حرکات ورزشی عالی برای کاهش اشتها

 

حرکات ورزشی
حرکات ورزشی-کلینیک رسپینا

همیشه افرادی که اضافه وزن دارند دارای اشتهای بسیار زیاد هستند و اگر بتوانند اشتهای خود را کنترل کنند حتما در کاهش وزن موفق خواهند شد معمولا افراد چاق وقتی ورزش هم می کنند بعد از ورزش دچار گرسنگی شدید هستند و معمولا پرخوری می کنند و اثر ورزش را هم از بین می برند  یکی از راه هایی که می توانید این اشتهار ا کنترل کنید حرکات ورزشی خاصی است که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد .

اوه!پیشنهاد میشه این مطلب حتما بخونی>>> کاهش وزن مثل آب خوردن

حرکات ورزشی برای کاهش اشتها و جلوگیری از پر خوری 

حرکت ویرابادر اسانا:

تحقیقات نشان داده حرکت ویرابادراسانا به مبارزه با گرسنگی کمک می کند. ابتدا صاف بر روی تشک یوگا بایستید و با پای چپ خود یک قدم بزرگ به عقب بردارید، آن را به زاویه 45 درجه قرار دهید و زانوی راست را خم کنید و پای چپ را مستقیم نگه دارید و هر دو دست را به طرفین بیاورید و چند ثانیه نگه دارید.

طناب زدن :

انجام برخی تمرینات ساده می توانند به مبارزه با گرسنگی کمک کنند. براساس یک مطالعه مردانی که تمرین پرش با طناب را انجام داده اند نسبت به مردانی که دوچرخه سواری می کرده اند میل کمتری به پرخوری دارند و اعتقاد بر این بود فشار اضافی که بر ماهیچه ها و استخوان ها وارد می شود، به مبارزه با گرسنگی کمک می کند.

ورزنه برداری :

جالب است بدانید که همانند تمرین طناب زنی، هرگونه تمرینی که موجب فشار بر روی ماهیچه ها و استخوان ها شود می تواند به مقابله با گرسنگی کمک کند. بدین منظور وزنه برداری کنید یا در کلاس کیک بوکسینگ شرکت کنید.

 حرکت قورباغه  :

توجه کنید که این تمرین ساده ژیمناستیک کاران  است و در مبارزه با گرسنگی موثر است حتی اگر تمام روز غذا نخورده باشید. کافی است از یک میز یا صندلی کوچک به عنوان تکیه گاه استفاده کنید و آرنج های خود را به آن و از طرف دیگر، پشتتان را به دیوار تکیه دهید نفس عمیقی بکشید و در عین حال شکم را تا آن جا که می توانید به داخل ببرید و نفستان را به مدت 3 -4 ثانیه نگه دارید و عضلات شکم را با هر بازدم، شل کنید و این تمرین را 10 بار تکرار کنید. انجام این ورزش قبل از غذا مفید است و احساس گرسنگی بلافاصله از بین خواهد رفت.

حرکت چمباتمه:

توجه کنید که این حرکت می تواند به شما در کنترل تنفس و تفکر کمک کند مانند گلبرگ های گل نیلوفر پاهای خود را تا کنید تا زانوهایتان خسته شود و در حالی که پشت خود را صاف نگه داشته اید، 5 دقیقه صبر کنید و فقط روی تنفس تان تمرکز کنید

حرکت قورباغه روی موج :

این حرکت قورباغه برای جلوگیری از اشتها عالی است در این تمرین باید به کمر دراز بکشید و پاهای خود را به ارامی بالا بیاورید، آن ها را موازی با یکدیگر بگیرید و دستتان را روی قفسه سینه بگذارید و دست دیگر را روی شکم قرار دهید و نفس بکشید. این تمرین را قبل از هر وعده غذایی انجام دهید که بتواند به سیر نگه داشتن شما کمک کند.

حرکت سگی :

این یک تمرین در یوگا است تحقیقات محققان نشان داده است که ، این تمرین یوگا می تواند به شما در مبارزه با پرخوری کمک کند و در طول روز احساس سیری داشته باشید. در این تمرین، ابتدا چهارزانو خم شوید و زانو ها را از زمین بلند کرده و لگن را به سمت بالا بکشید تا به وی انگلیسی معکوس تبدیل شود.

حرکت مار کبری :

برای انجام این حرکت ابتدا بر روی شکم خود دراز بکشید و کف دستتان را کنار سر قرار داده و سرتان را بالا بیاورید و گردنتان را صاف نگه داشته و فرم مار به خود بگیرید و قبل از بازگشت به حرکت سگ رو به پایین، این حالت را برای 15 تا 30 ثانیه حفظ کنید.

حرکت پلانک :

پلانک از ان حرکات مفید و موثر است که معمولا پایه ثابت حرکات ما برای کاهش وزن است میدانید که برای انجام آن همانند تمرین کبری، ابتدا برروی شکم دراز بکشید، سرتان را رو به پایین گرفته و به تدریج بازوان خود را از زمین بلند کنید. برخی افراد برای بلند شدن از یک تخته جانبی نیز استفاده می کنند.

حرکت درخت  :

ابتدا باید صاف بایستید و دستان خود در کنارتان قرار دهید و یک پا را بلند کرده و آن را در کشاله ران خود قرار دهید. کف دستانتان را برروی هم قرار دهید و نگه دارید و سپس پاها را تغییر داده و همین کار را در طرف دیگر نیز انجام دهید.

حرکت قایق :

توجه کنید که برای انجام این حرکت، با پاهایی صاف روی زمین بنشینید و سپس زانوهایتان را به سمت شکم خم کنید و کمی آن ها را در هوا بلند کنید و دست هایتان را مستقیماً در کنار پا هایتان بگیرید و این حالت را برای چند ثانیه حفظ کنید.

حرکت گاواهن :

برای انجام این حرکت به پشت دراز بکشید و پاها را مستقیماً بالا بکشید و آن ها را بالای سر خود بیاورید و سعی کنید کف زمین را لمس کنند. حتی اگر نمی توانید که پاهایتان را به کف زمین برسانید تا آن جا که می توانید آن ها را بکشید و چند ثانیه نگه دارید.

این نکته را توجه کنید که با رعایت فاصله یا انجام تمرین های کمتری که در طول زمان استراحت انجام می دهید، می تواند به کاهش اشتهای شما کمک کند. به عنوان مثال، با حداکثر سرعت خود حدود یک دقیقه بدوید و سپس در حدود 4 دقیقه با سرعت کمتری قدم بزنید براساس یک مطالعه، مشخص شد افرادی که در طی یک ساعت پس از تمرین خود فاصله را رعایت کرده بودند نسبت به کسانی که به طور مداوم ورزش می کردند حدود 170 کالری کمتر غذا می خورید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *