اشتهای کاذب چیست؟

 

اشتهای کاذب
اشتهای کاذب – کلینیک رسپینا

همیشه داشتن اشتهای کاذب باعث پرخوری می شود و همین پرخوری باعث می شود که روز به روز چاق تر شوید برخی مبتلا به اشتهای کاذب هستند و هر چه می خورند باز اشتها برای خوردن داند و کمترپیش می اید که احساس سیری کنن .برای از بین بردن این همه اشتها باید منشاء ان را به حداقل برسانید در این مقاله شما را باحرکات ورزشی مفید که می تواند این پرخوری را به حداقل برساند اشنا می کنیم وازفواید این سوپر حرکات مفید  در چربی سوزی و لاغری بیشتر شرح خواهیم داد .

اوه !!پیشنهاد میشه این مطلبو بخونی >>> حذف همیشگی چربی بدن با یک حرکت

انجام حرکات ورزشی در خانه و بدون مربی کمی سخت است باید حتما تمرکز کنید و عجله ای نداشته باشید و اگر خیلی مبتدی هستید با یک مربی مشورت کنید رعایت فاصله یا انجام تمرین های کمتری که در طول زمان استراحت انجام می دهید، می تواند به کم شدن اشتهای شما کمک کند. به عنوان مثال، با حداکثر سرعت خود حدود یک دقیقه بدوید و سپس در حدود 4 دقیقه با سرعت کمتری قدم بزنید براساس بررسی ها ، مشخص شد افرادی که در طی یک ساعت پس از تمرین خود فاصله را رعایت کرده بودند نسبت به کسانی که به طور مداوم ورزش می کردند حدودصدو هفتاد کالری کمتر غذا می خورند اگر بیماری زمینه ای دارید قبل از انجام حرکات ورزشی با پزشک حتما مشورت کنید .

اشتهای کاذب و سوپر حرکات ورزشی

تمرین اول :

حرکت را با تمرکز انجام دهید برای انجام این حرکت باید ابتدا بر روی شکم خود دراز بکشید و کف دستتان را کنار سر قرار داده و سرتان را بالا بیاورید و گردنتان را صاف نگه داشته و فرم مار به خود بگیرید و قبل از بازگشت به حرکت اصلی رو به پایین، این حالت را برای سی ثانیه حفظ کنید.

تمرین دوم :

برای مبارزه با اشتهای کارب این تمرین عالی است  کافی است از یک میز یا صندلی کوچک به عنوان تکیه گاه استفاده کنید و آرنج های خود را به آن و از طرف دیگر، پشتتان را به دیوار تکیه دهید نفس عمیقی بکشید و در عین حال شکم را تا آن جا که می توانید به داخل ببرید و نفستان را به مدت چهار ثانیه نگه دارید و عضلات شکم را با هر بازدم، شل کنید و این تمرین را ده بار تکرار کنید. انجام این ورزش قبل از غذا مفید است و احساس گرسنگی بلافاصله از بین خواهد رفت.

تمرین سوم:

توجه کنید که این حرکت برای کنترل اشتها ی شما عالی است و بسیار موثر است . در این تمرین باید به کمر دراز بکشید و پاهای خود را به ارامی بالا بیاورید، آن ها را موازی با یکدیگر بگیرید و دستتان را روی قفسه سینه بگذارید و دست دیگر را روی شکم قرار دهید و نفس بکشید. این تمرین را قبل از هر وعده غذایی انجام دهید که بتواند به سیر نگه داشتن شما کمک کند.

تمرین چهارم :

این تمرین می تواند حس پرخوری شما را به حداقل برساند و در طول روز احساس سیری داشته باشید. در این تمرین، ابتدا چهارزانو خم شوید و زانو ها را از زمین بلند کرده و لگن را به سمت بالا بکشید تا به حالت وی معکوس تبدیل شود

تمرین پنجم :

توجه کنید که این حرکت می تواند به شما در کنترل تنفس و تفکر کمک پاهای خود را تا کنید تا زانوهایتان خسته شود و در حالی که پشت خود را صاف نگه داشته اید، پنج دقیقه صبر کنید و فقط روی تنفس تان تمرکز کنید.

تمرین ششم :

این حرکت از حرکات پایه است و برای انجام آن ابتدا برروی شکم دراز بکشید، سرتان را رو به پایین گرفته و به تدریج بازوان خود را از زمین بلند کنید. برخی افراد برای بلند شدن از یک تخته جانبی نیز استفاده می کنندتوجه کنید که نباید درانجام حرکات عجله کنید و همه ی حرکات راباید با تمرکز و با دقت انجام دهید  .

تمرین هفتم :

ابتدا باید صاف بایستید و دستان خود در کنارتان قرار دهید و یک پا را بلند کرده و آن را در کشاله ران خود قرار دهید. کف دستانتان را برروی هم قرار دهید و نگه دارید و سپس پاها را تغییر داده

تمرین هشتم :

توجه کنید که برای انجام این حرکت باید ابتدا به پشت دراز بکشید و پاها را مستقیماً بالا بکشید و آن ها را بالای سر خود بیاورید و سعی کنید کف زمین را لمس کنند. حتی اگر نمی توانید که پاهایتان را به کف زمین برسانید تا آن جا که می توانید آن ها را بکشید و چند ثانیه نگه دارید.برای انجام این حرکت موثرابتدا صاف بر روی تشک یوگا بایستید و با پای چپ خود یک قدم بزرگ به عقب بردارید، آن را به زاویه 45 درجه قرار دهید و زانوی راست را خم کنید و پای چپ را مستقیم نگه دارید و هر دو دست را به طرفین بیاورید و چند ثانیه نگه دارید.

تمرین نهم :

خوب است بدانید که همانند تمرین طناب زنی، هرگونه تمرینی که موجب فشار بر روی ماهیچه ها و استخوان ها شود می تواند به مقابله با گرسنگی کمک کند. بدین منظور وزنه برداری کنید یا در کلاس کیک بوکسینگ ثبت نام کنید .

تمرین دهم :

باید ابتدا برای انجام این حرکت، با پاهایی صاف روی زمین بنشینید و سپس زانوهایتان را به سمت شکم خم کنید و کمی آن ها را در هوا بلند کنید و دست هایتان را مستقیماً در کنار پا هایتان بگیرید و این حالت را برای چند ثانیه حفظ کنید.

تمرین یازدهم  :

بعضی از حرکت برای این که شما را مدت زیادی سیر نگه دارند بسیار مفید هستند باانجام این حرکت می توانید مدت ها با اشتهای زیاد خود در طول روز مبارزه کنید وهوس خوردن هله هوله  شیرین جات نکنید .براساس یک بررسی مردانی که تمرین پرش با طناب را انجام داده اند نسبت به مردانی که دوچرخه سواری می کرده اند میل کمتری به پرخوری دارند و اعتقاد بر این بود فشار اضافی که بر ماهیچه ها و استخوان ها وارد می شود، به مبارزه با گرسنگی کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *