باور اشتباه در رژیم لاغری:

 

باور اشتباه در رژیم لاغری
باور اشتباه در رژیم لاغری-کلینیک رسپینا

وقتی قصد دارید وزن کم کنید معمولا توصیه های زیادی از دوستان واشنایان می شوید یا در سایت های مختلف از روش های مختلف و راه ها و غذاهای مختلف زیاد می خوانید اما کدام یک ازاین توصیه ها قابل اعتماد هستند وموثر.می دانید که باور اشتباه در رژیم لاغری وجود دارد. و عده زیادی از مردم طبق این باورها عمل می کنند امابه نتیجه ای نمیرسند، چرا که عملکردشان از ریشه اشتباه است

باور اشتباه در رژیم لاغری و تناسب اندام

 وعده های غذایی بیشتر و کوچکتر را در طول روز استفاده کنید:

توجه کنید که خوردن وعده های غذایی کوچک تر اما با تعداد دفعات بالا می تواند به کاهش وزن کمک کند اما مطالعات اخیر نشان می دهد افرادی که بیش از سه وعده در طول روز می خورند ، وزن بیشتری نسبت به کسانی دارند که تعداد وعده هایشان کمتر است، زیرا افزایش تعداد وعده ها می تواند عاملی برای پرخوری باشد.

اوه!پیشنهاد میشه این مطلب حتما بخونی‌>>> قرص لاغری بخوریم یا نه

چربی باعث چاقی می شود:

جالب است بدانید که چربی در هر گرم؛ 9 کالری دارد . در حالی که پروتئین در هر گرم چهار کالری دارد . به همین دلیل است که شما باید غذاهای پرچرب را با دقت بیشتری بخورید اما به این معنا نیست که به طور کل باید همه چربی ها را حذف کنید. چاقی به معنای چربی زیاد نیست برای کاهش وزن باید بیشتر به دنبال محاسبه کالری باشید که در چربی، پروتئین و کربوهیدرات به شکل متعادل به کار رفته باشند.

شایعات کاهش وزن – کاهش وزن یعنی همان کاهش چربی ها :

همیشه باید حواستان به اب بدن تان باشد اگر متوجه شدید که وزن تان مقدار زیادی پایین آمده، مخصوصاً این اتفاق هنگام شب رخ داده، احتمالاً خوشحال می شوید که وزنتان خیلی به سرعت کاهش پیدا کرده است اما لزوماً این اتفاق به معنای کاهش چربی نیست شاید وزن آب در بدن شما کاهش پیدا کرده است آب در حالت طبیعی در اطراف بافت، مفصل و منافذ بین سلول ها وجود دارد و ربطی به کالری مصرفی ندارد. زمانی که کاهش وزن زیادی را احساس می کنید و به یکباره این اتفاق رخ می دهد، ممکن است آب بدن تان کم شده باشد.

می توانید قسمت مورد نظر خود را لاغربا یک مواد غذایی لاغر کنید :

برخی از شما د رقسمت پهلو یا ران ها یا بازوها چربی های زیادی دارید و شاید شنیده باشید که می توانید فقط ران ها یا بازوها ی چاق خود را با خوردن یک مواد غذایی خاص لاغر کنیداما باید بدانید که  نمی توانید این کار را انجام دهید. البته می توانید با خوردن مواد غذایی سالم و ورزش کردن خودتان را لاغر کنید اما فقط اینکه بخواهید روی یک نقطه تمرکز کنید و آن را لاغر کنید، تقریباً غیر ممکن است و کل بدنتان تغییر می کند. البته ورزش، بدن شما را عضلانی تر و لاغرتر می کند اما باید مراقب باشید که فقط به یک نقطه خاص فکر نکنید. امروزه برای لاغری موضعی دستگاه های زیادی هستند از مزوتراپی هم می توانید استفاده کنید اما باخوردن یک قرص یا مواد غذایی خاص نمی توانید به نتیجه برسید .

لاغری با نوشیدنی های سم زدا :

این تصور اشتباه است .باید بدانید که تمام این نوشیدنی ها قند دارند که قند خون را بالا می برند و شاید برای بعضی از افراد برعکس عمل کرده و باعث اضافه وزنشان هم بشود.پس بهتر است به آن ها اعتماد نکنید.

کاهش کالری مساوی با لاغری است :

می دانید که بسیاری از افراد هنگام ورزش به شدت کالری خود را کاهش می دهند و هدف آن ها این است که کاهش وزن سریع را تجربه کنند اما باید مراقب باشید که بیش از حد بدن خود را ضعیف نکنید و از تمام مواد غذایی در رژیم خود جای دهید . یک رژیم غذایی سالم با کالری معمولی داشته باشید. در غیر اینصورت بدنتان ضعیف و پژمرده می شود. همچنین مصرف میوه، سبزیجات، پروتئین و کربوهیدرات پیچیده را فراموش نکنید.

با کاهش کربوهیدرات شما سریعتر لاغر خواهید شد :

توجه کنید که یکی دیگر از اشتباهاتی که در رژیم غذایی برای لاغر شدن انجام می دهند، این است که می خواهند با کاهش شدید کربوهیدرات به سرعت خودشان را لاغر کنند اما این موضوع غلط است . کاهش شدید کربوهیدرات برای بعضی از افراد باعث اضافه وزن می شود زیرا فیبر سیرکننده را از دست می دهند و تمایل به خوردن زیاد پیدا می کنند. باید همواره توجه کنید که اگر می خواهید وزن کم کنید، باید غذاهای مضر را کنار بگذارید. مواد غذایی سالم، گوشت قرمز و چربی سالم بخورید اما همه اینها به این معنا نیست که می توانید در سریع ترین زمان ممکن خودتان را لاغر کنید. لاغر کردن نیاز به تلاش دارد و نباید به دنبال نتایج سریع باشید .

شایعات کاهش وزن – کاهش گلوتن، کاهش وزن را تضمین می کند:

دلایل زیادی وجود دارد که شما را قانع می کند گلوتن را از رژیم غذایی خود حذف کنید اما کاهش گلوتن به تنهایی نمی تواند عاملی برای کاهش وزن باشد . پس باید در کنار رژیم غذایی و کاهش گلوتن به روش های موثر دیگر هم فکر کنید.

شایعات کاهش وزن – برای لاغری باید زرده ی تخم مرغ را نخورید :

باید بدانید که سفیده تخم مرغ کالری کمتری نسبت به زرده تخم مرغ دارد اما این تصور غلط است که شما باید به طور کل زرده تخم مرغ را فراموش کنید. نخوردن زرده تخم مرغ اصلاً ایده خوبی نیست زیرا باعث می شود شما یک مواد مغذی مبارزه کننده با چربی را از دست بدهید که قطعاً نمی تواند تاثیر زیادی روی بدن تان داشته باشد . بهترین حالت این است که بین هر دو الی سه تخم مرغ ، 1 عدد زرده را میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *