اصول طب سنتی 

 

اصول طب سنتی
اصول طب سنتی-کلینیک رسپینا

می دانید که در اصول طب سنتی شناخت مزاج ها بسیار اهمیت دارد چه برای درمان و شناخت بیماری ها و چه برای کاهش وزن و لاغرشدن و رعایت رژیم غذایی خاص در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت .

اصول طب سنتی

باید بدانید که مزاج نوعی خلط در شریان های خون بدن است که در چهار رده ی سرد، خشک، تر و گرم رده بندی می شود. میزان عمومی مزاج در بدن اهمیت دارد و با تغییر کمیت، زمینه ی بروز بیماری ها را فراهم می کند. خون در جریان در رگ های بدن، از هضم غذا ناشی می شود. در واقع مواد غذایی در معده تحت تأثیر نوعی تغییرات قرار می گیرد و به خون مبدل می شود.

در داخل خون، مزاج وجود دارد که دارای مواد یا خلط گرمی، خشکی، تری و سردی می باشد از خلط گرم با عنوان آتش، مزاج تر با عنوان آب، مزاج سرد با عنوان خاک و از مزاج خشک با عنوان باد یاد می شود. مزاج در لغت به معنی  درهم آمیختن  است. از منظر علمی مزاج شناسی، امری ارزشمند است که با شناخت ویژگی های روحی و جسمانی، مواد غذایی و گیاهان دارویی نوعی رژیم و سبک زندگی نوینی را ارائه می دهد تا به ارتقای سلامت جسمانی و روحانی افراد کمک کند.

طب سنتی و انواع مزاج ها :

باید بدانید که به طور کلی مزاج به دو دسته ی اصلی تقسیم می شود:

✅ معتدل حقیقی:خوب است بدانید که معتدل حقیقی امری انتزاعی و تخیلی است زیرا حاکی از تقسیم مساوی اخلاط در بدن دارد که این امر تا حدودی غیر ممکن است.

✅ معتدل فرضی : بهترین مزاج بدنی برای هر انسانی، معتدل فرضی است. زمانی مزاج یک انسان به حد اعتدال می رسد که میزان عناصر متضاد در بدن او به میزان مناسب ترکیب شود

اما چهار مزاج  مرکب : مزاج گرم و تر یا دموی ، مزاج گرم و خشک یا صفراوی ، مزاج سرد و تر یا بلغمی ، مزاج سرد و خشک یا سوداوی

سوء مزاج:هر چهار خلط تر، سرد، گرم و خشک برای سلامت بدن ضروری هستند. البته توجه داشته باشید که هر کدام از آن ها باید به یک اندازه و میزان معین وجود داشته باشند زیرا در صورت مغایرت، زمینه ی بروز بیماری ها را فراهم می کنند . به عبارتی دیگر، با به هم خوردن تعادل موجود میان خلط ها و تغییر در میزان کیفیت و کمیت آن ها، بیماری های گوناگون شکل می گیرند. این عارضه از عوامل محیطی سر چشمه می گیرد و با عنوان سوء مزاج شناخته می شود.

طب سنتی با تعدیل و اصلاح مزاج ، بیماری های بسیار زیادی از قبیل فشار خون، روماتیسم، ضعف چشمی، نازایی، مشکلات معده، کبد چرب و… را درمان می کند. همچنین از بروز بسیاری از بیماری های دیگر نیز جلوگیری می کند درمانگران طب سنتی، با بررسی وضعیت جسمی و روانی افراد، اقدام به ارائه ی رژیم غذایی مناسب، پرهیزات غذایی و داروهای گیاهی برای اصلاح مزاج می کنند. این تغییر مزاج فرآیندی درمانی است که در طی آن مزاج اصلی فرد به وسیله ی مصلحات به حالت اصلی باز می گردد

اصلاح مزاج 

باید بدانید که به طور کلی مصلحات، مواد خوراکی و حتی غیر خوراکی هستند که به طور مستقیم در تعدیل طبع فرد نقش دارند. واژه ی مصلح در لغت به معنی اصلاح کننده است که روند هضم و جذب مواد غذایی را تسریع می بخشد . به طور مثال مصرف بیش از اندازه ی بادمجان برای افراد دموی موجب ضعف و مشکلات چشمی در فرد می شود. مصلحات بادمجان، انار، گل پر و زیره هستند. شما می توانید با مصرف این قبیل مصلحات از بروز عارضه های بادمجان جلوگیری نمایید.

مزاج های مختلف 

اصلاح مزاج گرم و تر: یکی از اهداف غذایی اصلاح مزاج، برقراری تعادل در غلبه ی مزاج گرم و مرطوب در بدن است.

اصلاح مزاج دموی موجب کنترل دمای داخلی بدن، کاهش قوای هاضمه، کاهش فشار ناشی از حرارت بر روی اعضای مختلف بدن، کنترل بخارات می گردد.

رژیم غذایی و پرهیزات غذایی در خصوص تغییر مزاج بلغمی: برای تغییر مزاج می توانید موارد زیر را رعایت کنید : نوشیدن آب انجام فعالیت بدنی و ورزش کافی مصرف غذاهای بخار پز، میوه و سالاد عدم پر خوری پیشگیری از بروز یبوست های مزمن پرهیز از صرف غذاهای پر کالری، شیرینی و لبنیات عدم مصرف نوشیدنی در هنگام صرف غذا استحمام در بازه ی زمانی کوتاه با آب هم دمای بدن  عدم استفاده از غذاهایی با طبع گرم و مرطوب.

مزاج گرم و خشک

باید بدانید که غلبه ی مزاج صفراوی در بدن، زمینه ی بروز بی اشتهایی، لاغری شدید، زردی دندان، افکار آشفته، یبوست، بواسیر، ناباروری، زود انزالی، تپش قلب، کبد چرب، هپاتیت و… را فراهم می کندهدف حکیمان طب سنتی از اصلاح مزاج گرم و خشک  در بدن، دفع خلط صفراوی و کاهش خشکی عمومی بدن است. این فرایند استرس، تپش قلب و رنگ پوست را معتدل می سازد.

نکاتی که باید رعایت کنید عبارتن از: اولویت درمان غلبه ی صفراوی در بدن، با مصرف مایعات کافی و غذاهای آبدار میسر است. علاوه بر این، گیاهان دارویی نظیر آلو، عناب، زرشک، چای لیمو عمانی، برگه و قیسی در کاهش دمای داخلی بدن نقش دارند ضروری است که در دوره ی درمان و اصلاح مزاج صفراوی، از مصرف غذاهایی با طبع گرم و خشک، پر کالری، چرب، حاوی نمک و ادویه، آجیل، مشروبات الکلی و سیگار پرهیز کنید.

مزاج بلغمی

توجه کنید که غلبه ی بلغم نوعی تشدید سردی و رطوبت در بدن است که عارضه های نظیر کیست چربی، سفیدی مو، تورم مفاصل، پولیپ بینی، سینوزیت، سردرد، اختلال بویایی، آبریزش دهان، ریفلاکس معده، بوی بد دهان، تأخیر در هضم غذا، اختلال در کنترل ادرار، اختلال در روند عادت ماهیانه، عفونت رحم، اختلال در میل جنسی، سنگ کلیه را به دنبال دارد.

اولویت درمانی و اصلاح افراد با مزاج بلغم، پرهیز از مصرف مواد غذایی با طبع سرد و مرطوب به ویژه در هنگام شب است. روند این درمان، بسیار کند است در نتیجه به صبربسیار بالایی نیاز دارد.

نکاتی که باید رعایت کنید عبارتند از: کاهش مصرف نمک ورزش روزانه نوشیدن آب ولرم پرهیز از نوشیدن آب یا هر نوشیدنی دیگر در کنار غذا پرهیز از پر خوری استعمال روغن های گرم منع مصرف مرغ، ماهی، برنج و لبنیات در صورت بهره گیری از لبنیات از مصلحاتی نظیر بابونه، زیره، آویشن، نعناع و پونه استفاده شود.

مزاج سرد و خشک

باید بدانید که از مزاج سرد و خشک با عنوان سوداوی نیز یاد می شود. این خلط، مرموز ترین اخلاط در بدن است که با بیماری های مختلف رابطه دارد. به عبارتی دیگر، اختلالاتی نظیر کم خوابی، خلط سودا را در بدن شکل می دهند. در مقابل، غلبه ی سودا عامل کم خوابی است.

افراد با مزاج سوداوی اغلب تیز بین، مضطرب، حساس، زود رنج، متفکر و قابل اعتماد هستند.  غلبه ی سودا در بدن موجب بروز افسردگی، خشکی مخاط بینی، وسواس فکری، اشتهای کاذب، کم پشتی مو و لکه های تیره رنگ بر روی پوست می گردد.

نکاتی که باید رعایت کنید

مزاج سوداویی، نوعی مزاج سرد و خشک است. بدین جهت در طول درمان، موادی نظیر خشکبار، بادمجان، قهوه، فست فود، شکلات، نوشابه های گاز دار، پنیر، ترشیجات، دخانیات، مشروبات الکلی و آب سرد منع مصرف دارد علاوه بر این، در اکثر اصلاحات غذایی که توسط درمانگران طب سنتی ارائه شده است، به هم صحبتی با افراد مثبت اندیش و انجام فعالیت روزانه ی ورزش توصیه می شود لازم به ذکر است که غلبه ی مزاج سوداوی همیشه از سردی و خشکی نشأت نمی گیرد.

بلکه در مواردی احتمال دارد که خلط دم و صفرا در بدن سوخته شود. این روند سودای سوخته را به وجود می آورد. سودای سوخته فرد را مستعد بیماری های اعصاب و روان می کند و زمینه ی ظهور توده های سرطانی را فراهم می کند.با شناخت مزاج خود و خوصیات مزاجتان می توانید اقدامات موثرتری برای کاهش وزن تان بردارید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *