درمان سلولیت پا به روش های مدرن چگونه است؟یکی از مشکلاتی که گریبانگیرخانم ها می شود سلولیت است که از نظر زیبایی بسیار ناخوشاینداست . خوب است بدانید که سلولیت از انباشته شدن چربی و مواد زاید به شکل گلوله یا برجستگی های کوچک در زیر پوست را به وجود می اید که ظاهری شبیه به پوست پرتقال بر روی بدن ایجاد می کند. می توان گفت که سلولیت یک نوع مسمومیت بافت های ارتباطی بدن است.

فشارهای عصبی، عدم تعادل در غذا خوردن، کمبود پروتئین و مصرف بیش از اندازه مواد نشاسته‌ای و قندی از جمله عوامل ایجاد چنین عارضه ای هستند نواحی تشکیل سلولیت سلولیت اغلب در نواحی ران، باسن، لگن، شکم، قسمت پایین کمر، قسمت های پشت و داخل بازوها، قسمت های داخلی زانو، بالای کمر، زیر شانه ها و مچ پا ایجاد می شود.  محل ایجاد سلولیت در آقایان معمولاً در ناحیه شکم و پشت گردن است.

درمان سلولیت پا
درمان سلولیت پا-کلینیک رسپینا

انواع سلولیت :

در ابتدا خوب است کمی بیشتر انواع سلولیت را بشناسید . نوع اول سلولیست سفت ، که معمولاً در زنان جوان و با شرایط خوب جسمی ظاهر می شود. این نوع سلولیت ضخیم و چسبیده به عضلات است و به سختی می توان آن را بین دو انگشت شست و سبابه گرفت.  فشار دادن آن همراه با احساس درد و ناراحتی همراه است. این گونه سلولیت بیشتر در ران و باسن مشاهده می شود.

نوع دوم سلولیت شل ، که برعکس سلولیت سفت که قابل حرکت نیست در این نوع به راحتی می توانید گلوله برجسته را حرکت  دهید. به همین دلیل با هر حرکت بدن می جنبد و منظره‌ای ناخوشایند به وجود می آورد. سلولیت اغلب در زنانی که مدت زیادی پرتحرک بوده اند اما بعداً فعالیت و تحرک خود را کنار گذاشته اند، ایجاد می شود. همچنین در زنانی که مجبور به انجام کارهای خسته کننده هستند، دیده می شود. کسانی که برای لاغر شدن از رژیم های غیراستاندارد و سخت یا سونای خشک و تعریق استفاده می کنند، بعد از لاغری سریع، دوباره چاق می شوند و بافت ها در این تغییر وزن های پی در پی حالت ارتجاعی و محکم خود را از دست داده، شل و آویزان می شوند.

کدام عوامل موجب به وجود امدن سلولیت می شوند 

درمان قطعی سلولیت پا
درمان قطعی سلولیت پا-کلینیک رسپینا

✅ تغییرات هورمون های زنانه

می دانید که  عارضه سلولیت در زنان رایج تر از مردان است. به نظر می‌آید که هورمون زنانه استروژن سبب تجمع بیشتر چربی ها در اندام تحتانی یعنی ران‌ها و باسن خانم ها می شود. استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی نیز از جمله عوامل افزایش دهنده ابتلا به سلولیت هستند.

✅ عوامل ژنتیکی و جنسیت

نتایج پژوهش ها نشان داد که بیش از صد ژن وجود دارد که می توانند روی تنظیم وزن تاثیر داشته باشند. یکی دیگر از شاخص هایی که ژنتیک را در ایجاد سلولیت دخیل می کند تعیین محلیست که چربی ها در آن ذخیره می شوند. با این حساب اگر کسی در خانواده دچار سلولیت باشد شما نیز دچارش شوید. با این حال مقدار سلولیت را می توانید با فاکتورهایی کنترل کننده کاهش دهید.

✅ رعایت نکردن رژیم و برنامه غذایی مناسب

مصرف باید بدانید که  غذاهای فرآوری شده، کم آبی بدن، غذاهای کنسروی، نوشابه، سس ها، چربی های ناسالم، نان سفید، نوشیدنی های الکلی و غذاهای سرخ کردنی از جمله عوامل تشدید کننده سلولیت هستند. مصرف غذاهایی که میزان زیادی نمک دارند و شور هستند باعث تورم بیشتر سلول‌های چربی و به دنبال آن به چشم آمدن سلولیت‌ها می شوند. همیشه باید در مصرف خوردن تعادل را رعایت کنید و به اندازه نیاز بدنتان مصرف کنید تا مجبور نشوید رژیم های تک غذایی و سریع بگیرید که سبب ایجاد سلولیت می شود. بنابراین از رژیم درست و اصولی استفاده کنید تا برای همیشه تناسب اندام داشته باشید.

✅ افزایش بی‌رویه وزن

می دانید که اضافه وزن یا چاقی احتمال ابتلا به سلولیت را افزایش می دهد. هرچه بافت چربی در بدن بیشتر باشد، ممکن است فشار بیشتری روی بافت های همبند بیاید. در نتیجه احتمال ظاهر شدن سلولیت را تقویت می کند. کاهش وزن می تواند مقدار کلی چربی در بدن را کاهش دهد. در نتیجه سبب کاهش سلولیت می شود. با این حال گاهی حتی با کاهش وزن نیز ممکن است سلولیت از جایش تکان نخورد.

✅ افزایش سن

البته می دانید ک هممکن است در خانم‌های جوان هم سلولیت دیده شود ولی میزان آن در افرادی که سن بالاتری دارند به دلیل نازک شدن پوست بیشتر است. با افزایش چربی و شل شدن عضلات بدن، درصد بروز سلولیت هم بیشتر می‌شود. به علاوه با افزایش سن، پوست، کلاژن و الاستین بیشتری را از دست می دهد که خود به افزایش سلولیت دامن می زند.

✅ استرس‌ها و خستگی‌های طولانی

باید بدانید که  التهاب حاصل از استرس موجب تشدید سلولیت می شود. از مشکلاتی که در نتیجه فرآیند التهابی ایجاد می شود، تورم در سطح سلول است. هرچه بافت ها بیشتر ملتهب شوند، متورم تر به نظر می رسند. حتما بخوانید: استرس باعث چاقی می شود! ۷- عدم تحرک و فعالیت‌های ورزشی اگر شغل شما به گونه ایست که تمام روز را مجبور به نشستن هستید یک قدم به سلولیت نزدیک ترید.

تنها کمی تغییر در روتین زندگی می تواند آسیب های یکجا نشینی را به حداقل برساند. تمام موارد بالا سبب افزایش سلول‌های چربی در لایه زیر پوست تا ۳۰۰ برابر حجم طبیعی‌شان می‌شوند. سلولیت و رژیم لاغری روش های درمان سلولیت کدامند؟ روش های درمان سلولیت بر پایه پاکسازی بدن از آب و مواد زاید سمی و از بین رفتن کیستهای چربی است. این پاکسازی نباید روی چربی های موجود در قسمت های دیگر بدن تأثیر بگذارد.

برای مبارزه با سلولیت علاوه بر استفاده از ورزش و دستگاه های مخصوص شما باید به رژیم غذایی خود هم بسیار دقت کنید و از خوردن مواد غذایی که به بوجود امدن سلولیت کمک می کنند دوری کنید باید توجه کنید که برای نابودی سلولیت غذاهایی که مصرف می کنید باید کم نمک و سرشار از پروتئین باشند.  بعضی از غذاهای ممنوع برای مبتلایان به سلولیت عبارتند از: نمک مایونز کالباس سوسیس چیپس شکلات ساردین خاویار نوشابه های گازدار کنسرو ماهی شور تا می توانید مواد غذایی اورگانیک مصرف کنید و از پر خوری بپرهیزید .

روش های درمان و مبارزه باسلولیت 

درمان قطعی سلولیت ران
درمان قطعی سلولیت ران-کلینیک رسپینا

⭕ حتما حواستان باشد که برای از بین بردن سلولیت لازم است که به دفع مواد زاید و سمی  و بهبود کار چهار دستگاه بدن که در دفع سموم نقش بسیار دارد بپردازید کلیه ها آب تنها مایع حیاتی است که می تواند فعالیت کلیه را افزایش دهد. توصیه می شود حداقل ۶ تا ۸ لیوان آب در روز بنوشید.  صحیح نیست چند لیوان آب را به صورت یک جا بنوشید. هنگام صرف غذا نیز از خوردن آب خودداری کنید.

⭕ مصرف آب اضافه اگر با حذف نمک همراه نباشد، وضع سلولیت بدتر خواهد شد. اگر نمی توانید این مقدار آب را بنوشید، بهتر است از ادرارآورهای طبیعی مثل چای کاکل ذرت یا چای دم گیلاس، یا ادرارآروهای دیگری مثل کلم پیچ، پیاز، تربچه و گریپ فروت استفاده کنید. روده یبوست یکی از بیماری هایی است که سبب افزایش مواد زاید و سمی بدن می شود. بنابراین بهتر است هرچه سریع تر آن را درمان کنید.

⭕ پوست افزایش تعریق با استفاده از سونا، سبب کاهش مقادیری از سموم موجود در پوست می شود. سونا باعث باز شدن منافذ عمیق پوست، تحریک و افزایش جریان خون می شود به خصوص اگر بعد از آن دوش آب سرد گرفته شود. بهترین زمان برای سونا یک بار در هفته بعد از ورزش است. خوابیدن روی شنهای داغ لب دریا به مدت ۲۰ دقیقه نیز روش دیگری برای افزایش تعرق و درمان سلولیت است که باید پس از آن بلافاصله تمام بدن را در آب دریا فرو ببرید. دستگاه تنفسی تنفس صحیح و اکسیژن رسانی به بدن از دیگر راههای دفع سموم بدن است.

⭕ باید توجه کنید که ورزش های خاص به از بین رفتن سلولیت کمک می کنند، جریان خون و تنفس را بهبود می دهد و موجب آرامش اعصاب می شود. برخی از ورزش ها همانند یوگا، حرکات کششی و ورزش های هوازی تاثیر بیشتری در کاهش سلولیت دارند.

⭕ درمان سلولیت پا با ماساژ هم امکان پذیر است جالب است بدانید که ماساژ محل سلولیت هم برای از بین بدن ان ها مفید است ،  ماساژ جریان خون را به محل مورد نظر رسانده و سبب بهبود آن و کمک به دفع سموم می شود.

⭕ استراحت جسمی و روانی و مدتیشن هم در درمان موثر هستند می دانید که یکی از علل ایجاد سلولیت، تشنجات و ناراحتی های اعصاب است. اگر ماهیچه های خود را رها و شل کنید و در استراحت جسمی و روانی کامل قرار بگیرید در درمان سلولیت قدم خوبی برداشتید. یادتان باشد که تشنج، ناراحتی های عصبی و مانند آن نه تنها به روح و روانتان لطمه می زند بلکه سبب بسیاری از بیماری های جسمی دیگر نیز می شود.

⭕استفاده از دستگاهای مدرن امروزه، نفوذ تکنولوژی در زندگی، بیشتر از هر زمان و غیرقابل اجتناب است اما نکته‌ای که ما به آن ایمان داریم استفاده درست از تکنولوژی است. در زمینه لاغری سیستم های بسیار مدرنی در اورپا و امریکا ساخته شده که پس از تحقیقات فراوان اثرات سودمندِ درمانی و نداشتن عارضه برای بخش های دیگر بدن به اثبات رسیدند. برای اولین بار در سطح خاورمیانه مجموعه‌ای کامل در ایران گردهم آمده است.

روش کار به این صورت است که با شروع رژیم لاغری و یا چاقی تغییراتی در بدن و به خصوص در پوست و لایه های چربی زیر آن پدید می آید. این دستگاه ها با تحریک سوخت و ساز، میزان مصرف چربی در سلول ها را افزایش داده و اصطلاحاً چربی بیشتری می سوزاند. از سوی دیگر با افزایش جریان خون و لنف، مواد زاید موجود در لایه های زیرین پوست توسط جریان خون، لنف و کلیه ها دفع می گردد. سلول های سازنده ی اسکلت پوست نیز در طی این روند، تحریک شده و سبب تقویت و نوسازی اسکلت پوست می شود.

✔ استفاده از کویتیشن :

باید بدانید که کویتیشن یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان سلولیت و چربی‌های جمع شده در سطوح مختلف بدن است. این روش باعث حل چربی تحت درمان امواج اولتراسوند در سطح خارجی بدن می شود. این روش، مطمئن تر و مقرون‌به صرفه‌تر از روش‌های جراحی تهاجمی برای درمان سلولیت است. در طول کویتیشن با استفاده از امواج اولتراسوند، سلول‌های چربی شکسته و محتویات آزاد شده از سلول‌های چربی و مایعات از طریق ادرار از بدن خارج می‌شوند. روش اولتراسوند، درمان بدون درد است و یک جلسه درمان به طور معمول بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. این روش تا حد زیادی باعث بهبود بافت پوست شده و ظاهر سلولیت را کاهش می‌دهد.

دستگاه مایداس :

دستگاه مایداست دستگاهی است که از امواج رادیوفرکانسی برای شادابی و لطافت پوست بدن و صورت استفاده می کند. این دستگاه علاوه بر درمان سلولیت به رفع چربی های موضعی، درمان منافذ باز پوست، جوانسازی، لیفت پوست و رفع خط و خطوط ریز پوستی کمک می کند.

✔ دستگاه آر اف :

می توان ادعا کرد که یکی از بهترین روش های درمان سلولیت ، استفاده از روشی به نام آر اف است. در این روش با استفاده از ماساژ و ساکشن به تحریک تولید کلاژن ها پرداخته می شود. این درمان که کاملا بدون درد است از انرژی گرما برای آزاد کردن سلول های چربی استفاده می کند. سپس این چربی ها توسط کبد، فرآوری شده و از بدن خارج می شود. آر اف یک روش غیر تهاجمی بدون نیاز به جراحی است که هیچ عارضه ای به دنبال ندارد.

10 نظر برای «درمان سلولیت پا به روش های مدرن ✅»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *