به این نوع درمان با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *