اضافه وزن و انتخاب سخت لباس

 

اضافه وزن
اضافه وزن-کلینیک رسپینا

شاید بیشتر شما که اضافه وزن داید و چاق هستید زمانی به چاقی خود پی برده باشید که به سراغ لباس های خود رفته و دیده اید که دیگر برایتان تنگ شده . شاید کمد شما پر از لباس باشد اما به دلیل اضافه وزن مجبورید تنها به یکی دو تا از لباس های گشاد خود بسنده کنید. یکی از بزرگترین مشکلات افرادی که دارای اضافه وزن هستند، مشکل در انتخاب و پوشیدن لباس است. آنها دائما با خود درگیرند و نمی دانند چه بپوشند. در این مقاله به مشکلاتی که چاقی و اضافه وزن به وجود می آورد اشاره خواهیم کرد.

اوه!پیشنهاد میشه این مطلب را حتما بخونی>>>  خلاص شدن از اضافه وزن برای همیشه

اضافه وزن و چاقی – مشکلاتی که درلباس پوشیدن خواهید داشت

اینکه لباس مورد علاقه ی خود را تنوانید بپوشید و لباس های دوست داشتنی گذشته برایتان تنگ شده است می تواند حس بسیار ازار دهنده ای باشد . در زیر به برخی از این مشکلات اشاره خواهیم کرد .

افراد چاق معمولا مجبورند لباس های تکراری بپوشند از آنجا که تنوع لباس ها در افراد چاق بسیار کم است و اغلب دیگر نمی توانند لباس های گذشته و دوران لاغری خود را بپوشند، مجبورند تنها به چند لباس بسنده کنند و لباس های تکراری بپوشند و این می تواند بسیار ازار دهنده باشد

افراد چاق معمولا مجبورند از رنگ های تیره استفاده کنند همه ما به خوبی می دانیم که لباس های تیره و مشکی ما را لاغرتر نشان می دهد. بنابراین افرادی که دچار اضافه وزن هستند، اغلب سعی می کنند برای اینکه لاغرتر نشان داده شوند از رنگ های تیره استفاده کنند، هرچند این رنگ مورد پسند آنها نباشد.

معمولا افراد چاق از شرکت در میهمانی ها و محافل عمومی خودداری می کنند احساس گناه و خجالت افراد چاق از اینکه نمی توانند وزن خود را کنترل کنند احتمالا زمینه حضور آنها را در بسیاری از میهمانی ها و محافل عمومی با سختی مواجه می کند. بسیاری از آنها گوشه گیر می شوند و علاقه ای به شرکت در جمع های خانوادگی یا حتی دوستان را ندارند این موضوع حتی بر روی عزت نفس اثرگذار می گذارد و از آنها فردی ترسو می سازد.

بیشتر افراد چاق دچار افسردگی می شوند باید قبول کنید که لباس پوشیدن تاثیر زیادی در روانشناختی و هم احساس اطرافیان بر ما می گذارد. لباس‌های که می پوشیم بیشتر از آنچه فکر می‌کنید، حرف برای گفتن دارند. افراد با مشکل اضافه وزن چون نمی توانند تمام لباس های مورد علاقه خود را بپوشند کم کم دچار افسردگی می شوند و شاید زمان زیادی از روز را به این موضوع فکر می کنند ولی نمی توانند برای درمان آن کاری کنند.

شما اعتماد به نفس خود را از دست می دهید .  افراد چاق و دارای اضافه وزن اغلب از اعتماد به نفس بسیار پایینی برخوردارند. آنها مدام نگران نگاه ها، صحبت ها و رفتارهای دیگران هستند. کافیست کسی به آنها با طعنه یا شوخی بگوید چقدر چاق شده ای؟ یا شکمت در این لباس کاملا پیداست. بسیاری ازافراد چاق احساس می کنند که بدنشان زشت و قابل سرزنش است و دیگران آنها را با اهانت نگاه می کنند. جالب اینجاست که استعداد، پول و هوش زیاد هم نمی تواند در این دیدگاه تفاوتی ایجاد کند. در واقع او کل دنیا را از دیدگاه وزن خود می بیند.

راهکارهایی برای لاغری و کاهش وزن ورسیدن به سایز دلخواه  

حتما توجه کنید که باید مسیر خود را در نظر بگیرید ابتدا نظری به اهدافتان بیندازید. وزن یا سایز نهایی که می خواهید به آن برسید چیست؟ از کجا شروع کردید؟ چه مدت طول کشید؟ آیا تا به حال به مانعی برخوردید؟ اگر به این سوالات صادقانه پاسخ دهید تخمین زمان رسیدن تان به کاهش وزن بسیار آسان می شود. رژیم لاغری به اندام با در نظر گرفتن تمام شرایط شما می تواند روند کاهش وزن تان را به صورت منظم پیش ببرد. لازم نیست بلافاصله بیرون بروید و یک لباس جدید بخرید چون ممکن است در یک مدت کوتاه دوباره سایز لباس هایتان تغییر کند.

حتما برای  رژیم لاغری بودجه ای را  در نظر بگیرید کسی که وزن کم می کند ممکن است مجبور شود کل کمد لباسش را تغییر دهد. بسیاری از مردم نمی توانند دو یا سه مرتبه در طول برنامه غذایی خود دست به خرید لباس بزنند، بنابراین باید هوشمندانه خرید کنید. مثلا لباس محل کار در اولویت زیادی است چون باید ظاهر خوبی داشته باشید اما قبل از اینکه به سراغ فروشنده ها بروید ابتدا سری به خیاط بزنید، ببینید آیا لباس هایی که در گذشته داشتید را می تواند کوچک کند طوری که مناسب اندام فعلی تان شوند؟ اگر به خرید می روید لباسی تهیه کنید که بتوان سایزش را تغییر داد و یا فروشنده آن را تعویض کند. با این کار هم پول کمتری خرج کردید و هم لباس های بیشتری برای بیرون رفتن آماده کردید.

یک جور لباس نپوشید و از الگوها نترسید، بسیاری از کسانی که اضافه وزن دارند همیشه یک نوع الگوی لباس پوشیدن را ادامه می دهند در صورتی که امتحان کردن الگوهای جدید هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. هیچ ایرادی ندارد شلوارهایی که مد است امتحان کنید این کار حتی روی روحیه نیز تاثیر می گذارد. اگر هم شلواری که استفاده می کنید الگو دارد سعی کنید حداقل پایین شلوار رنگ تیره کار شده باشد

توجه کنید ه شلوار خود را داخل پیراهن بگذارید اگر پیراهنی که به تن کردید از دو طرف کمی باز باشد، رو انداختنش باعث می شود بیش از حد چاق نشان دهید. شاید حس کنید پشت یک لباس بزرگتر پنهان شدن بهتر است اما شاید باور نکنید که چقدر تو دادن پیراهن به بهتر شدن ظاهر میان تنه کمک می کند. پیراهن را داخل شلواری کنید که پاچه های آن نه تنگ باشد نه گشاد. شلوار جین مناسب هیکل خود را بیابید .

فاق متوسط یا بلند، تیره و مقداری کش دار بیشتر ما مقداری وزن اضافه اطراف میان تنه خود داریم، پس جین های فاق کوتاه فقط باعث می شود خیلی بد به نظر برسید برای پیشگیری از این مشکل باید جین هایی با فاق متوسط یا بلند انتخاب کنیم. با این کار میان تنه و پاها حالتی متضاد با هم نمی گیرند. اگر شلوارتان کمی کشی هم باشد که چه بهتر، سعی کنید رنگ را نیز تیره انتخاب کنید تا شلوارتان بهتر جلوه کند.

اگر اضافه وزن دارید و از ان رنج می برید از همین ساعت تصمیم قاطع گرفته که لاغر خواهید کرد و با انتخاب رژیم غذایی مناسب و ورزش و تحرک داشتن و مشورت با پزشک به خود کمک کنید تا تناسب اندام برسید و اعتماد به نفس از دست رفته را دوباره به دست اورید و سلامتی و تناسب اندام را به خود هدیه دهدید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *